anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT na fakturach

ETHome
#10 Popularyzator#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Bardzo proszę któregoś z Moderatorów, aby zapytali dział techniczny czy można przywrócić domyślny VAT podstawowy dla produktu w ofercie - jeżeli ktoś nie wybierze w ofercie jakiegoś innego VAT - żeby domyślnie był 23%? To już działało i zniknęło - a że mamy starsze aukcje na kup teraz to jak ktoś coś kupi i zrobimy fakturę - to wystawia się faktura bez VAT. Jesteśmy VATowcami i mamy teraz stos korekt do wystawienia. Czy można przywrócić coś co było dobre ?? Dajcie proszę później znać. Dziękuję.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@ETHome zaznacz wszystkie oferty, na dole edytuj i Opcje faktury i stawki Vat i se zmień na 23%

Zrzut ekranu 2024-06-13 204843.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

Tak, też do tego doszłam, dziękuję tak czy owak :). 

oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

ok, dzięki -wybrnęłam - zmieniłam stawkę dla wszystkich ofert przez wspólną edycję. Ale dobrze by było jakby było domyślne... Pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ETHome przekazałam tę sugestię 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ETHome tobie pasuje 23 % a inni by chcieli bez Vat 😄 nie dogodzisz wszystkim, Ci bez Vat zaraz będą pisać czemu mają zaznaczone 23 % 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ETHome
#10 Popularyzator#

No właśnie nie wiem. Ale przecież allegro wie kto jest VAtowcem a kto nie. To raz, a dwa - VAT podstawowy jak sama nazwa wskazuje jest stanem podstawowym, a wszystkie wyjątki od tego są wyjątkami właśnie.  🙂

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Takiego wała wie, ich system tego nie ogarnia.

Sam jestem czynnym płatnikiem VAT (ale mój NIP nie figuruje w CEIDG, a wyłącznie w "Wykazie podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT", oraz w VIES), a jakbym chciał coś wystawić, to nawet nie mogę zaznaczyć, że wystawiam FV (choć jestem do tego zobowiązany). Allegro sprawdza NIP w CEIDG, KRS i REGON, a tam nie ma info, czy ktoś jest VAT-owcem, czy nie.

ps. Allegro nie uznaje istnienia "Wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT", przerabiałem już to prosząc ich o FV za prowizję z moim NIP-em. Bazy VIES, też nie uznają.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@ETHome Jeszcze tylko tego brakuje, żeby allegro zaczęło nam grzebać w stawkach VAT. Never!

Tak jak jest, jest dobrze - każdy sam wie najlepiej, jak sprzedaje. I sam za to odpowiada.

oznacz moderatorów