anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja konta walutowego euro w ING Banku Śląskim

MAMY ROZWIĄZANIE!
bethke
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Proszę o pomoc.

Jak mogę zrobić przelew weryfikacyjny 1 € z mojego sub-konta walutowego z ING Banku Śląskiego?

Podczas robienia przelewu z owego sub-konta - Allegro automatycznie przekierowuje mnie na moje złotówkowe konto.

Proszę o podanie danych do przelewu lub miejsca, gdzie mogę te dane znaleźć - żebym mogła ręcznie zrobić przelew w walucie Euro, z mojego walutowego sub-konta.

Dziękuję.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bethke Cześć. Twój formularz jest odblokowany — zamiast przelewu online wybierz opcję przelewu tradycyjnego i zleć przelew na wskazane dane. 

oznacz moderatorów
bethke
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję! Zadziałało 😀

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bethke Elegancko, dzięki za informację zwrotną! 🙂 

oznacz moderatorów
MrowkaGrodzisk
#8 Zapaleniec#

Witam, mam podobny problem. Próbuje dodać konto walutowe EUR do wypłat i po wypełnieniu danych dopisuje samoczynnie przedrostek PL po czym i  tak wyskakuje że można tylko wpłacić 1 zł. A gdzie te euro ? Proszę o pomoc lub o instrukcję. Bo znów konto jest w trakcie weryfikacji i można by  je usunąć

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MrowkaGrodzisk Cześć 🙂 Czy konto walutowe ma polski IBAN? Jeśli system zmienia przedrostek na PL, to zapewne tak. 

Jeśli chcesz realizować wypłaty na rachunek w polskim banku (IBAN PL) musisz skorzystać z konwertera. Więc gdy przejdziesz do zakładki Ustawienia wypłat -> Wypłaty (np.) CZK i wybierzesz rachunek z ibanem PL, musisz w kolejnym kroku wybrać przewalutowanie środków z CZK na PL. 

https://help.allegro.com/sell/pl/a/jak-korzystac-z-konwertera-walut-x5K9P2XlbS0

oznacz moderatorów
bethke
#9 Pomysłodawca#

Cześć!    Jesteś na etapie robienia przelewu weryfikacyjnego, rozumiem i chcesz zrobić przelew 1 EUR z konta/subkonta, które jest w polskim banku? Czy tak?

oznacz moderatorów
MrowkaGrodzisk
#8 Zapaleniec#

Tak, dokładnie robi to nasza księgowa ale za kazdym razem ma tylko wybór w złotówkach a nie w euro. Bez różnicy czy wybierze szybki przelew czy tradycyjny. Chcieliśmy dodać konto euro aby wypłacać środki które wpływają w walucie euro ze Słowacji

oznacz moderatorów
bethke
#9 Pomysłodawca#

Jeśli wybierzesz „przelew tradycyjny”, to system nigdzie Cię nie przekierowywuje, a dostajesz jedynie dane, potrzebne do zrobienia przelewu.

Więc logujesz się – już zupełnie niezależnie od Allegro - do swojego banku, na owe konto walutowe EUR.

Z niego robisz przelew 1 EUR – z danymi podanymi przez Allegro (zwróć uwagę na tytuł przelewu).

Jeśli to konto walutowe EUR jest w polskim banku, to system bankowy może chcieć - jako standard - przelać złotówki, przewalutowane z EUR (tak było w moim ING). Daje jednak możliwość WYBORU WALUTY, poszukaj, bo taka możliwość musi tam być.   Powodzenia!

oznacz moderatorów