anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienia dla zestawów...

MAMY ROZWIĄZANIE!
Arturek_x
#10 Popularyzator#

Witam.

Wystawiam zestawy opraw najazdowych. Zestaw składa się z lampy,zasilacza,pilota do sterowania oraz sterownika. Gdy wystawie ofertę zestawu to program automatycznie podsumowuje ile będzie on kosztował oraz podaje w podglądzie poszczególne ceny elementów zestawu. Według mnie fajna opcją była by jeszcze możliwość kliknięcia i dodania większej ilości któregoś z produktów. Postaram się to wyjaśnić na przykładzie mojego zestawu. Oprawy można sterować pilotem( zmieniać kolory,przyciemniać itp) jednak z jednym sterownikiem klient steruje wszystkimi oprawami naraz. Gdy np kupi ich 5 to z jednym sterownikiem steruje 5 oprawami naraz ale gdyby dokupił od razu 5 sterowników to każdą oprawę mógłby sterować niezależnie. Wystawiając zestaw mogę to od razu uwzględnić jednak zdarza się że klient potrzebuje tylko dwoma lub trzema lampami sterować osobno i w ten sposób można by w nieskończoność tworzyć zestawy. Moja propozycja jest taka by ustawić w systemie możliwość dodawania przez klienta ilości produktów w zestawie. Zestaw podstawowy zawierałby np 5 lamp, zasilacz,pilot , sterownik przy którym była by opcja dodania sztuk. Klient który by potrzebował dwoma z pięciu lamp sterować kliknąłby w okienku sztuki przy sterowniku ustawiłby 2 i kupił zestaw z dwoma sterownikami. Jest to zawiłe ale mam nadziej że zrozumiałe. Można coś w tym kierunku zrobić?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x dziękuję za Twój pomysł!
Piszesz o zestawie produktowym, a możesz utworzyć też zestaw ofert. Wówczas kupujący mógłby sam zdecydować ile sztuk w danej ofercie wybierze. Czy opisanego przez Ciebie celu nie spełni zestaw ofert?  Podlinkowałam artykuły na ten temat, jeśli uznasz, że to nie rozwiązuje Twojego problemu to zachęcam Cię do zgłoszenia sugestii w tym miejscu 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Arturek_x
#10 Popularyzator#

Z tego co przeczytałem i zrozumiałem to mimo wszystko klient dalej jest skazany na moje ustawienia... Gdy w ofercie ustawie np 1 klawiaturę i j komplet baterii do niej to klient nie może z poziomu jednego okienka kupić 1 klawiatury i np 2 kompletów baterii. Ja z góry założyłem że klawiatura i baterie to zestaw będzie i tylko taka opcje klient dostaje... nie do końca o to chodzi. W jakimś sklepie internetowy widziałem takie ustawienie,dlatego zaproponowałem je również na allegro. Klienci nie lubią biegać po zakładkach,stronach i szukać jakiegoś elementu. Chcą kupić szybko i bezproblemowo. 

Gdyby przy cenach podanych z boku ofert był ,,suwak" sztuk było by im łatwiej.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x faktycznie sprawdziłam to i można tylko zwiększyć ilość sztuk tej głównej oferty w zestawie ofert. W takim razie bardzo proszę abyś przekazał swoją sugestię tutaj, po zweryfikowaniu zostanie przedstawiona zespołowi, który odpowiada za tworzenie zestawów 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów