anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Użytkownik zasypuje aukcje z tym samym produktem.

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

Witam!

 

Mam pytanie do moderacji allegro, chciałem dzisiaj wystawić zasilacz do laptopa i po wpisaniu modelu żeby zweryfikować ceny, pojawiło mi się coś takiego

AstroByte_0-1712127497516.png

AstroByte_0-1712128183169.png

 

Zasilacze do laptopów, posiadają taką opcje jak "pasuje do modeli" a szanowny użytkownik zamiast używać tej opcji, klonuje ten sam produkt x razy, zmienając tylko tytuł, przez co ogłoszenia innych użytkowników spadają na kolejne strony. Rozumiem że allegro pozwala na takie zagrywki? Konto posiada 40tysięcy aukcji, zapewne połowa z tego to klony tego samego produktu tak aby zwiększyć sobie sprzedaż kosztem innych sprzedających.

Link do przykładowej aukcji: https://allegro.pl/oferta/do-lenovo-thinkpad-e15-20yh-usb-c-65w-zasilacz-14162997130

 

Proszę o jak najszybszą reakcję  , ponieważ sprzedaż maleje, i może zamiast dodawać 300 modeli laptopów do których pasuje mój zasilacz, zrobię po prostu 300 aukcji :))

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstroByte dziękuję za Twoje zgłoszenie! Oferty różnią się nie tylko tytułem, każdy z tych produktów ma inny EAN, co wskazuje na to, że to inny produkt. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

A co to za problem zrobić pulę eanów do tego samego produktu?

Specyfikacja techniczna, parametry i wszystko inne nakłada się 1:1, sprzedawca tylko zmienia tytuł i EAN, ale jest to wciąż ten sam produkt, ale jeśli takie praktyki są dozwolone to trzeba chyba iść w tym kierunku.

oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

AstroByte_0-1712129735160.png

 

628 aukcji, te same parametry techniczne, wszystko 1:1 oprócz tytułu.

Jeśli dla was jest to normalne to powodzenia jak inni zaczną stosować takie patenty.

 

Cennik kodów gs1 to koszt kilkuset zł i możesz sobie tworzyć tysiące aukcji do jednego produktu.

 

AstroByte_2-1712130037628.pngAstroByte_3-1712130055809.png

 

Dla przykładu wybrałem sobie jeden z eanów które wykupił sobie owy sprzedawca, to nie jest producent sprzętu tylko handlarz który wykupił sobie kody gs1 i nadaje je do dowolnie do produktu nawet nie zwracając uwagi, tylko po to aby zasypać pierwsze strony swoimi aukcjami i zwiększeniem sprzedaży.

Po wpisaniu ean 5905940173645 allegro pokazuje zasilacz liteon, w bazie gs1 matryca.

To jest jawna taktyka na omijanie regulaminu a nie sprzedaż czegoś innego.

@la_nika 

 

oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

 

Widzę już temat olany...

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstroByte nie, nie jest olany. Zgłosiłam to i czekam na odpowiedź. 
Dam znać, gdy ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  Jakieś wieści?

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

Zgłoś do GS1, wg ich regulaminu nie można nadawać kolejnego EAN produktowi, który już go ma.

oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

Jestem po rozmowie z GS1 i według ich regulaminu, wystarczy zmienić tytuł, dodać kokardkę jak to mi przekazali i możesz sobie tworzyć eany do woli. Kwestia leży po stronie allegro i przekierowali mnie właśnie aby Allegro interweniowało, no bo jeżeli allegro będzie na to zezwalać to od 1 Lipca jak każdy kupi sobie pule eanów i będzie robił kilkadziesiąt aukcji do tego samego produktu to katalog wyleci w kosmos :))

 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

Odświeżam temat

 

@la_nika

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstroByte pamiętam o Twoim zgłoszeniu, poproszę Cię jeszcze o cierpliwość, wyjaśniam to.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstroByte przekazałam wszystkie informacje do działu zajmującego się duplikacją produktów i ofert. System nie wykrył dubli w tym przypadku, natomiast dziękujemy za Twoje zgłoszenie,  przykład zostanie przeanalizowany, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Gdy system połączy te produkty jako jeden, będzie obowiązywał limit 5 ofert połączonych z jednym produktem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  dziękuje za odpowiedź lecz jednak mnie ona nie satysfakcjonuje gdyż, po tej wypowiedzi rozumiem że allegro zezwala na taki zagrywki i zalewanie katalogu tym samym produktem. Logiczne jest że system nie wykrywa dubli gdyż ww. sprzedawca sprzedaje jeden ten sam zasilacz który pasuje jednocześnie do 300 modeli laptopów i może to umieścić w jednej aukcji, ale znalazł legalny sposób na obejście systemu i wykupił sobie pulę kodów ean, i tworzy ten sam produkt za każdym razem zmieniając nazwę że pasuje np do telefonu, lub słuchawek laptopa itd, dodaje nowy ean do katalogu i przez to system nie widzi problemu. I dzięki temu ja jako uczciwy sprzedawca sprzedając ładowarkę wpisuję sobie liste modeli do którego ta ładowarka pasuje, znajduję się na 3 stronie, a ww. sprzedawca ma pierwsze 2 strony jego aukcjami z tym samym produktem :))

W takim bądź razie co mi pozostało to zamiast korzystać z waszej opcji pasuje do laptopów, do każdego modelu laptopa wykupuje ean i zrobię tak samo.

oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

Dla przykładu

https://allegro.pl/oferta/acer-aspire-5-a515-45-r1qd-do-delta-45w-ladowarka-14137408373

https://allegro.pl/oferta/nowa-45w-delta-zasilacz-do-acer-aspire-3-a315-23-13737681082

Proszę mi powiedzieć czym różnią się oba zasilacze 🙂

Może specjalnie, zamówię z 5 różnych aukcji, 5 różnych modeli tak jak to twierdzi sprzedawca bo ean i tytuł jest inny, a za każdym razem przyjdzie ten sam zasilacz, to może wtedy dam wa to do myślenia?

oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  Czy jesteście się jeszcze w stanie do tego odnieść czy rozumiem że dla allegro temat już rozstał rozwiązany?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstroByte rozumiem, że moja odpowiedź nie była dla Ciebie satysfakcjonująca, ale nie mam obecnie innej. System nie wykrył tych ofert jako duble, a Twoje zgłoszenie przekazałam do odpowiedniego działu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AstroByte  napisał(a):

W takim bądź razie co mi pozostało to zamiast korzystać z waszej opcji pasuje do laptopów, do każdego modelu laptopa wykupuje ean i zrobię tak samo.


A masz te same ładowarki, to masz problem z głowy podepnij się pod jego produkty i wystaw ją X razy 🙂

Możesz też kupić pulę kodów wychodzi coś 60 groszy za kod  w pierwszym roku i porobić kolejny stos produktów 🙂 

Allegro myślało że przechytrzy Polskich sprzedawców a zaraz będziemy mieli więcej duplikatów niż jest sprzedawców na allegro 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AstroByte
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  Tu nie chodzi nawet o mnie, bo mi nie zależy na kombinowaniu, chodzi o to że jak już wejdzie od 1 lipca że wszystkie artykuły będą musiały być dodane do katalogu i  allegro nie będzie tego weryfikować i ludzie zaczną robić to w ten sposób jak ww. sprzedawca, to z katalogu zrobi się jeden wielki syf, a ludzie będą tworzyć tysiące aukcji. Dla przykładu ww. sprzedawca ma 40tyś aukcji, z czego moim zdaniem połowa to są klony jednego produktu. Pomyśl sobie jak inni tak zaczną robić 🙂

oznacz moderatorów