anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie oceny za koszt dostawy

bez-tom
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę serwis Allegro o usunięcie rubryki 'koszt dostawy'

Nie wszyscy klienci posiadają pakiet smart i czasami muszą zapłacić za kuriera (10,49 zł) albo paczkomat (8,99 zł) za tym idą później oceny kosztów dostawy na 3 gwiazdki co jest wgl jakąś pomyłką.

Jak tutaj utrzymać się w programie super sprzedawca przy dużej liczbie ocen miesięcznie?

Raz na 50 ocen dostanę 4 gwiazdki jeśli chodzi o opinie o produkcie lub obsługę klienta, natomiast jeśli chodzi o koszty dostawy ocena na 3/4 gwiazdki pojawia się prawie co trzeci komentarz.

Jeśli inni sprzedawcy się ze mną zgadzają bardzo proszę o polubienie tego posta...może wtedy to coś da

 

oznacz moderatorów
226 ODPOWIEDZI 226

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

Nie widziałem nigdzie takiego napisu, pewnie to jakaś miejska legenda. Za to dawniej w wielu niemieckich sklepach widniały napisy podobne do tych: https://tapferimnirgendwo.files.wordpress.com/2017/11/9e1c6ee0-6a8f-4bde-bb04-bb6b018be2b9.jpeg ,a jeszcze całkiem niedawno w niemieckich sklepach były kasy "Nur für Deutsche": https://www.mimikama.at/allgemein/getrennte-edeka-kassen/ .

Uważasz, że powinniśmy we wszystkim naśladować Niemców?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573 

Nie rozumiesz wydźwięku tego sformułowania? Co ma III Rzesza i nienawiść do Żydów do czynienia z zacytowanym przeze mnie sformułowaniem 🤔

 

Wiola
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

Zacytowane przez Ciebie sformułowanie wymyślił jakiś aktywista z Cafe Allegro (@romanach ?) jako argument przeciwko zlikwidowaniu ocen dla kupujących. Ktoś dodał do "Der Kunde ist König" co mu tam przyszło do głowy licząc na to, że nikt tego nie sprawdzi i tak powstała legenda o napisie z niemieckiego sklepu - napisie, który nigdy nie istniał.

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

romanach
#9 Pomysłodawca#

@Client:79179573Wywołana do tablicy uprzejmie informuję, że generalnie byłam przeciwna wymyślonemu przez Alla "nowemu" systemowi oceny sprzedających i pyskowałam przeciwko likwidacji oceny kupujących. Miałam na SoM info, że "Komentarze nie są obowiązkowe, obowiązkowe są TYLKO negatywy" za co dostawałam bana, bo jednak powinny być ... wystawiane. Potem wprowadzono system obowiązkowych ocen TYLKO sprzedających, z czego zrobił się syf, kiła i mogiła, bo wymagają choćby oceny kontaktu i właśnie kosztów wysyłki. Dawno temu pisałam, że wygrałam w sądzie z upierdliwym kupującym, który chciał koszty wysyłki na własnych warunkach ustalać.

Też o tym pyskowałam - klikasz, kupujesz i jeszcze dostajesz info, że trzeba zapłacić kwotę za wysyłkę z panelu dostawy. Widziały gały, co brały.

Tak samo ocena kontaktu - po grzyba? I tak z automatu po każdym zakupie dostaję kilkanaście maili o każdym przysłowiowym kichnięciu przez sprzedającego plus maile od firm kurierskich. A jak są kłopoty - to kontakt nie pomoże. 🤣

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Pamiętam ten żałosny argument z Cafe Pomoc. Nie pomogło, nie ma już negatywa za negatyw, a kto nadal traktuje także wymagającego klienta jak wroga, nie zarobi na handlu.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@xyz96 

Wymagający klient, który oczekuje tego, co mu się za jego pieniądze po prostu należy nie jest w moich oczach wrogiem. 

Każdego klienta trzeba darzyć należytym szacunkiem, ale nie można pozwolić sobie grać na nosie.

Gros osób wystawia dziś negatywy lekką ręką, na dodatek "urywają" gwiazdki" i nie musi liczyć się z tym, że druga strona transakcji także wystawi mu negatyw. 

Większość osób to dyscyplinowało - ludzie chcieli mieć czyste konto, a ci, na których taki komentarz nie robił żadnego wrażenia nie przejmowali się nimi wcale.

 

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Nie rozumiesz czegoś i chyba nigdy nie zrozumiesz. Jesteś jedną z ostatnich osób, które liczą jeszcze na większe zło, czyli na przywrócenie możliwości wystawienia kupującemu negatywa za negatyw. Każdy profesjonalny sprzedawca od wieków wie, że klient jest najważniejszy, że powinno się zawsze iść mu na rękę i nie ma co tutaj odwracać kota ogonem, cytując jakieś zapiski małego sklepiku w Niemczech.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, a jeśli nie, to tupnie nóżką, strzeli focha i wyjdzie? to przyjdzie ktoś inny i kupi 🙂 jak ludzie się fochali na ubry, a po miesiącu okazywało się, że bolty mają tak samo to wracali, albo szli do taxi 🙂 dziwne podejście firmy/sprzedawcy mają, jeśli liżą żopska klientom 😛

Pozatym.. masz skrajne pomysły za bardzo, komentarze powinny być po obu stronach bez ocen, ale po akceptacji allegro, gdzie obie strony załączają dowody (w razie dyskusji), że tak było naprawdę, i brak możliwości wystawienia oceny dla przegranej stony w dyskusji, oo tak 🙂

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@xyz96 

Owszem, klient jest ważny, bo sprzedający z nich żyją, ale nie popadajmy w skrajność. Nie chodzi o negatywa za negatyw, ale o opinię dla obu stron transakcji.

