anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na kupującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
marek_czesci
#8 Zapaleniec#

 

[edycja]

UWAGA NA KUPUJĄCEGO ZAMAWIA NIE PŁACI I WYSTAWIA NEGATYWA OCZYWIŚCIE ALLEGRO NIC ZŁEGO W TYM NIE WIDZI

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
LEW433
#21 Demiurg#

@marek_czesci Dzięki za ostrzeżenie, opisz kupującego, nie używaj słowa "oszust", może się nie spodobać i skończy się np: sądem.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@LEW433 napisał: "nie używaj słowa "oszust"

Za późno. Słowo "oszust" już padło. Pan Marcin nie będzie zadowolony, kiedy się o tym dowie.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@marek_czesci za słowo oszust jest paragraf...A dlaczego w/w Pan Marcin nie zapłacił i wystawił negatyw?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@pinsplash  Bo może nie płacić i potem oczerniać, bo Allegro pozwala na taką Patologię.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

Zauważyłem pewną prawidłowość: kiedy w AG pojawia się sprzedawca, który nazywa kupujących oszustami, naciągaczami, itp., to zwykle jest to sprzedawca części samochodowych albo komputerowych. No po prostu tak już jest.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
CMS_ZST
#7 Wielbiciel#

Odniose sie do sytuacji osobiście. Towar zamowilem za pobraniem. Mimo braku takiej opcji w ofercie zostalo to uzgodnione telefonicznie. Sprzedajavy sie nie wywiazal, bo wystawia towar, ktorego nie posiada. Niestet czesta praktyka wsrod sprzedawxow czesci samochodowych

 Na aukcjach milion pozycji i burdel na placu, bo nie wiedza co maja. Pan dostal za to negatywa, bo tracimy przez niego czas, place pracownikowi za szukanie czesci i ten czas musimy poswiecic ponownie.

Pan w rewanzu wszedzie gdzie sie da lacznie z opiniami w google o mojej firmie wypisuje szkalujace brednie i rzecz jasna tematu nie zostawie. 

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
hurt-met
#11 Animator#

sami sobie tworzycie problemy , jak gość w cenniku dostaw nie ma opcji pobrania po co u niego kupować i domagać się wysyłki za pobraniem ?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@CMS_ZST Negatyw jestem w stanie zrozumieć, ale powiedz mi jak oceniłeś zgodność z opisem części której nie widziałeś?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
marek_czesci
#8 Zapaleniec#

Nie ma żadnego komentarza w google. Nie zamawiałeś telefonicznie więc nie ściemniaj. Założyłeś dyskusje że nie otrzymałeś towaru po wpłacie, jak mogłeś go otrzymać jak nie zapłaciłeś i nie wybrałeś opcji dostawy, namawiasz na sprzedaż poza allegro a potem robisz problemy. oczywiśie allegro jest tu po stronie kupującego więc sprzedający nie ma tu nic do gadania.

 

ciekawi minie czy allegro każe oddać niewpłacone pieniądze , skoro dyskusja jest założona z tego powodu

tu już nie chodzi o negatyw czy dyskusje tylko o to jak allegro traktuje sprzedających, 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

CMS_ZST - a czy nie możesz zamówić towaru normalnie? Czyli zgodnie z warunkami aukcji? Ciężko zapłacić np. kartą?

Przy takich "manewrach" sprzedawcy piszą sobie na karteczkach, które czasem "się ulatniają" - standard, wiem to z własnego doświadczenia jako sprzedawca.

Odnośnie transakcji - nie ma takiej możliwości, żeby kupić towar na Allegro za pobraniem, gdy sprzedawca nie oferuje takiej dostawy.

Piszesz: "Towar zamowilem za pobraniem. Mimo braku takiej opcji w ofercie zostalo to uzgodnione telefonicznie. " a jaki sposób zapłaty i wysyłki wybrałeś?

