anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

usunięcie oferty i ostrzeżenie, choć opis był z katalogu allegro.

LaTresse
#7 Wielbiciel#

Witam.

Niedawno wystawiłam ofertę, korzystając z zdjęć i opisów jakie zostały zaproponowane przez allegro.  

Dziś oferta została usunięta i dostałam ostrzeżenie, że opis narusza prawa autorskie. 

I teraz się nasuwają następujące pytania: 

1. Skoro macie informację, ze opis jest chroniony prawami autorskimi, to po co proponujecie jego używanie ?

2. Skoro sami proponujecie używanie takich opisów, to dla czego ja mam dostawać upomnienie, skoro wina nie leży po mojej stronie, tylko po waszej ? 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LaTresse
#7 Wielbiciel#

Dodatkowo, nie wiem dokładnie który element opisu/tytułu narusza te prawa ? 

A gdybym wiedziała to i tak, nie mam możliwości edytowania zakończonej przez was oferty. 

proszę o wyjaśnienia. 

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LaTresse bo to Ty odpowiadasz za treść oferty , ja też dostalem ze 2 miechy temu upomnienie za użycie powszechnie używanego słowa velcro / nie mylić z VELCRO® / i do tej pory nie otrzymałem sensownego wyjaśnienia .

oznacz moderatorów

LaTresse
#7 Wielbiciel#

Gdybym ja sama tworzyła opis i zdjęcia to rozumiem, że za to odpowiadam. 

Ale gdy korzystam z opisu i zdjęć które proponuje mi samo allegro, to oni powinni brać za to odpowiedzialność i sami siebie karać. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LaTresse i... tam , już prawie miesiąc czekam i nic , po moich argumentach support nabrał wody w usta , a sytuacja identyczna .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@LaTresse Wracam do Ciebie z odpowiedzią w imieniu Moniki. Oferta została usunięta z powodu naruszenia praw do znaku towarowego Botox, znajdującym się na oferowanym towarze.

Nie została usunięta z powodu naruszenia praw autorskich — jeśli otrzymałeś takie informacje, to przepraszamy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LaTresse
#7 Wielbiciel#

Ok. Bo nie jestem pewna czy dobrze to rozumiem. Problemem jest zdjecie (miniaturka) ktorego uzywaja wszyscy pozostali sprzedawcy oferujacy ten towar ? Czy ogolnie nazwa BOTOX ? ktora jest tożsama z rodzajem kosmetykow, lub nazwą zabiegu pielęgnacyjnego. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@LaTresse Oferta została zgłoszona jako bezprawnie wykorzystująca znak towarowy Botox, w tym wypadku marka Botox znajduje się w opisie oferty, ale również na samym towarze.

Działania podjęliśmy po otrzymaniu zgłoszenia od CSC Company, która przedstawiła stosowne pełnomocnictwo do reprezentowania praw Allergan Inc. Allergan Inc. jest właścicielem praw do znaku towarowego Botox, a produkt oferowany w ofercie nie pochodzi od właściciela marki — dlatego nie powinieneś się nim posługiwać.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, to zapraszam do kontaktu z podmiotem zgłaszającym. Wyjaśnisz wszelkie wątpliwości na temat oferowanego produktu: infringements.allergan@netnames.com. Sugeruję kontakt w języku angielskim, może to przyspieszyć czas otrzymania odpowiedzi. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LaTresse konsultuję sprawę usunięcia tej oferty, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Temat bardzo ciekawy.

Po wdrożeniu katalogu produktów Allegro pojawiło się sporo problemów.

Oglądam na jakimś kanale w TV program zakup palet "w ciemno" - ci kupujący bardzo chwalą sobie to, że na Allegro mogą natychmiast wystawić przedmiot bez robienia zdjęć i opisów - po prostu korzystają z katalogu produktów Allegro.

- Z mojej strony - robiłem zdjęcia pewnego towaru, sporo czasu zajęła ich edycja, byłem liderem ich sprzedaży na Allegro. Po wprowadzeniu "katalogu Allegro" - sprzedaż spadła praktycznie do zera. Przeglądam aukcje - a tam oferty z moimi zdjęciami, opisami, tylko z niższą ceną. Piszę do Allegro i otrzymuję info typu: dodałeś zdjęcia do katalogu Allegro więc przenosisz ich prawa autorskie na serwis Allegro. No i sprawa pozamiatana. Po sprzedaży. I tak jest nadal. Dalej widzę swoje zdjęcia i opisy na innych aukcjach.

- Druga rzecz - widziałem tu już na forum taką sprawę. Ktoś zgłosił prawa autorskie do zdjęć, Allegro usunęło zdjęcia z katalogu produktów, lecz ten sprzedawca nie mógł też wystawić tego  przedmiotu w powiązaniu z katalogiem produktów Allegro.

- Jest jeszcze inna sprawa. Jak sprawę zgłosił jakiś bardzo duży sprzedawca, który dla Allegro przynosi spore zyski - to raczej masz nikłe szanse. Tak samo jest przy zgłaszaniu aukcji niezgodnych z regulaminem - jak to "duży" sprzedawca, to raczej nie ma sensu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1  I tutaj też zapraszamy...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to jest myk serwisu

allegro w swoim regulaminie zwolniło się z odpowiedzialności za przejmowanie/kradzież opisów i prawa autorskie

ale nie zwolniło innych użytkowników serwisu z tej odpowiedzialności

w regulaminie serwisu nie ma o tym mowy

 

oznacz moderatorów