anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzimy maksymalne ceny dostawy z Polski za granicę

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Można prosić o podstawę prawną usunięcia z wyników wyszukiwania ofert, gdzie cena za przesyłkę jest wyższa niż Wasze przyjęte maksimum? Dotyczy oczywiście umów własnych sprzedawców z przewoźnikami. Od kiedy Allegro może ingerować w ceny towarów i usług oferowanych przez sprzedawcę?

Łamania zasad konkurencji ciąg dalszy? Za mała chyba jest ta kara od UOKiK.

zagraniczna dostawa.jpeg

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Jesteś w stanie wskazać konkretne oferty, które - jak piszesz - zostały usunięte z wyników wyszukiwania ze względu na cenę dostawy?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@nat_not czytanie ze zrozumieniem kuleje?

"Od kiedy: 19 stycznia 2023"
i
"Od 19 stycznia zmienimy maksymalne ceny dostawy, jakie możesz ustawić dla wybranych krajów"

I sami piszecie, że jak ktoś będzie miał wyższą cenę ustawioną to oferty nie wyświetlicie w wynikach wyszukiwania.

Kolejny raz pytam o podstawę prawną wykluczenia ofert z wyników wyszukiwania, ze względu na cenę dostawy, po 19 stycznia, jeśli nie dotyczy to usług dostaw Allegro.

Proszę nie rozmywać tematu, tylko odpowiedzieć na jasno sformułowane pytanie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Jak zapewne doczytałeś, zmiany wprowadzamy, by dostosować oferty do lokalnych standardów i jednocześnie zapewnić ich atrakcyjność. Co do wątpliwości w kwestii zgodności takiego rozwiązania z prawem, poprosiłam o konsultację odpowiedni zespół. Kiedy otrzymam odpowiedź, odezwę się w tym wątku ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DzieckoExpert
#8 Zapaleniec#

Przy rosnących cenach wszystkiego? Może wysyłka na kartki? To naprawdę wygląda jak PRL pewnie bierzecie przykład z rządu !

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nat_not 

A gdzie możemy poczytać jakie są te lokalne standardy?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Na allegro lokalnym gość miał wystawioną aukcje ze standardami ale mu usunęli bo była niezgodna ze standardami.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not Już tak we wszystko ingerujecie, że z radością się stąd wyniosłam 🙂 Tam, gdzie teraz sprzedaję, wysyłkę do Austrii mam 30 euro, wystarcza mi na dobre opakowanie, podatek, a serwis nie nalicza prowizji od kosztów wysyłki 🙂 Mam umowę z Apaczką i Furgonetką, dobre ceny, a najtańsza do Austrii to 71 złotych za 3 kg.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 to jednak konto w banku masz, nie jesteś taka wolna jak ci się wydaje 😂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Agent051 No i co z tego?

Ula

Ula
oznacz moderatorów