anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Walka z nieucziwą praktyką zawyrzania cen podczas licytacji przez oszustów.

LibrontAdam20l
#1 Nowicjusz#

Witam społeczność forum Allegro Gadane.

Od jakiegoś czasu prowadzę sprzedaż na Allegro, głównie wystawiam sprzęt komputerowy na licytację aby kupujący sami zdecydowali ile wart jest dane urządzenie.

Jak się okazuję w licytacjach biorą też udział TROLLE (osoby które zawyżają cenę aby dany sprzęt się nie sprzedał/ potencjalna konkurencja) a potem nie realizują płatności i opcji wysyłki. Co za tym idzie osoby uczciwe się zniechęcają poprzez takie praktyki 😕

Jest Opcja blokowania takich osób poprzez wpisanie na czarną listę, ale jak się okazuję konta są fikcyjnie zakładane.

Moja Propozycja jest taka aby dać sprzedającym kontakt do chociaż trzech osób licytujących z końca listy, na pewno w tym gronie jest osoba uczciwa chętna zakupić daną rzecz czy produkt.

Proszę o pomoc moderatorów jak i społeczność na forum w tej sprawie jak temu przeciwdziałać.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Może nie zawsze to są działania konkurencji ale proceder "zabawy w robienie zakupów" rozkwita jak kwietniki na wiosnę .Głównym powodem jest bezkarność i słaby regulamin allegro który w żaden sposób nie próbuje tego ukrócić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością należałoby coś z tym zrobić, ale nie sądzę żeby Allegro przychyliło się do twojej propozycji, ale...: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pochylić się to raczej mało realne ale odwrócić się tyłkiem to już bardziej prawdopodobne.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LibrontAdam20l gdy zauważysz takie zachowania to bardzo proszę zgłaszaj takie konta do nas. Zweryfikujemy to i jeśli Twoje podejrzenia się potwierdzą i będzie to nieuczciwe działanie konkurencji, podejmiemy odpowiednie działania. 
Jeśli masz pomysł na usprawnienie Allegro, możesz go zgłosić tutaj.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ChrisX2
#8 Zapaleniec#

Też tak miałem.

Użytkownik wylicytował kartę graficzną,  potem zero kontaktu. Nie odpowiada na maile, nie odbiera telefonu.

Możesz napisać do każdego licytującego - przez Centrum Wiadomości. Wystarczy, że wpiszesz jego login - jako odbiorcę.

Następnym razem pisałem i prosiłem o potwierdzenie udziału w licytacji. Jak ktoś nie potwierdzał, to wyrzucałem z licytacji. Zgodnie z regulaminem - jeśli ktoś jest niewiarygodny, można go wyrzucić z licytacji.

Sprzedaż pozostałym licytantom nie jest taka prosta. Musisz odczekać odpowiedni czas, gdy kupujący się nie odzywa, anulować aukcję i wystawić ponownie (nowa licytacja). Możesz napisać do pozostałych licytantów - że ponownie wystawiłeś.

Inna opcja - czekać miesiąc, jak się nie odezwie, to chyba sprzedaż przechodzi na następnego licytanta. Kto masz czas tyle czekać i tego pilnować?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ChrisX2 Rozumiem, że są to bardzo niekomfortowe sytuacje. Skontaktowaliśmy się już z kupującą, która nie opłaciła wylicytowanej karty graficznej i wysłaliśmy jej upomnienie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#13 Ambasador#

W bardziej rozwiniętych serwisach istnieje "second chance offer" czyli możliwość zaproponowania towaru drugiej, trzeciej itd. osobie w licytacji (po cenie jaką dany delikwent oferował, czyli z reguły o jedno postąpienie niżej). Sprzedaż odbywa się normalnie przez serwis, z pobraniem prowizji, programem ochrony, możliwością wystawienia opinii etc.

Jest to bardzo wygodne narzędzie np. gdy sprzedawca ma więcej identycznych przedmiotów, lub właśnie wtedy, gdy "zwycięzca" oleje wygraną. Może jednak Allegro rozważyłoby taką opcję, zamiast wciąż wymyślać "usprawnienia" o które nikt nie prosił?

oznacz moderatorów