anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wewnętrzne tagi dla produktów

MAMY ROZWIĄZANIE!
przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Od jakiegoś czasu próbujemy zrobić porządek na naszych aukcjach i ułatwić sobie wyszukiwanie konkretnych grup produktów.

Wewnętrzna sygnatura jest OK, ale wyszukiwarka w panelu "moje oferty" mocno ogranicza jej możliwości - szukanie tylko po konkretnej frazie bez szyku przestawnego, np jeśli wpiszę "TELEFON 1GB", to nie znajdę produktów z sygnaturą "1GB TELEFON".

Doszliśmy zatem do wniosku, że najlepszym sposobem na efektywne wyszukiwanie i hurtowe zarządzanie aukcjami, byłyby wewnętrzne tagi dla aukcji.

 

Przykład:

Produkt A, dla którego ustawiam trzy tagi: "telefon", "1GB", "AMOLED".

Produkt B, dla którego ustawiam trzy tagi: "telefon", "2GB", "AMOLED".

 

W zakładce "moje oferty" chcę wyszukać wszystkie telefony z ekranem AMOLED, dlatego w wyszukiwarce wpisuję podane tagi po przecinku: telefon, amoled, et voilà: znalazłem wszystkie telefony z ekranem AMOLED, bez względu na to, czy mają na pokładzie 1 czy 2GB.

 

Co myślicie o takiej funkcji? 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@przemoczony94 nie chodzi przypadkiem o Etykiety?

Jeżeli posiadasz podstawowy abonament, to możesz grupowo dodać etykiety filtrujące.

Dodatkowo masz jeszcze Tagi, których mogą używać kupujący na Twojej liście ofert, tylko te już dodaje się do każdej oferty ręcznie. Masowo tylko z własnym oprogramowaniem

oznacz moderatorów
przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Może się mylę (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), ale:

Etykiety z abonamentu są dokładnie tym, czego szukaliśmy, jednak nic nie zmieniają, dopóki wyszukiwanie aukcji z zakładki "moje oferty" ograniczone jest do jednorazowo jednej etykiety.

Nie mogę wyszukać aukcji na podstawie kilku etykiet, a to jest kluczową rzeczą, bo znalezienie aukcji z etykietą "1GB" nie pomoże mi w znalezieniu tylko i wyłącznie aukcji o etykietach "1GB", "AMOLED".

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Fakt, jest to ograniczone do pojedynczej etykiety.

@nat_not pozwolę sobie przywołać, dałoby radę zgłosić rozszerzenie filtru etykiet? Gdyby to było pole wyboru, na pewno to by było przydatne. Coś jak poniżej:

oznacz moderatorów
przemoczony94
#8 Zapaleniec#

I to jest dokładnie to, czego potrzebowalibyśmy. Zaznaczam etykiety, aby możliwie jak najprecyzyjniej określić, jakie aukcje będę hurtowo edytować. 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Dziękuję za sugestię. Zostanie ona wzięta pod uwagę w procesie projektowania zmian w tym obszarze.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Czy powinienem spodziewać się w tym temacie informacji, że moja propozycja rozstała w jakikolwiek sposób rozpatrzona? Albo informacja, kiedy Allegro planuje "projektowanie zmian w tym obszarze"?

 

Na chwilę obecną Etykiety to bezużyteczna opcja kosztująca prawie 40 zł/mies.

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@przemoczony94 Jeżeli będziemy znali termin wprowadzenia zmian w tym obszarze, poinformujemy o nich z wyprzedzeniem. W najbliższym czasie to się niestety nie stanie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja się też podpinam, nigdy nie korzystałem z etykiet właśnie z tego względu.

Tak z innej beczki, gdyby etykiety miały wielowybór i abonament był rozbity na części - już nawet abonament na etykietowanie ofert by mnie zadowolił - to wtedy wykupienie abonamentu miałoby dla mnie sens. 

Gdyby wprowadzili nową sekcję abonamentu, gdzie WYBIERAM sobie funkcje, za które chcę płacić, to byłbym zadowolony.

W tej chwili ja korzystam z abonamentu tylko dla Menedżera sprzedaży (starsza wersja), gdyż zakładka Transakcje posiada wszystko czego potrzebuję. Teraz planują ją wyłączyć, przez co Menedżer Sprzedaży będzie dla mnie całkowicie bezużyteczny.

Czemu zawsze muszą usuwać/wyłączać najprzydatniejsze funkcje... 😭

oznacz moderatorów
przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Korzystanie z zewnętrznych aplikacji bazujących na API Allegro, nawet tych najtańszych, jest nieporównywalnie lepsze od używania Menedżera Sprzedaży.

Na chwilę obecną nie planujemy korzystać z abonamentu, właśnie ze względu na brak proponowanych przez nas funkcji i niesamowite możliwości aplikacji zewnętrznych.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No nic, trzeba rozszerzyć w takim razie aplikację... Zanim coś takiego wprowadzą, to mnie już tu dawno nie będzie yell

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM "Czemu zawsze muszą usuwać/wyłączać najprzydatniejsze funkcje" - no cóż, bo zapewne "z naszych badań wynika, że korzysta z tego bardzo mało użytkowników" (czyt. nie zarabiamy na tym tyle, ile byśmy chcieli).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów