anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bardzo proszę serwis Allegro o usunięcie rubryki 'koszt dostawy'

Nie wszyscy klienci posiadają pakiet smart i czasami muszą zapłacić za kuriera (10,49 zł) albo paczkomat (8,99 zł) za tym idą później oceny kosztów dostawy na 3 gwiazdki co jest wgl jakąś pomyłką.

Jak tutaj utrzymać się w programie super sprzedawca przy dużej liczbie ocen miesięcznie?

Raz na 50 ocen dostanę 4 gwiazdki jeśli chodzi o opinie o produkcie lub obsługę klienta, natomiast jeśli chodzi o koszty dostawy ocena na 3/4 gwiazdki pojawia się prawie co trzeci komentarz.

Jeśli inni sprzedawcy się ze mną zgadzają bardzo proszę o polubienie tego posta...może wtedy to coś da

Highlighted

Odp.: Usunięcie oceny za koszt dostawy

#8 Zapaleniec#

„Nie wszyscy klienci posiadają pakiet smart i czasami muszą zapłacić za kuriera (10,49 zł)”…

…bo sprzedającemu się nie chce udostępnić tańszej formy przesyłki.

Własnie dlatego ocena za koszt przesyłki powinna pozostać.

Jak zniknie ta ocena od razu (prawie) wszyscy sprzedający przerzucą się na najdroższych kurierów i będą dowalać zawyżone ceny za przewóz +zapakowanie.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Bo listem poleconym nie można wysyłać większości towaru. Za takiego Janusza Cebulę jak ty, sprzedawca ma się narażać na straty finansowe? Dla marży np 5 zł ma ryzykować powiedzmy 40-50 zł? Witam również na czarnej liście.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

„Bo listem poleconym nie można wysyłać większości towaru”

Na pewno nie każdy towar da się wysłać listem poleconym, ale czy większość? To zależy od tego, co kto sprzedaje.

Jak umie sobie zorganizować czas i życie, to nie narazi się na straty finansowe. Chyba, ze jest bezmyślnym cebulakiem, co wsadza kupujących na czarna listę, zanim cokolwiek u niego kupili.

BRAWO!!! Rób tak dalej. Najlepiej od razu wszystkich wsadź na czarną listę. W końcu zawsze możesz przerzucić się na zasiłek i żreć zupę szczawiową na zimno.

Osobiście to jednak miło mi,że jestem na czarnej liście sprzedającego cebulaka, zwłaszcza u cebulaka, który aktualnie nic nie sprzedaje 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

@roca-LLBnp. narty, kule do kręgli, płyty nida-gips, drabiny, muszle toaletowe, szklane baniaki, itp itd - jak myślisz czy można te przedmioty wysłać smartem? Taaak, aa teraz pomyśl jeszcze raz.. Taaak nie można. Tak jesteś na czarnej liście.

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Tak, mam to głęboko w czeluściach odbytu 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

@roca-LLBMiło poznać fana kolonoskopii

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

@roca-LLB  listem poleconym nie można wysyłac towarów, możesz wysłać dokmenty, korespondencję itp. Taki  jest regulamin Poczty Polskiej.

Towar możesz wysłać w paczce, albo ewntualnie POLECONY ALLEGRO, ale to znowu będzie szło do Ciebie tydzień i też będziesz zniesmaczony.