Cytat nie stanowi obracania kota do góry ogonem. Jest moim zdaniem bardzo wymowny, niezależnie skąd pochodzi.

Dlaczego niejednokrotnie sprzedający skarżą się na niektórych kupujących, którzy grają im na nosie, są roszczeniowi, aroganccy, a takiej transakcji nie mogą ocenić i ostrzec innych?

Przed laty sprzedałam prywatnie książki - wylicytowała je osoba, która po wygraniu licytacji się nie odzywała. Odezwała się po oficjalnym upomnieniu, deklarując zainteresowanie inną aukcją i wodziła mnie za nos. Ostatecznie nie zapłaciła, więc odstąpiłam od transakcji powiadomiłam Allegro i na końcu wystawiłam negatywa.

Krótko po moim komentarzu lawinowo posypały się inne negatywy. Kobieta kupowała głównie kosmetyki. Zliczyłam kwoty wszystkich aukcji i ich łączna kwota wynosiła ok. 10.000 zł. Tak więc sprzedający wystawiający te aukcje byli w plecy o koszt wystawienia, ew. promowanie aukcji i stracili czas.

Wiola
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

Załóżmy, że te wszystkie historie o hordach aroganckich, roszczeniowych, grających sprzedawcom na nosie i powodujących wielotysięczne straty klientów są prawdziwe i Allegro postanowiło przywrócić zasadę "negatyw za negatyw". Ale zarazem klienci mili, ugodowi, a przede wszystkim płacący za swoje zakupy w terminie automatycznie dostawaliby komentarz pozytywny. Poparłabyś taką zmianę?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573 
3 x TAK, dziękujemy. 😊

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573 

Pewnie, że bym poparła 🙂  

Wiola
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701OK.

A tak przy okazji, parę lat temu, w Cafe Allegro, była ankieta na temat odebrania kupującym prawa do oceniania sprzedawców. Nawet miałaś wtedy w swojej stopce link do głosowania. Pamiętasz jaki był wynik tej ankiety?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

jaki? 😮

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Wchodziłeś ostatnio na konto e-mail powiązane z Allegro? Nie dostałeś żadnych ciekawych ofert? A może dostałeś jakieś dobre wieści, np. że już niedługo kupujący będzie sam mógł anulować omyłkowo złożone zamówienie bez czekania na zgodę od sprzedawcy? Mi Allegro wpycha do komputera takie wiadomości regularnie (bo się zgodziłem).

Sprzedawanie towarów w Internecie to nie robienie łaski kupującym tylko biznes. To sposób zarabiania na życie i całkiem ciężki kawałek chleba. Przywrócenie komentarzy dla kupujących cofnęłoby nowoczesną platformę e-commerce do poziomu wiejskiego bazaru, a nie o to chodzi profesjonalistom, którzy tu sprzedają i kupują.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, ale to by było uczciwe, co w tym momencie nie jest 🙂
Uczciwe podejście do swoich pracowników i klientów to podstawa funkcjonowania firm(y) 🙂 Zadowolony pracownik to zadowolony klient, a nie szczerzenie się, byle coś kupił 😛

Wchodziłeś ostatnio na konto e-mail powiązane z Allegro?

A nie, nie lubię spamu 🙂 Da się wyłączyć na samym dole, każda wiadomość spam ma opcję UNSUBSCRIBE 😛

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573

Jak na razie to Allegro włazi kupującym w doopę i traktowani są jak święte krowy.

Sprzedający nabici przez nich w butelkę, niejednokrotnie muszą udowadniać, że nie są wielbłądami.

Negatywne komentarze dla kupujących niczego by nie cofnęły. Allegro to żaden bazar, tylko poważna platforma sprzedaży

Część kupujących to też sprzedający i komentarze, jakie otrzymali mają wpływ na decyzję o ew. zakupie przez ich potencjalnych klientów.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą.

 

Wiola
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

Część kupujących to też sprzedający i komentarze, jakie otrzymali mają wpływ na decyzję o ew. zakupie przez ich potencjalnych klientów. Jak Cię widzą, tak Cię piszą.

OK, już rozumiem. Chcesz, żeby znowu można było budować wiarygodność sprzedawcy kupując komentarze razem z tanimi towarami albo na "aukcjach testowych" wystawianych przez przyjaciółeczki z Cafe Allegro. No bo chyba nie chodzi Ci o to, żeby zabronić posiadania oddzielnych kont do sprzedaży i zakupów?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

Allegro to poważna platforma sprzedaży???????? Hmmm - większej patologii niż ta tzw platforma sprzedażowa to dawno nie widziano!!! Niemcy na polskim rynku dbają tylko o jedno - o prowizję. I tu jest ordnung. Ale tylko tu 😞

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Daj spokój, to na nic. System negatyw za negatyw nie wróci, to już nie te czasy. Pamiętasz te długie listy powodów, kiedy to kupującemu należy się negatyw, przekazywane i powielane w nieskończoność na Cafe Pomoc przez społecznych aktywistów? Nie pomogły. Allegro przyparte do muru w końcu musiało przyznać, że nie macie racji. "Kupujący to święte krowy" - kto tego nie rozumie i się z tym nie zgadza, nie zrobi interesu w handlu.

oznacz moderatorów