anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie przez Allegro ofert z moimi własnymi zdjęciami z powodu naruszenia własności intelektualnej

butisport
#8 Zapaleniec#

Witam,

mam poważny problem. Allegro masowo usuwa moje oferty jako powód podając: "W opisach Twoich ofert zostały umieszczone zdjęcia i grafiki, do których wyłączne autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot. "

Jest to absolutna nieprawda i pomówienie bo zdjęcia do wszystkich usuwanych ofert wykonałem od początku do końca sam. Sam te zdjęcia obrobiłem i sam je umieściłem na Allegro tworząc w większości przypadków zupełnie nowe produkty.

Również opisy są oryginalne i mojego autorstwa. Jest to efekt mojej kilkuletniej pracy bo to jest cała masa zdjęć, autorskich opisów i tworzenia produktów.

W tej chwili Allegro zarzuca mi, że naruszyłem własność intelektualną osób trzecich co jest nieprawdą i pomówieniem.

Poprzednia taka kampania na moich kontach miała miejsce we wrześniu - październiku gdzie Allegro z tego samego powodu usunęło mi kilkaset ofert.

Pisałem wtedy dokładne wyjaśnienia ale kierowano mnie do jakiegoś podmiotu w UK zrzucając na nich winę.

Nawiązałem kontakt z owym podmiotem z UK ale nic im o takich zgłoszeniach do Allegro nie wiadomo i w ogóle kontakt jest bardzo enigmatyczny.

Podkreślam wyraźnie: jestem twórcą tych wszystkich zdjęć, autorem opisów i twórcą produktów w większości przypadków.

Z moich zdjęć do tych i wielu innych produktów i moich autorskich opisów korzysta wielu sprzedawców na Allegro. Z moich zdjęć korzystał i chyba korzysta nadal zgłoszeniodawca owego "naruszenia" firma D.

Kiedy ja zgłaszałem do Allegro, że inni sprzedający korzystają bezprawnie z moich zdjęć i opisów otrzymywałem informację, że taki jest regulamin Allegro, że każdy może sobie kopiować moje zdjęcia i opisy i je zamieszczać bo są one własnością Allegro po moim ich umieszczeniu w serwisie sprzedażowym.

Podobno moje zdjęcia są w katalogu i każdy może je używać.

Zatem dochodzi do takiego absurdu, że wszyscy mogą używać moich zdjęć i opisów - również firma D -  tylko ja nie mogę chociaż jestem ich autorem.

Uprzejmie proszę o pomoc. Pozdrawiam Piotr.

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

butisport
#8 Zapaleniec#

Witam,

 

czy te osoby:

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

mogłyby mi napisać gdzie mogę przesłać materiał dowodowy wyraźnie pokazujący, że zdjęcia usuniętych przez Allegro ofert z oskarżeniem, że zdjęcia są kradzione są mojego autorstwa?

Czy ktoś w ogóle w Allegro może zając się moja sprawą?

Czy te osoby:

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   mają namiary na jakąś kompetentną osobę w Allegro?

Pozdrawiam Piotr

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@butisport zgodnie z informacją przekazaną w wiadomości e-mail, materiał dowodowy możesz przesłać tylko do podmiotu zgłaszającego. Jeśli w ciągu 5 dni roboczych nie otrzymasz odpowiedzi, napisz ponownie w wiadomości e-mail w sprawie nr 39362784. Przykro mi, ale nie jestem w stanie zrobić nic więcej 😞 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I doradcy Allegro tego nie rozumieją?

oznacz moderatorów

butisport
#8 Zapaleniec#

Witam, nie nie rozumieją i wysyłają mi w odpowiedzi gotowe templatki. W ogóle nie są zainteresowani rozwiązaniem sytuacji i pomocą. 

oznacz moderatorów

butisport
#8 Zapaleniec#

Doradca Allegro z mojej infornacji, że to są moje zdjęcia zrozumiał tyle:

"Rozumiem, że zdjęcie pochodziło z dostępnego katalogu produktów, jednocześnie jesteśmy zobowiązani do podjęcia działań, po otrzymaniu zgłoszenia będącego tzw. wiarygodną wiadomością w rozumieniu art. 14 ust. 3. Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Zapewniam, że w Jakości Pana sprzedaży nie naliczyliśmy i nie naliczymy punktów ujemnych w związku z tym usunięciem.


Pozdrawiam
// Tomasz [EDYCJA]
Zespół Allegro
"

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

słowo klucz - działania konkurencji

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tak funkcjonuje katalog produktów, narzędzie, które od samego początku łamało wszelkie możliwe przepisy prawa i nadal je łamie. Patent jest bardzo prosty, inny sprzedawca podpina się pod katalog produktów, korzysta z opisów i zdjęć cudzego autorstwa, później zgłasza się do allegro, że to jego produkty i ma do nich wyłączne prawo oraz nie zezwala nikomu korzystać z wprowadzonych do katalogu materiałów (tylko, że nie on je wprowadził), allegro jak wiemy nie jest w stanie tego zweryfikować i dla świętego spokoju uwala oferty konkurentów podpiętych pod katalog, bo obawia się, że pojawią się roszczenia w kwestii praw autorskich, a portal doskonale wie, że twór zwany katalogiem produktów łamie te prawa od samego początku.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

butisport
#8 Zapaleniec#

Konsultanci Allegro w ogóle nie podejmują polemiki na temat realnej własności praw do zdjęć. Allegro otrzymało rozkaz kasowania moich ofert i to robi. Nie interesuje ich, że zdjęcia od początku do końca są mojego autorstwa: foto, obróbka, kolory itp.

Kolejna odpowiedź kolejnego geniusza templatek i szybkościowca załatwiania tematów z Allegro"

"Określenie zasadności zgłoszenia leży po stronie podmiotu uprawnionego, tj. zgłaszającego dane naruszenie. Jeżeli jest Pan w posiadaniu dokumentów, które mogą stanowić podstawę do złożenia sprzeciwu wobec działań podjętych na wniosek zgłaszającego, prosimy o nawiązanie kontaktu ze zgłaszającym drogą mailową i przesłanie stosownej dokumentacji.

Wiadomość proszę sformułować w języku angielskim. W prowadzonej korespondencji proszę o wskazanie swojego loginu w Allegro oraz numerów usuniętych ofert.

Pozdrawiam
// Marcin [edycja]
Zespół Allegro


 

 

 

oznacz moderatorów

butisport
#8 Zapaleniec#

W październiku 2023 podczas pierwszej takiej zmasowanej akcji - ataku na moje konta kontaktowałem się wielokrotnie z podanym przez konsultanta Allegro mailem.

Odpowiedź to kolejna templatka:

"Twój e-mail został otrzymany - przeczytaj uważnie poniższe informacje. Dziękujemy za skontaktowanie się z Corsearch. Corsearch jest dostawcą usług w zakresie przeciwdziałania podrabianiu i ochrony marki dla właścicieli praw własności intelektualnej (IPR) na całym świecie. Dokonujemy egzekucji naruszeń znaków towarowych, wzorów, patentów i praw autorskich, a także nieautoryzowanej sprzedaży, takiej jak import równoległy. Zastanów się, czy Twój wpis, post, witryna internetowa lub domena naruszają jakiekolwiek prawa własności intelektualnej w jakiejkolwiek jurysdykcji i w związku z tym nie zostały zgłoszone do usunięcia. W takim przypadku, aby uniknąć dalszych raportów, prosimy o powstrzymanie się od jakichkolwiek naruszeń praw własności intelektualnej. Jeśli nadal uważasz, że Twój wpis, post, witryna lub domena zostały zgłoszone przez pomyłkę, podaj poniższe szczegóły. Niekompletne lub wyraźnie niedokładne dane będą miały wpływ na naszą zdolność do szybkiego i odpowiedniego rozwiązywania Twoich problemów. - Imię i nazwisko* - Adres pocztowy - Numer telefonu - Adres e-mail* - Marka, od której złożono skargę - Nazwa/identyfikator sprzedawcy lub nazwa/identyfikator użytkownika* - Numer(y) wpisu, identyfikator AD, ASIN, adres URL, domena* - Dokument licencyjny lub inne upoważnienie do sprzedaży produktu - Dowód zakupu (faktura lub podobny) - Usunięto zdjęcia produktów - Powiedz nam, dlaczego uważasz, że ten wpis został zgłoszony przez pomyłkę. Z poważaniem, Corsearch - Józef Cherayath"