20 lat na All i jeszcze się z tym nie spotkałem

 

Uzgodnienia telefoniczne -

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@maxr01  W tych aukcjach nie ma żadnej opcji płatności ani wysyłki, nie ma nawet udostępnionego payu.  Jest za to informacja :

KONTAKT W SPRAWIE CZĘŚCI POD NUMEREM TELEFONU 

 

Jeśli chodzi o pobrania to ja też ich nie mam, ale na prośbę klienta udostępniam i nie jest to chyba jakaś dziwna praktyka 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Dziwna sprawa, bo użytkownika marek_czesci już nie ma na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/nieznaleziony?string=marek_czesci

oznacz moderatorów
CMS_ZST
#7 Wielbiciel#

Sie wystraszyl i usunal konto. Tak jakby nie bylo mirrorow w google... i tak mam komplet danych i wszystkie printscreeny

oznacz moderatorów
vladimari
#7 Wielbiciel#

Dobry komentarz, nie wpadłeś na to gość pewnie z tego żyje i nagle po jednym negatywie się wystraszył i usunął konto  , pewnie allegro już mu konto wywaliło u nich to normalne

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@vonNogay Nie pamiętam szybszej rejterady. Ale on wróci. Oni zawsze wracają.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
vladimari
#7 Wielbiciel#

Pewnie Allegro już mu konto zawiesiło bądź usunęło za negatyw lub dyskusje, znam to z własnej autopsji. Allegro jest po stronie kupującego, a sprzedający jest tu od płacenia rachunków zresztą coraz wyższych. Kiedyś komentarze działały w dwie strony. Teraz niestety kupujący może robić co chce, a z allegro i tak się nie da tego rozwiązać bo zawsze taka sama śpiewka że kupujący miał prawo wystawić opinie, dlatego większość sprzedających ucieka na otomoto. A usunąć konto na allegro wcale nie jest tak szybko, bo od momentu wypowiedzenia umowy jest ono widoczne jeszcze 60 dni. 

Pewnie w tym przypadku allegro już zadziałało i konto zostało usunięte przez serwis z jak to zawsze oni piszą naruszenia wewnętrznego regulaminu serwisu allegro. U nich to standardowa zagrywka.

 

oznacz moderatorów
marek_czesci
#8 Zapaleniec#

W sprawie części nie wysyłki. Wyrażnie jest zaznaczone odbiór w punkcie sprzedającego

1 x 40,00 

PŁATNOŚĆ ANULOWANA

 

0,00 

(12 sty 2021, 21:03)

 
 
 
 

lampa zakupiona 23,12 a płatność anulowana po 3 tygodniach 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@marek_czesci napisał: 

"Prawa Lampa Przód Xenon Led Vito Viano W639 Liftnr oferty: 10039744404

1 x 40,00 zł"
 
Robi się ciekawie, bo ta oferta bardzo przypomina inną ofertę: https://allegro.pl/oferta/mercedes-vito-viano-w639-prawa-lampa-przod-xenon-10105531638 
 
Zmieniła się tylko cena (z 80 zł na 40 zł) i stan (z "uszkodzony" na "nowy" 😉).
____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
CMS_ZST
#7 Wielbiciel#

W aukcjach szanownego pana nie ma zadnej opcji wysylki i kaze dzwonic w sprawie czesci. Teraz stara sie wymiksowac, a mam i rozmowy i zapisany komentarz z google, ktory panicznie usunal i komplet innych danych. Sprzedajacy to znerwicowany chaotyk i nie bylo w tym nadzej zlej woli. Nie chce pisac na karteczkach, to niech nie pisze, zeby sie z nim w tej sprawie kontaktowac telefonicznie. Nawet nie jest w stanie doczytac tresci sporu, ktory zalozylismy.

Niestety nie moge sobie zamowic towaru "normalnie". Szanowny Pan prowadzi niezarejestrowana dzialnosc na szeroka skale. Pomimo tego nie jest zarejestrowany jako przedsiebiorca i nie wystawia faktur. Prowadze pelna ksiegowosc i nie mam mozliwosci zrobienia przelewu komus bez wystawienia chociażby rachunku. Poza tym sprzedajacy dopuszcza taka forme wysylki po uzgodnieniu telefonicznym (sam kaze w opisie dzwonic w tej sprawie)

oznacz moderatorów