anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bardzo proszę serwis Allegro o usunięcie rubryki 'koszt dostawy'

Nie wszyscy klienci posiadają pakiet smart i czasami muszą zapłacić za kuriera (10,49 zł) albo paczkomat (8,99 zł) za tym idą później oceny kosztów dostawy na 3 gwiazdki co jest wgl jakąś pomyłką.

Jak tutaj utrzymać się w programie super sprzedawca przy dużej liczbie ocen miesięcznie?

Raz na 50 ocen dostanę 4 gwiazdki jeśli chodzi o opinie o produkcie lub obsługę klienta, natomiast jeśli chodzi o koszty dostawy ocena na 3/4 gwiazdki pojawia się prawie co trzeci komentarz.

Jeśli inni sprzedawcy się ze mną zgadzają bardzo proszę o polubienie tego posta...może wtedy to coś da

Highlighted

Odp.: Usunięcie oceny za koszt dostawy

#9 Pomysłodawca#

Koszty wysyłki powinny być usunięte w ogóle z oceny bo każdy kupujący zna je przed zakupem i podejmuje taką a nie inną decyzję kupując towar - ma sumę i widzi czy mu to odpowiada czy nie - nie obowiązku kupowania u konkretnego sprzedającego. Kompletny brak logiki w aktualnych rozwiązaniach. Ale allegro wspiera takie procedery, gdyż cierpi na tym ich konkurencja. Gdyby allegro nie sprzedawało na swojej platformie sytuacja byłaby jasna a tak mamy patologie które nadają się do UKOiK.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Nie do końca bo nie bierzesz pod uwagę nieuczciwych sprzedawców i paczki za pobraniem kiedy kupujący wybrał towar za 10 zł i przesyłka była za 10 a jak przyszła paczka to do zapłacenia było 25 . Wtedy kupujący powinien mieć prawo takiej oceny bo został oszukany. TYLKO WTEDY

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Jeżeli kwota do zapłaty jest wyższa niż ta zatwierdzona w allegro to kupujący po prostu nie odbiera takiej przesyłki i po problemie. A sprzedający ma nauczkę bo traci koszt wysyłki. Ja wycofałem w ogóle przesyłki pobraniowe bo były tak problematyczne (większość nieodebrana), że szkoda czasu na nie, pieniędzy i nerwów. I nie ma żadnych niedomówień. Ale to oczywiście decyzja sprzedającego.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

NO niby tak ale wtedy Prezez by u ciebie nie zamówił bo nie ma Konta w Banku.

Myśle że jak by chociaż przy paczkomatach by zablokowli było by dobrze

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Prezes robi u mnie zakupy gratis 😉 - dożywotnio.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

@Majster77  Do paczkomatu trzeba  chociaż  telefon mieć, wiec jak??

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Zdecydowanie jestem ZA apelem o usunięcie kosztów dostawy z oceny przez kupujących, jeśli ten koszt jest "sztywny" i sprzedający nie ma na niego wpływu. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Sprzedający nie ma żadnego wpływu bo jaki? Koszt jest ustalony i dostaje od kupującego określoną kwotą na jaką kupujący zgodził się. I koniec problemu. Pomijam paczki pobraniowe no ale kto wybiera tak drogie przesyłki. A jesli już wybiera to raczej nie zależy mu kosztach wysyłki bo wybiera najdroższą z możliwych 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Klienci by chcieli żeby jeszcze pobrania wysłać za darmo. Nie raz dostałem 1 gwiazdkę za koszt dostawy, gdzie klient za przesyłkę kurierską pobraniową DPD miał 15,00 zł, więc do paczki dopłacam 3-4 zł (w zależności od wagi). W tym koszt pudełka/pakowania. Nie wspominam o czekaniu na zwrot pobrania ok 7-10 dni i blokowaniu środków. Ale szary człowiek, który nie wysyła paczek nie zrozumie tego, że taniej paczki pobraniowej nie wyśle i jest to niski koszt 😉

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

To trzeba zrobić tak wszyscy którzy są tym zainteresowani niech wchodzą na czat allegro i robią zadymkę żeby zablokować ocenę paczkomatów. Jak będzie dużo takich zgłoszeń to może coś ruszy. Bo tak to mają nas tam gdzie słońce nie dochodzi. Kupujący może wszystko a sprzedający ma wykonaywać polecenia dokładać do paczek i jeszcze zbierać za to oceny

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Ocena kosztu wysyłki powinna być usunięta w ogóle!!!

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Można powiedzieć, że aktualnie bierzemy udział w loterii jak wylosujesz klienta który za koszty paczkomatu obniży Ci gwiazdki to masz pecha  😞      

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Dziś dostałem za paczkomat aż dwie gwiazdki 😉 a mogłem dostać jedną 😄

Rozumiem, że serwis ma to gdzieś, ale dlaczego nie można odpowiedzieć na komentarz by inni potencjalni klienci widzieli że to była wysyłka za 8,99 a nie za 28,99 - tego nie rozumiem

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Allegro to patologia 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Również jestem za tym, Kupujący kupując dany przedmiot i dobrowolnie wybierając opcje wysyłki automatycznie ją akceptuje.

