anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie oceny za koszt dostawy

bez-tom
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę serwis Allegro o usunięcie rubryki 'koszt dostawy'

Nie wszyscy klienci posiadają pakiet smart i czasami muszą zapłacić za kuriera (10,49 zł) albo paczkomat (8,99 zł) za tym idą później oceny kosztów dostawy na 3 gwiazdki co jest wgl jakąś pomyłką.

Jak tutaj utrzymać się w programie super sprzedawca przy dużej liczbie ocen miesięcznie?

Raz na 50 ocen dostanę 4 gwiazdki jeśli chodzi o opinie o produkcie lub obsługę klienta, natomiast jeśli chodzi o koszty dostawy ocena na 3/4 gwiazdki pojawia się prawie co trzeci komentarz.

Jeśli inni sprzedawcy się ze mną zgadzają bardzo proszę o polubienie tego posta...może wtedy to coś da

 

oznacz moderatorów
226 ODPOWIEDZI 226

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@cloudcloudteż bym chciała wiedzieć jak dostać się do buziek..

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Wyświetla Wam się taki, czy inny widok? 🙂

Zrzut ekranu 2020-03-8 o 16.46.50.png

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Odp.- Błędy Allegro Gadane – Strona 2 - Społeczność Allegro - 2826 2020-03-06.jpeg.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@pinsplash @ifonka-zaba 
Wyczerpaliście pakiet darmowych emotikonek. Aktywujcie pakiet Smile w cenie 9,99/m-c lub 99/rok. 🤑 

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@medalik_2009  ja nic nie wyczerpywałam 😜

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud  Niestety ja nie mam ikonki z emotkami. Kto mi ją  świsnął?

gadane.png

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ifonka-zaba dzięki za informacje.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@cloudcloudi kamerkę też mi świśnięto...a miałam wystąpić jako gwiazda 😞

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

I niech sobie kupujący wypisuje różnego rodzaju kłamstwa ale pod warunkiem, że nie jest to wliczane do ogólnej oceny która ma wpływ np na tytuł super sprzedawcy bo w tym układzie można sarać się i sarać ale jeśli ktoś bezpodstawnie niszczy oceny to odechciewa się wszystkiego. A allegro na to w ogóle reaguje bo dla nich jest tylko jeden cel >>> PROWIZJA. Reszta to ściema i stwarzanie pozorów dbałości o serwis lub w tej sytuacji o tzw serwis.

oznacz moderatorów

XIRAJ
#8 Zapaleniec#

jest tak że towar. produkt jest w super cenie lecz przesyłka wysoka , więc doje.... się trzeba do kosztów wysyłki niż do taniego produktu . Dla mnie ocena kosztów dostawy jest bez sensu widzę / wybieram z pośród innych aukcji dany koszt wysyłki , przyjmuję to do wiadomości i po c... po jakimś czasie wystawiać za to ocenę . takie rzeczy tylko na allegro

 

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

dokłądne, ja nie wiem za ile mamy my już wysyłać te paczki za darmo, byłoby najlepiej

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

Jeszcze parę złociszy dorzucić do paki😂

oznacz moderatorów

XIRAJ
#8 Zapaleniec#

obawiam się że nie każdemu byśmy dogodzili , nie tak zapakowane , bo to nierycyklingowe , jak to sortować .  itd:))

oznacz moderatorów

nk-design
#8 Zapaleniec#

Podpisujemy się pod tym w 100%.

oznacz moderatorów

Hadula
#8 Zapaleniec#

Jestem za !

oznacz moderatorów

apodgor
#7 Wielbiciel#

Jestem jak najbardziej za

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Czas wysyłki już usunięty, teraz usuwamy koszt dostawy - pozostaje jeszcze obsługa kupującego i zgodność z opisem. Pomyślcie już teraz nad argumentami za ich usunięciem, a Allegro z pewnością także się przychyli. Może w miejsce usuwanych wprowadzać nowe obszary do oceny, aby zawsze były cztery, jak dawniej?

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

zgodność z opisem też jest czymś niepojętym w kontekście zakupów dla oceny - negatywny komentarz za przedmiot sprzedawany od lat o b. wysokiej jakości jest co najmniej czymś niepojętym - tym bardziej, że nie było nawet próby kontaktu w sprawie reklamcji czy coś w tym stylu - albo wystawianie negatywa w sytuacji nawet nie opłacenia zakupów - komentarz w kilka chwil po zakupie - tu allegro nie widzi patologii - chyba, że podstawione osoby psują opinie konkurencji co jest logiczne w sytuacji, gdy allegro samo sprzedaje na swojej platformie - co samo w sobie jest patogenne

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@xyz96 

Czas wysyłki został usunięty, ale allegro wprowadziło " przewidywany czas dostawy" co moim zdaniem jest zdecydowanie bardziej miarodajne i wiarygodne. Zwłaszcza, że czas wysyłki liczył się w momencie utworzenia etykiety, a nie rzeczywistym czasem przekazania przesyłki do doręczenia. Wielokrotnie dokonując zakupu dostawałem powiadomienie o utworzeniu przesyłki kilkanaście minut po zakupie , a wysyłka odbywała się za 2-3 dni. Dlatego bardzo dobrze, że to zostało usunięte. 

 

Zgodność z opisem i obsługa kupującego to wystarczające kryteria, aby w pełni ocenić transakcję. Poza tym jeżeli klient będzie niezadowolony to i tak obetnie gwiazdki w którymś z pozostałych kryteriów ocen, może również napisać stosowny komentarz. 

 

Wg mnie stary system był bardziej przejrzysty. pozytyw neutral negatyw i tyle. + opis 

Cudowanie wymyślanie ciągle nowych kryteriów, obostrzanie istniejących... Komu to ma sprzyjać i co ułatwiać ? 

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@lopes1990  spokojnie nawet sam pozytyw i neutral by wystarczył. Z jednym zastrzeżeniem. Niech wystawienie oceny będzie obowiązkowe. Np. mija czas na wystawienie oceny za poprzedni zakup ale Kupujący jeszcze go nie wystawił. Kolejny zakup możliwy byłby dopiero po wystawieniu zaległej oceny.

Dlaczego? Bo Kupujący, gdy obcięto system komentarzy znacznie rzadziej dokonują oceny zakupów. Masz liczoną jakość sprzedaży z niepełnych danych. Wiadome też jest, że prędzej ocenę wystawi osoba niezadowolona niż zadowolona.

U największych sprzedawców jest to nieistotne, u tych mniejszych stanowi to jednak spory problem.

oznacz moderatorów