anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość - brak wszystkich połączonych ofert

MAMY ROZWIĄZANIE!
tanie-spodnie
#8 Zapaleniec#

Witam

Od dłuższego czasu mam oferty wielowariantowe odzieży dziecięcej na Allegro i do tej pory nie było problemów

Jednak zauważyłem, że mimo iż połączone mam manualnie wszystkie rozmiary w jedną ofertę wielowariantową to nie zawsze pokazuje, że wszystkie rozmiary są dostępne.

W przypadku otwarcia oferty w rozmiarze 158 - widoczne są wszystkie inne warianty rozmiarowe jednak gdy otworzymy np rozmiar 104 to brak jest niektórych rozmiarów. ( widać to na zdjęciach poniżej ) - Allegro automatycznie nieprawidłowo łączy te oferty ?

Dodatkowo oferty są połączone w inny sposób ( raz połączonych jest 48 ofert a raz 72 ) .

Dzieje się tak na wszystkich moich aukcjach i ofertach wielowariantowych

W jaki sposób to zmieniać? Jak ustawić odpowiednie połączenie ofert ?

Proszę o pomoc

Link do oferty :

https://allegro.pl/oferta/spodnie-dresowe-dresy-rozne-wzory-duzy-wybor-158-13113115214

https://allegro.pl/oferta/spodnie-dresowe-dresy-rozne-wzory-duzy-wybor-104-13113111248

taniespodnie_1-1690979551989.png

taniespodnie_2-1690979566929.png

 

 

 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
fox_paws
#8 Zapaleniec#

Nie da się tego zmienić. Wymyślili sobie, że będa się wyświetlać warianty produktów z katalogu, a nie warianty ofert sprzedającego. Dla katalogu Twoje oferty nie są wariantami jednego produktu, ale różnych.

oznacz moderatorów
tanie-spodnie
#8 Zapaleniec#

Ale dlaczego w takim razie nie wszystkie warianty produktów są wyświetlane ( nie wszystkie rozmiary ). Jak to zmienić ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tanie-spodnie poprosiłam już zespół o sprawdzenie tej sytuacji i wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko dostanę odpowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tanie-spodnie sprawdź proszę ponownie swoje oferty, bo wszystko działa już prawidłowo. Gdybyś zauważył, że w którejś ofercie brakuje jakiegoś rozmiaru daj proszę znać, sprawdzimy to. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
tanie-spodnie
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ Dziękuję, wszystko sprawdziłem i wygląda, że działa prawidłowo.

Dzięki za pomoc i reakcję

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tanie-spodnie cieszę się i polecamy się na przyszłość 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
erni1_1
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry . U mnie podobnie problem z ofertami z wielowariantowymi . Klienci dzwonią ponieważ nie mogą skompletować zamówienia z zamówionymi tonerami . W ofercie jest pomieszane z poplątanym . Problem dotyczy głównie tonerów do drukarek kolorowych . w zakładkach poszczególnych kolorów pojawiają się produkty z całkiem innym modelem drukarki . Niektóre oferty rozłączyliśmy ale i tak problem pozostaje nic w ofercie się nie zmienia.

Proszę  o pomoc i rozwiązanie problemu .

Podaję przykładowe oferty :

https://allegro.pl/oferta/toner-do-hp-q2612xl-laserjet-1010-1020-3050-xxl-9439813562?context=6c2d93d...

https://allegro.pl/oferta/toner-do-hp-laserjet-pro-200-color-mfp-m276-m251n-9948919933?context=6c2d9...

https://allegro.pl/oferta/toner-do-hp-color-m377-m452-m477-cf412a-premium-10700597898

https://allegro.pl/oferta/toner-do-hp-130a-cf351-mfp-m176n-m177fw-xl-9163225771?context=284cda064555...

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@erni1_1 problem polega na tym, że oferty nie są poprawnie połączone z katalogiem produktów. Czy zgłaszałeś błąd w produkcie za pomocą formularza? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
erni1_1
#9 Pomysłodawca#

nie nie zgłaszałem . W jaki sposób mogę zgłosić błąd dotyczący nazwy produktu ?

Przypuszczam że tam jest problem - nazwa jest zbyt ogólnikowa np.

Toner Quantec do HP czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP żółty (yellow)

Toner Quantec do HP czarny (black)

Toner Quantec do HP cyan (niebieski)

co powoduje połączenie wielu modeli drukarek i tonerów w jeden wariant.

Nam chodzi o to aby klient po wybraniu np drukarki hp cp1215 miał do dyspozycji wybór tonerów różnych kolorów do tego konkretnego modelu.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@erni1_1 widzę, że tutaj mamy do czynienia z automatycznym generowaniem nazwy produktu w katalogu. 
Wiec za pomocą formularza możesz np. zgłosić usunięcie zdjęć jeśli wprowadzają w błąd, natomiast jeśli według Ciebie to nazwa stanowi problem to opisz go dla mnie i napisz proszę, czy dodanie kodu producenta do nazwy produktu rozwiązałby problem? 
Błąd w produkcie dla poszczególnych ofert możesz zgłosić za pomocą formularza. 
Tutaj dla oferty 9439813562
Tutaj dla oferty 9948919933
Tutaj dla oferty 10700597898
Tutaj dla oferty 9163225771

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
erni1_1
#9 Pomysłodawca#

kod producenta w każdym produkcie jest dodany i jest inny . Są one także zgodne z katalogiem producenta . Wydaje mi się że nazwa produktu która jest z automatu łączy błędnie produkty wielu drukarek w jeden wariant .

Np Toner Quantec do HP czerwony (magenta) - łączy tonery czerwone wielu modeli drukarek hp które są inne i mają inne tonery co powoduje że klienci błędnie dobierają produkt do swojej drukarki .

Wydaje mi się że w w samej nazwie produktu powinno być np.

Toner Quantec do HP cb543a czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP cf543a czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP ce413a czerwony (magenta)

co dotyczy różnych tonerów

albo modeli drukarki np.

Toner Quantec do HP cp1215 czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP m254 czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP m475 czerwony (magenta)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@erni1_1 ok, dziękuję za odpowiedź, napisz proszę co to za parametry (te pogrubione):

Toner Quantec do HP cb543a czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP cf543a czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP ce413a czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP cp1215 czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP m254 czerwony (magenta)

Toner Quantec do HP m475 czerwony (magenta)

Nie widzę ich w parametrach produktu ani oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
erni1_1
#9 Pomysłodawca#

Tutaj podany kod numer tonera :

Toner Quantec do HP cb543a czerwony (magenta)

https://allegro.pl/oferta/toner-do-hp-color-laserjet-cp1215-cm1312mfp-125a-9948756285

Toner Quantec do HP cf543a czerwony (magenta)

https://allegro.pl/oferta/toner-do-hp-cf403x-laserjet-pro-m252n-m277dw-201x-10939555306

Toner Quantec do HP ce413a czerwony (magenta)

https://allegro.pl/oferta/toner-do-hp-color-m377-m452-m477-cf413a-premium-10700591761

Proszę zwrócić uwagę że to są trzy różne tonery do całkiem różnych drukarek , a jednak "Nazwa produktu" **Toner Quantec do HP czerwony (magenta)** jest taka sama . Możliwe że ten błąd żle łączy te oferty wariantowe

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@erni1_1 rozumiem, ale te numery są podane tylko w opisie ofert, a nie w parametrach, a przy tworzeniu reguły nazwy czy obowiązkowości parametrów, działamy tylko na parametrach podanych w ofercie, więc aby te numery były znaczące konieczne będzie podanie tych parametrów w odpowiedniej sekcji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
erni1_1
#9 Pomysłodawca#

Parametry w ofertach wszystkie są prawidłowe. Problem prawdopodobnie leży po Państwa stronie ponieważ dotyczy wyłącznie tonerów producenta Quantec. Porównywałem oferty u innych sprzedających którzy także sprzedają ten produkt i jest ten sam bałagan. Bardzo prosimy o usunięcie tego problemu . Znacznie nam to wpływa na komfort pracy i sprzedaż.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@erni1_1 konsultuję to z odpowiednim zespołem, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
erni1_1
#9 Pomysłodawca#

dziwne jest jeszcze to , że dziś wyłączyłem wszystkie oferty wielowariantowościowe , ale pomimo tego w ofercie aukcji nadal widnieją produkty wielowariantowe.Screenshot 2023-08-21 at 17-10-03 TONER do HP M254dw M254nw M280nw M281fw CF541A.png

 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@erni1_1 W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź w sprawie oferty wielowariantowej dotyczącej spodni. 

Jednocześnie chciałabym wyjaśnić, że wielowarianty, które są u Ciebie wyświetlane to warianty produktowe, a nie ofertowe, dlatego nie możesz ich edytować, ani wyłączyć. Są tworzone na podstawie naszego katalogu produktów. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
erni1_1
#9 Pomysłodawca#

Nie ma problemu niech będą produktowe , tylko niech dotyczą jednego produktu w tym wypadku tonera do danej drukarki .

oznacz moderatorów