Również mam sytuację przy sprzedaży np. przedmiotu za 30zł, gdzie Kupujący nie łapie się na Smart czyli najtańsza dostawa wychodzi 8.99zł paczkomat, później dostaje 3-4 gwiazki za koszt wysyłki 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Niech taki kupujący spróbuje zamówić paczkomat poza allegro - bez 11-12 zeta nie załatwi nic. Cena za gabaryt A bezpośrednio na stronie paczkomatów to 11,99!!!! Ale niestety nie zadał sobie trudu ogarnięcia rynku wysyłek i faktycznych cen. Punkt "ocena kosztów wysyłki" powinien być usunięty.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Pierwsza rzecz to oczywiście koszt wysyłki nie powinien podlegać ocenie bo jest znany przed zakupem. I na tym w sumie powinniśmy skończyć.

Ale skoro nie da rady, to proponuję przynajmniej żeby przy wystawianiu komentarza domyślnie było zaznaczone we wszystkich polach po 5 gwiazdek. Część zaniżonych ocen może wynikać z pośpiechu, zaznaczyło się 4 zamiast 5 i poszło. I nie dotyczy to tylko kosztów wysyłki.

Miałem jeszcze kilka pomysłów, jak to, żeby zamienić opisy gwiazdek przy kosztach z "bardzo niski" "stanowczo za wysoki"itd.  na "zgodny z ofertą" i "niezgodny z ofertą", ale... ocena tych kosztów wysyłki jest tak absurdalna, że argumentowanie za poprawkami, zamiast jej usunięciem mija się z celem.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

"Ale skoro nie da rady, to proponuję przynajmniej żeby przy wystawianiu komentarza domyślnie było zaznaczone we wszystkich polach po 5 gwiazdek. Część zaniżonych ocen może wynikać z pośpiechu, zaznaczyło się 4 zamiast 5 i poszło."

@Xard86 Nie wynika to z pośpiechu. Problemem jest podejście Allegro do systemu ocen. Podejście kłócące się z logiką.

Najlepiej widać to przy ocenie gwiazdkowej dotyczącej obsługi: 5* - idealna, 4* - dobra, 3* - przeciętna, 2* - słaba, 1* - naganna.
Teraz porównajmy sobie to z progami oceny jakości sprzedaży: od 4,95 super, od 4,92 dobry, od 4,90 neutralny, od 4,75 wymaga poprawy, poniżej 4,75 nieakceptowalny.

I teraz wytłumaczcie przeciętnemu Kupującemu, że prosicie o usunięcie "słabej" oceny 4* bo średnia ocen wam spada. 😃 Uzna was za niespełna rozumu, przecież wystawił wam ocenę dobrą. Mowa o przeciętnym Kowalskim, który nie zna zasad podejścia Allegro do sprzedawców.

Mogę od biedy zrozumieć wyśrubowany pułap średniej ocen do programu Super Sprzedawca, bo ok, to ma być nagroda dla najlepszych. Mogę zrozumieć pułap % ocen ogólnych polecam/nie polecam. Za nic jednak nie mogę zrozumieć, kłócącego się z podstawowymi zasadami logiki, pułapu średniej poszczególnych ocen, kiedy Allegro zaczyna się czepiać sprzedawcy i może nałożyć ograniczenia na jego konto.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Sprzeciw !

Można inaczej, nie usuwając.

Ocena kosztu  dostawy jest  automatycznie blokowana  w przypadku "darmowej dostawy". 

Nie  ma więc  żadnych  przeciwwskazań  żeby  również  była  automatycznie blokowana  w przypadku  dostawy z opcją "smart"

Opcja  "smart"  jest  w  gestii  administracji Allegro  i  mogą  sobie ją  organizować  tak jak uważają  za  stosowne,  więc  z oceną,  lub  bez oceny. Akurat  w  przypadku  opcji  smart  również  ocenę  kosztu dostawy  uważam  za  bezsensowną. Również  bezsensowna jest  ocena  kosztu dostawy przez Inpost  lub  Paczka  w Ruchu.

Ale  dla innych opcji  dostawy  ta ocena jest  wręcz konieczna.

Jestem  raczej  kupującym i  wielokrotnie  musiałem  zrezygnować  z  zakupu  bo  sprzedawca  jakiegoś   drobiazgu  który   zmieściłby  się  w  zwykłej kopercie  nie  ma innych  opcji wysyłki, jedynie  kurier  skalkulowany  w kosmicznej  cenie.  Wielokrotnie  też  obserwowałem  zaniżanie  ceny  sprzedaży,  a  w zamian  windowanie  w  górę  kosztu  wysyłki ,  chyba  po  to  żeby  przebić  konkurencję  i  jednocześnie obniżyć  prowizję  Allegro.

Podsumowując:  ocena  kosztu  wysyłki powinna pozostać,  natomiast  nie  mam nic  przeciw  aby  była  automatycznie blokowana  w  przypadku  dostawy  "smart"  ewentualnie również Inpostem  bez  opcji  smart.

Ale  generalnie  ta ocena  powinna pozostać.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Nie oszukujmy się żaden Super Sprzedawca nie nalicza więcej za transport bo za ciężko pracuje na taki tytuł i dla kilku złotych nie będzie psuł sobie opinii. Co innego kiedy znajdzie się okazjonalny sprzedawca któremu nie zależy na ilości gwiazdek a bardziej interesuje go bieżący zysk. Takiemu jeżeli naliczy więcej za transport można wystawić mniej gwiazdek za OBSŁUGĘ KLIENTA i to rozwiązuje problem. Koszty transportu uderzają tylko w porządnych sprzedawców

Odpowiedz
Ładowanie...