anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT zerowy

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dlaczego Allegro nie wprowadziło do możliwości wpisania VAT 0%????????????????

Nieprzygotowani!

Mam kilka produktów, ktore zmieniły VAT na zerowy, chciałam zmienic w opisie a tu kicha. Jest opcja zwolniony ale to nie dokładnie to samo. Ma byc 0%, a zwolniony swoja drogą.

Kiedy będzie??

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@AptekaNatolinska prosiłbym Cię o nieco więcej taktu w wypowiedziach. Jeżeli chcesz zaprezentować swoim kupującym oferty ze stawką 0% VAT, w ustawieniach wybierz opcję ZW. Z podatkowego punktu widzenia to nie jest to samo, ale ustawienia Allegro to nie jest deklaracja podatkowa. To pole służy wyłącznie do zaprezentowania kupującym odpowiednich wartości netto/brutto. Zarówno przy 0%, jak i przy ZW. wysokość podatku VAT od dowolnej kwoty wynosi 0 zł - a tylko do tego służy to ustawienie.

Dla uniknięcia takich dyskusji wkrótce zapewne wprowadzimy w Allegro stawkę 0%, to jednak skomplikowana operacja. A wskazywane przez nas obejście działa tak, jak trzeba.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mojafirma_dm
#1 Nowicjusz#

jest jakaś aktualizacja w temacie?

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

A co robisz w sytuacji, w której ktoś wieczorem kupił po "starym vat", zapłacił itp.?

Rano wstajesz, realizujesz zamówienie, jest już VAT 0 aktualizowany na kasach i jak to wbijasz?

Klient dał z VAT, zapłacił z VAT, ma potwierdzenia na VAT, a Ty dajesz 0?:

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@DrapexPL  jeszcze wczoraj zakupy z 31-01 nabijałem na kase ze starymi stawkami. Dokładnie z powodów o których piszesz. Wole odprowadzic kilka zł VATu niż potem sie tłumaczyć w razie kontroli dlaczego zakup z 31-01 byl nabity z zerową stawką VATu

Kiedyś podczas kontroli urzednik mi powiedział w razie wątpliowści co do stawek VAT zawsze bezpieczniej stosowac wyższą wówczas nawet jeśli jest możliwośc zastosowania niższych stawek to nie ma tylu wyjaśnien i kar. Natomiast zastosowanie niższej stawki w przypadku wątpliwości - z reguły działa na niekorzyśc podatnika wiec ja wole raczej oddać odrobine wiecej niż odrobine za mało.

@msniezek  masz racje rzeczywiście nie jest widoczne jeśli jest oznaczony VAT jako ZW. Cóż dobre i tyle. Trzeba w formularzu oznaczyć ZW a już na kasie i na fakturach pisac prawidłowo. Tylko niepotrzebne zamieszanie sie zrobiło przez te całe zmiany VATu ehhhh

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ tak nie można robić

nie jest widoczne jeśli jest oznaczony VAT jako ZW. Cóż dobre i tyle. Trzeba w formularzu oznaczyć ZW a już na kasie i na fakturach pisac prawidłowo

powiedz to urzędnikowi przy kontroli lub w uokik to zobaczysz jaka będzie z tego draka

zwolniony z vat - to produkt bez vatu

vat 0% to ciągle produkt z vatem i podlega rozliczeniu jak wyższe stawki vatu

@msniezek dzięki za krótką i stanowczą wypowiedź - nie bo nie jest zawsze lepsze od mydlenia oczy jakimiś farmazonami - szacun!

ale
przypomnisz może przez ile lat allegro nie uwzględniało czegoś takiego jak faktura, a następnie nie rozróżniało stawek vatu?

Ja pamiętam awantury i negatywy u osób sprzedających na faktury vat marża czy z zagranicy jak słynna best media

istniała już ustawa konsumencka a allegro szło w zaparte - nagle czary mary i stawki są

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED nie znam się na prawie podatkowym, więc nie odpowiem Ci merytorycznie, jakie są w tym zakresie obowiązki podmiotów takich, jak Allegro i od kiedy obowiązują. Jeżeli mnie jednak pamięć nie myli, stawki VAT (a także kwota netto) są widoczne od momentu powstania Allegro Biznes.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów