anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłączenie rękojmi - prywatny sprzedawca

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tu-dices
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Jestem prywatny sprzedawcą i zastanawiam się nad następującą kwestią, czy jest możliwość wyłączenia rękojmi w sprzedawanych przeze mnie towarach, np. poprzez dodanie w ofercie takiej informacji: Strony wyłączają przepisy dotyczące rękojmi.” 

Gwoli ścisłości w opisach swoich ofert przedstawiam faktyczny stan sprzedawanych towarów, ale wolę się ustrzec roszczeń wobec mnie w przypadku gdyby jakaś wada ujawniła się w przeciągu następnych miesięcy użytkowania towaru.

Pozdrawiam
Tu-dices

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
xyz96
#21 Demiurg#

@Tu-dices Tak, jako osoba prywatna możesz całkowicie wyłączyć rękojmię. Przepisy nie precyzują, jak to zrobić. Wystarczy więc w treści oferty napisać jasno, że odpowiedzialność z rękojmi została wyłączona. Tylko wtedy mało kto zdecyduje się na zakup 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Tu-dices w zakładce reklamacje napisz że z art 558 wyłączasz odpowiedzialność z tytułu rękojmi 🙂 możesz też w ofercie jak na allegro lokalnie bo tam nie ma zakładek 🙂

ale pamiętaj 

§ 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.

________
Κώστας
oznacz moderatorów