 

Po wysłaniu jeszcze raz tego co zażądali była cisza. Na kolejne maile nikt nie odpowiadał.

Allegro odpowiada: kasujemy bo musimy.

oznacz moderatorów

butisport
#8 Zapaleniec#

Albo inna odpowiedx od Allegro pisana na kolanie:

"Podjęliśmy działania na ofertach ...... po weryfikacji wiarygodnego zgłoszenia od firmy Corsearch, podmiotu uprawnionego do reprezentowania właściciela marki Decathlon.

Weryfikacji nie było no bo jaka była?"

 

i dalsza ciekawa część maila:

"Zgodnie z Regulaminem inni sprzedający mogą korzystać ze zdjęć dodanych do katalogu produktów Allegro.
Nie ma możliwości utworzenia produktu na użytek jednego sprzedawcy i zablokowania możliwości podpięcia się innych sprzedających pod produkt."

Czyli ja ze swoich zdjęć korzystać nie mogę bo zostały zgłoszone jako obca własność ale....

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@butisport jest możliwość utworzenia produktu na użytek 1 sprzedawcy musi to byc twoj produkt a logo musisz mieć zarrejestrowane w urzędzie patentowym wtedy z papierkiem do allegro z pytaniem czy chca pozwem dostać. Skontaktuj się z producentem tego produktu i wez od niego papier że mozesz spr,edawać w jego imieniu produkty tej marki możesz też koreapondencje z allegro prowadzić poprzez kancelarię prawniczą wtedy cię nie oleją a w sprawie w sądziechyba udowodnisz że jesteś autorem zdjęć data wykonania zdjęcia i stwierdzenie na nośniku że wykonano je na tym nośniku przeciwko dacie wprowadzenia produktu do katalogu

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@butisport @az1rael 

takie działania zwalcza inna instytucja

https://konkurencja.uokik.gov.pl/naruszenia/

należy zgłosić zmowę cenową i ograniczenie dostępu do rynku

https://konkurencja.uokik.gov.pl/zglos-naruszenie/

sztuczne ograniczanie dostępu do rynku jest karane

niech allegro się tłumaczy uokik i zbiera dowody, że nie łamie prawa

 

@la_nika jakim prawem ktoś kto zawarł umowę z allegro ma pisać do kogoś innego? W/w firmy nie są wymienione w regulaminie serwisu - a podobno z wami współpracują?

Jeżeli jesteście podobno bezstronni dlaczego nie przekazujecie bezpośrednio dowodów stronie której usuwacie oferty? Dlaczego nie wyjaśniacie sprawy takiej jak w/w sytuacji gdzie szykanowany jest autor zdjęć? (kogo prawa są naruszane?) Dlaczego każecie pisać odpowiedzi do obcych firm w obcym języku?

 

na marginesie:

Te lewe firmy podawane przez allegro niczym nie zarządzają - to zwykła ściema

nie spotkałem się przeszukując internet by komukolwiek odpowiedziano na zgłoszenie

nie nie uzyskał od nich potwierdzenia, że mają jakąkolwiek legitymizację do swoich działań

 

ale co tam REd jak zwykle się czepia takiego wspaniałego serwisu 😉

 

oznacz moderatorów