anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja - NOWOŚĆ

automisala
#10 Popularyzator#

Kto wpadł na tak genialny pomysł, żeby co 10 dni musieć to na nowo aktywować?

Jak już dajecie pożyteczne narzędzie sprzedającym, to po co je psujecie takim patentem?

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

Pomysł dobry , wykonanie jak zwykle , dla mnie bez znaczenia , może być ta forma , ew. użyję w sytuacjach podbramkowych na 1-2 dni lub w zamian szumnie zwanej ,, przerwy w sprzedaży ,, ale ogólnie OK .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Ponieważ nie wszyscy śledzą Aktualności, dodaję tutaj notatkę z informacją na czym polega nowa opcja.

Ponieważ przewidywany czas dostawy widoczny w ofertach jest obliczany w oparciu o wiele danych, najczęściej nie pokrywa się z deklarowanym czasem wysyłki, który sami określacie. Dzięki wprowadzonemu usprawnieniu, możecie zadecydować, że nie chcecie, żebyśmy uwzględniali w obliczeniach szybszą od zadeklarowanej realizację Waszych przesyłek. Oznacza to, że jeśli w ofertach zaznaczycie, że paczkę wyślecie w 2 lub 3 dni, pokażemy Waszym klientom przewidywany czas dostawy nie krótszy niż ta deklaracja wysyłki.

Dostosować czas dostawy do swoich preferencji możecie tutaj. Opcję możecie dowolnie włączać i wyłączać.

@automisala Dziękuję za opinię w sprawie 10-dniowego okresu. To nowa opcja. Będziemy obserwować jak z niej korzystacie i na tej podstawie decydować czy konieczne będą zmiany zasad jej działania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

A co to się dzieje ?!!!  @nat_not ostatnio widzę wyraźny ukłon Allegro w stronę sprzedawców  ,zmiany idą w dobrym kierujku .... tylko ze 2 lata za późno .

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Na pierwszy rzut oka tak. Ale jeśli przyjrzysz się temu bliżej to niestety wyszło jak zwykle. Ta funkcja działa tylko w przypadku ofert z czasami wysyłki 2 i 3 dni. Nie działa na oferty z czasem wysyłki 1 dzień a moim zdaniem jest to kluczowe. Czyli masz oferty na jeden dzień ale na nich pisze "dostawa jutro" więc nie masz jednego dnia tylko musisz wysłać dzisiaj (więc równie dobrze możesz ustawić wysyłkę "natychmiast") a oferta 'dwa dni' ma oznaczenie dostawa za 3 dni... Nie ma nic pośredniego.

Proszę o rozszerzenie tej funkcji na oferty z czasem wysyłki 1 dzień tak abym mógł wysłać towar faktycznie w ciągu jednego dnia czyli jutro.

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AkcOgrod-pl krótka piłka , zmieniasz grupowo czas wysyłki na 2 dni i włączasz funkcję , za 2 H masz w ofertach inną ,,przewidywaną ......,, a ne potrzebma --wyłączasz ... dobre i tyle , można na spoko kilka dni urolopu zaplanować bez kończenia ofert .

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Ok. A jeśli muszę ustawić 4-5 dni? U mnie, w niektórych przypadkach 2-3 dni nie rozwiązuje problemu.

Czy jeśli ustawię 4-5 dni to też będę mógł   wyłączyć to "chore" wyliczanie?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@promolodz Zgodnie z informacją w aktualności, obecnie mechanizm działa dla ustawienia 2 lub 3 dni.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro dzielnie walczy z problemami, które samo stworzyło

to jest przyznanie się do błędów

 

ta funkcja jest nieprzydatna

dlaczego serwis z uporem maniaka promuje coś co nie działa?

 

Dlaczego nie można ustawić różnych czasów wysyłek dla poszczególnych form transportu?

Dlaczego dla serwisu nie ma różnicy w czasie wysyłki jednego przedmiotu i kilkudziesięciu różnych w 1 przesyłce?

Dlaczego serwis twierdzi, że błędnie pokazany czasy wysyłki przez allegro odpowiada sprzedawca?

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Według mnie ta opcja powinna być stała. Co 10 dni trzeba pamiętać aby ją wyłączać,chwila nieuwagi i znowu klienci mają błędne informacje. Na logikę- raz na jakiś czas zdarzy mi się coś wysłać szybciej niż deklaruje i od razu inne oferty wyświetlają się że klient dostanie je według szacunków szybciej niż zadeklarowałam w ofertach. Po kiego taka opcja żeby wyłączyć szybszą dostawę? Przecież gdyby ktoś chciał wysyłać szybciej to by po prostu ustawił taki czas wysyłki w ofertach. Skoro tak nie jest to system nie powinien sam pisać o szybszej wysyłce,bo to znaczy że tak nie jest,zdarza się to sporadycznie. **piiip**yczny przelicznik i w dodatku trzeba ciągel pamiętać by go wyłączać. Jak już taki dajecie to wyłączcie go na pół roku a nie 10 dni..kilka dni temu zapomniałam wyłączyć tę opcję i teraz muszę przesuwać urlop bo klienci już mają info że otrzymają paczki wcześniej niż było w ofertach...jak zwykle nie można spokojnie odpocząć na tym portalu.

oznacz moderatorów

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#

To ja zapytam trochę inaczej gdzie w ogóle można znaleźć tą opcje "Wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja" ?

oznacz moderatorów

TMarchaj
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@TMarchaj ta opcja jest dostępna w zakładce Sprzedaż / Jakość sprzedaży / Skuteczność wysyłki

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TMarchaj Tę opcję znajdziesz w zakładce "skuteczność wysyłki".

w_kiwi_0-1708342257304.png

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów