anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawienie z pliku błąd 225693

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Hej,

Po wystawieniu 90k ofert przez plik allegro wszystko było ok aż do tamtego tygodnia.

Wyskakuje błąd 

Pixelcraft_0-1707138810535.png

 

Ktoś ma pomysły jak sobie z tym poradzić ?

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Witam,

Dostałem widomość z Allegro.

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania.

Przykro mi, lecz nie uda się poprawnie wystawić z pliku bez wpisania numeru ean w pliku - system nie będzie mógł zweryfikować poprawnie takiego pliku."

 

No i mimo wystawienia w sumie 60k ofert wmawia mi się że to nigdy nie dało się wystawić bez EAN że to musi tam być. 

Proszę się temu przyjrzeć bo to jest poważna sprawa.

Nie mogę wystawiać z formularza a przecież normalnie się da to zrobić bez EAN.

Trzeba to naprawić.

Proszę o reakcję @la_nika 

 

Ps.

@sl-aw-ek @serwis-texas @zielony7210 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pixelcraft przykro mi, ale moje działanie nic tutaj nie wskóra. Zamiast kodu EAN możesz podać ID produktu, ale bez uzupełnienia EANu lub ID produktu wystawienie ofert z pliku nie będzie możliwe. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Jakie ID mam wystawić ? Mogę wpisać obojętne cyfry ?. Bo sokoro nie da się wystawić na Allegro przez API to lipa. Parę tysięcy ofert, nie do przerobienia. Wystawienie nowych ofert z koszulkami z nadrukiem stało się nie możliwe.

 

@la_nika 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pixelcraft nie mogą to być jakieś przypadkowe liczby i litery. Musi to być ID produktu w katalogu np. dla Twojej oferty nr 14982029416  to 2b034e8c-7583-46b8-9caf-50ca99cf97b1.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Pixelcraft "Bo sokoro nie da się wystawić na Allegro przez API to lipa"


Przez API to akurat wszystko działa, niestety wystawianie z pliku należy traktować tylko jako "kopia zapasowa" do przeniesienia ofert na inne konto bądź usunięcia ofert i ponownego wystawienia.

Musisz chyba się rozglądnąć za jakąś zewnętrzną integracją która pozwoli w miarę komfortowo wystawiać nowe oferty.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Pixelcraft 

Zdecydowanie @sl-aw-ek  ma rację. Przy takiej ofercie, zewnętrzny program to wręcz obowiązek. W Twoim przypadku, powiedzenie, "umiesz liczyć, licz na siebie" sprawdza się idealnie.

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Powyżej 10k nie da się traktować tego jako kopia ponieważ nie ma możliwość pobrania. Nie możesz usunąć lub ponownie wystawić skoro nie da się pobrać .

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

"Przez API to akurat wszystko działa, niestety wystawianie z pliku należy traktować tylko jako "kopia zapasowa" do przeniesienia ofert na inne konto bądź usunięcia ofert i ponownego wystawienia." Co to za bzdury ? @sl-aw-ek 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Pixelcraft ale w którym miejscu bzdury? Jeżeli chodzi o API to jestem pewien, że wszystko działa 🙂 
Co do pliku staraliśmy się tylko pomóc znając temat z innej strony, allegro nigdy nie traktowało pliku jako preferowana metoda przekazywania danych z/do allegro - od tego jest API. 

oznacz moderatorów

wingsdesigne
#7 Wielbiciel#

@Pixelcraft    To samo jest w kategorii dziecko/odzież. Sprawa powtarza się co kilka miesięcy, odpowiedź supportu jest ciągle taka sama - EAN jest obowiązkowy przy wystawianiu z pliku (mimo że tak naprawdę nie jest obowiązkowy - jeżeli by był to przy wystawianiu przez formularz również powinien być wymagany) - tylko jakimś cudem za każdym razem jednak się da...

Ostatnio dwa miesiące "walczyliśmy" z konsultantami, wymienialiśmy dziesiątki maili a w tym czasie tutaj rozwiązanie sprawy zostało przedstawione bardzo szybko - gdy po kilkudziesięciu mailach i prawie dwóch miesiącach napisałem że jednak się da to wystawić to już żaden konsultant nie odpisał...

kilka miesięcy było ok, co miesiąc wystawiamy kilkaset/kilka tysięcy aukcji, aż do teraz i kolejnych "dobrych zmian dla sprzedających"

takie pytanie do moderatorów - po co w takim razie udostępniacie opcję wystawiania z pliku jeżeli nie da się od kilku dni wystawić żadnej aukcji i stworzyć produktu w katalogu??


Wcześniej po wgraniu pliku i pobraniu raportu były dwie możliwości w kolumnie Akcja:
1. Wystaw
2. Stwórz produkt i wystaw nową ofertę

(po najechaniu na przypisy dalej jest ten opis ale opcja do wybrania w kolumnie akcja jest już tylko jedna i jest to wystaw)

Dlaczego ta opcja została usunięta w ostatniej aktualizacji pliku mimo że w opisie w dalszym ciągu jest ona podana ??

Podczas wrzucania pliku są do zaznaczenia dwie opcje w tym:

"Wystaw wszystkie oferty z pliku. Jeżeli nie dopasujemy produktu z Katalogu Allegro, spróbujemy go utworzyć na podstawie oferty.

Użyj tej opcji, jeśli Twoich produktów nie ma w Katalogu Allegro "
 
Dlaczego w takim razie produkty nie są tworzone mimo podania kodu producenta na podstawie którego zawsze były tworzone produkty?
 
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wingsdesigne Jeśli wyjaśniałeś już tę sprawę z konsultantami w innym kanale kontaktu i wciąż masz wątpliwości, proszę żebyś kontynuował korespondencję. Zgłoś też konkretny przypadek, z którym pojawia się problem i załącz plik do wiadomości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

wingsdesigne
#7 Wielbiciel#

@nat_not   Sprawa sprzed kilku miesięcy wyjaśniła się tutaj na forum, konsultanci przez prawie 2 miesiące nie potrafili znaleźć rozwiązania które tutaj było podane kilka dni po zaistnieniu problemu(mój błąd że nie poszukałam od razu tutaj odpowiedzi).

Teraz kolejny raz zmieniliście coś w pliku do wystawiania i ponownie nie da się wystawić ofert - nie, nie zgłaszałam tego nigdzie ponieważ trafiłam na ten post i tak jak już moi poprzednicy pisali konsultanci odpisują tylko że numer EAN trzeba wpisać i zawsze tak było mimo że to nie jest prawda(przy poprzedniej sprawie konsultanci pisali to samo - że EAN jest obowiązkowy co nie jest prawdą).

oznacz moderatorów