Endrju
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Kupowanie u konkretnego sprzedającego to nie obowiązek a prawo. Jeśli kupującemu nie odpowiadają koszty wysyłki to po prostu nie kupuje i idzie do takiego u którego koszt mu pasuje. I wszystko w temacie. Cena wysyłki jest znana PRZED zakupem!!! Ci którzy będą zawyżać to pewnym czasie być może zauważą spadek obrotów i życie samo skoryguje te ceny. I tak całkiem na marginesie znam mnóstwo osób które w ogóle nie zwracają uwagi na cenę wysyłki. Czego to objaw to już inna sprawa ale dla nich ten koszt nie istnieje. Nie wlicza się w ogólną cenę zakupu. W końcu mają takie prawo.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

A jaki biznes ma sprzedający na udostępnieniu np Fedexu za 35 A nie DPD za 20?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

U nas klient zapłacił 5,90 kosztów przesyłki i też dał 3 gwiazdki nie mam pojęcia ile by musiał zapłacić aby da 5 gwiazdek 🙂 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

W ogóle nie powinno być możliwości oceniania sprzedawcy pod kątem "koszt dostawy", czy to SMART czy nie SMART, ani czy paczkomat czy kurier, czy może spedycja.

KLIENT WIDZI KOSZT DOSTAWY KTÓRY MUSI PONIEŚĆ aby otrzymać towar który chce kupić.

Więc ZGADZA się z nim w momencie podjęcia decyzji - kupuję czy szukam gdzieś indziej.

JA MAM ODPOWIADAĆ za decyzję kupującego? Kupił u mnie = zgodził się dobrowolnie(!) z ceną dostawy.

Czy to w przypadku SMART-a gdy jest dostępny czy w przypadku mebli, opon, basenów i różnych wielkich rzeczy których nawet gdyby się chciało NIE DA SIĘ wysłać do paczkomatu ani nawet paczką za 10,49 !! 

To jest po prostu PARANOJA że Allegro usunęło ocenę "Czas wysyłki" a zostawiło koszt.

Ale domyślam się że miało to jeden cel - i nie jest to na pewno dobro sprzedawców 🙂

Pobrania też usunęłam ze swoich ofert ponieważ nie mam sił i nerwów na wysyłanie meili o zapłatę, straszenie klienta konsekwencjami = otrzymanie negatywa za to czy włóczenie się po sądach o nieodebraną paczkę.

I wypisywania miliona dokumentów które potwierdzą zwrot vat w przypadku nie odebranej paczki.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

Pisałem o tym w innych wątkach

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dost%C4%99p-do-smart-a-polskie-prawo/m-p/4...

zróżnicowanie oceny wysyłki na ocenianą maksymalnie swoją promocyjną ofertę (smart) a inną gdzie można zaniżać oceny - może być potraktowane jako czyn nieuczciwej konkurencji

Allegro powinno natychmiast przestać oceniać swoją, osobno płatną funkcjonalnośc na 5 gwiazdek

Dyskusyjna jest także możliwość oceniania transakcji w momencie gdy prawnie jej nie ma - np: gdy Kupujący odstąpił od umowy i strony mają wzajemnie zwrócić sobie wszystko co sobie świadczyły - równowaga nie jest zachowana bo Sprzedawca zwraca cenę towar, a nawet koszt wysyłki (świadczenie wzajemnie zwrot towaru na koszt Kupującego)

to czym jest w tym wypadku możliwość wystawienia komentarza, która pojawia się tylko w wtedy, gdy umowa kupna-sprzedaży jest wiążąca?

Czyn nieuczciwej konkurencji czyli działanie mające na celu wymuszenie na klientach wyboru jako kontrahenta określonego przedsiębiorcy lub stwarzanie warunków umożliwiających podmiotom trzecim wymuszanie zakupu towaru lub usługi u określonego przedsiębiorcy, w tym czyn ten może w szczególności polegać na:

- ograniczeniu w istotny sposób lub wyłączeniu możliwości dokonywania przez klienta zakupu u innego przedsiębiorcy;
- stworzeniu sytuacji powodujących pośrednio lub bezpośrednio narzucenie klientom przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy lub u przedsiębiorcy, z którym dany przedsiębiorca pozostaje w związku gospodarczym;

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

👍dokładnie tak, te oceny nie mają sensu i psują ważną dla sprzedawców średnią ocenę. 

Klient widzi koszty dostawy przed zakupem i je akceptuje, dodatkowo jeśli nie potrafi dać argumentu do bezpodstawnej oceny nie powinna ona wliczać się w średnią sprzedawcy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Jest to pewien pomysł - ocena może być ale nie wlicza się do średniej. Niestety spora część kupujących to po prostu bu...ki nie mające zielonego pojęcia o kosztach wysyłki. I możesz zrobić super obsługę i sprzedawać towar o super jakości a i tak otrzymanie super sprzedawcy jest nieosiągalne.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

@datom4.

Więc  wyciągnij  wnioski  z tego  czemu  tak  sie dzieje.

Widocznie  nie masz ani super jakości  ani  super obsługi,  a  ze  masz  to  tak  tylko się  ci  tylko wydaje.

Tylko  kupujący  mogą  to  oceniać,  jeśli  sam  się  chcesz oceniać  to  od  razu  pomnik  sobie  postaw  w  sklepie.  Zamiast  klientów.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

U mnie tracę SS ze względu na ocenę za paczkomaty. Dlatego tak mnie to irytuje. Bo jak bym dostał 3 gwiazdki za paczkę kurierską  pobraniową za 25 zł to jeszcze jakoś bym przełknął. NIestety ci co wybierają drogą przesyłkę są tego świadomi i dostaję za to 5 gwiazdek. Zaniżenia oceny występują tylko w paczkomatach np 1 -2 gwiazdki. Według oceny jakości allegro jestem w 3% najlepszych sprzedawców ale mimo wszystko nie mam SS bo ocena za zgodność 4,96 za obsługę 4,97, A za koszt wysyłki 4,91 i średnia wychodzi  4,947 i tak  brakuje mi 3 tysięcznych żeby mieć SS. Jak już zrobie SS to się właśnie trafia jakiś Janusz co da mi za Paczkomat jedną gwiazdkę i mi średnia spada.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

@Majster77.  Co  potwierdza słuszność postulatu  że  dostawa  smart nie powinna być oceniana , powinna  być  zablokowana  w  systemie.
Ale  to postulat  do  administracji Allegro a ja  odnoszę  wrażenie  że  co niektórzy winią  za  to  klientów.

No i jeszcze  trochę,  ja  uważam  ze  ocena powinna  być,  ale  jeżeli  klienci mają swobodę ocen  to  te  warunki  Allegro  o wysokości ocen  powinny  być  stopniowo  złagodzone. Ale  to już  inna  bajka.

No  bo  ja  mam  czasem ochotę  postawić  jedyneczkę  co  niektórym  za  brzydkie  wypowiedzi  tutaj. A co!  wolno  mi !

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Dostawa Smartjest zablokowana ktoś kto ma wykupionego Smarta i z niego skorzystał automatycznie ma 5 gwiazdek. Sytuacji wygląda inaczej kiedy ma Smarta a nie przekroczył kwoty żeby się załapać na smarta.  Wtedy może ocenić. Także ci co nie mają smarta mogą ocenić paczkomat. I dochodzimy właśnie do absurdu kiedy mamy dwa systemy ocen za ten sam koszt przesyłki. Kiedy korzystasz ze Smarta z automatu masz 5 gwiazdek a jak nie to możesz dać jedną. Gdzie tu logika ???? 

Przykład Na lekcji matematyki Pani pyta Jasia ile to 2+2 Jasiu odpowiada że 4 i dostaję 5. Następnie Pani pyta Zbyszka ile to 2+2 no Zbyszek odpowiada że 4 bo to proste i przed chwilą słyszał odpowiedż Jasia. Jakąocene powinien dostać wszyscy wiemy ale Pani(Allegro) wystawia mu 1 JEDYNKĘ

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

to są właśnie **piiip**yzmy propagowane przez serwis na literę A - niestety - komu to ma służyć?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

i-d-i-o-t-y-z-m-y

Odpowiedz
Ładowanie...