anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam "za pobraniem" przez Apaczkę, tam płacę za wysyłkę, a Allegro nalicza mi opłatę

Odkamieniacz_pl
#8 Zapaleniec#
 
za wysyłkę.
Dlaczego muszę dwa razy płacić?
 
 
 
Przesyłka Poczta Polska

 

NUMER NADANIA:

PX6100378467

KOD:

POCZTA_POLSKA_P1_KURIER

IDENTYFIKATOR ZAMÓWIENIA:

3b578f70-7c52-11ed-86b7-a1e80472c909
 

SZCZEGÓŁY:

Allegro Kurier Pocztex

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Odkamieniacz_pl czy podałeś adres e-mail kupującego z Allegro? Czy możesz przesłać potwierdzenie opłacenia tej przesyłki w apaczce? Gdy podajesz adres e-mail z Allegro to za przesyłki rozliczasz się z nami, dlatego ta opłata została naliczona, więc apaczka nie powinna jej pobierać, dlatego prześlij proszę potwierdzenie, będę to wyjaśniać.
Możesz je przesłać na adres spolecznosc@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Odkamieniacz_pl
#8 Zapaleniec#

Tak, niepotrzebnie zawsze podaję email kupującego. Nie wiedziałem, że podając maila naliczycie mi opłatę za nic.

Sprawdziłem, Apaczka pobiera mi opłaty za wysyłki.

Ale jestem wkurzony. Z każdej strony trzeba uważać na oszustwa.

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Odkamieniacz_pl tak jak napisałam, skoro rozliczasz się z nami to nie powinna być pobrana opłata z Apaczki. Prześlij proszę potwierdzenie, będę mogła to wyjaśnić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Odkamieniacz_pl
#8 Zapaleniec#

 

 

al.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Odkamieniacz_pl wracam z informacjami! Przepraszam, że czekałeś. 
Z naszego punktu widzenia, czyli z modelu rozliczeniowego wszystko zostało poprawnie naliczone.  Skorzystałeś z naszej metody dostawy na naszej umowie i opłata została doliczona do rachunku Allegro.
W tej sytuacji powinieneś skontaktować się z Apaczką  w tej kwestii dodatkowej opłaty liczonej przez brokera. Warto, abyś przyjrzał się integracji, jakiej dokonałeś.
 
Aby takie problemy się nie powtarzały, zachęcam Cię do korzystania z Wysyłam z Allegro, to bezpłatne narzędzie, a za przesyłki rozliczysz się tylko z nami. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Odkamieniacz_pl
#8 Zapaleniec#

Nie skorzystałem z waszej metody dostawy. Nie zamawiałem kuriera poprzez serwis Allegro.

Przesyłkę zamówiłem poprzez Apaczkę i to oni wykonali usługę i naliczyli opłatę.

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Odkamieniacz_pl przekazując adres e-mail z Allegro skorzystałeś z naszej usługi dostawy, dlatego opłata została naliczona u nas. Tutaj artykuł na temat rozliczeń. Nie powinna zostać naliczona przez Brokera, dlatego napisałam, że zachęcam Cię do korzystania z Wysyłam z Allegro oraz wyjaśnienia naliczonych opłat z Brokerem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Odkamieniacz_pl
#8 Zapaleniec#

Trochę to dziwne, że pobieracie opłatę za niewykonaną i niezleconą wam usługę.

Kończę, bo szkoda mi czasu. Wiem, że nie odzyskam od was kasy, bo macie "taki model biznesowy".

 

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Odświeżam temat bo sam się dzisiaj na to złapałem przy Allegro Pocztex pobranie.. jak to jest że podając w  serwisie zewnętrznym (broker) maila jaki udostępniacie uważacie że zawarto z Wami umowę na wysyłkę takiej paczki?

Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że żeby nadać taką przesyłkę przez serwis Allegro i tak trzeba mieć umowę z przewoźnikiem. A więc dopiero podpisana umowa z przewoźnikiem jest potwierdzeniem zawarcia umowy na takie paczki. Sam fakt dostępności i pojawienia się w nazwie "Allegro" nie jest potwierdzeniem zawarcia umowy!

 

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

a najlepsze jest to:

"Jeśli chcesz udostępnić w ofertach metody Allegro Kurier Pocztex pobranie lub Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex pobranie, musisz mieć umowę z przewoźnikiem."

Czyli dziś na własnym przykładzie przekonałem się, że muszę, i nie muszę.. bo sprawdzacie to już po fakcie. Brawo

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy któryś z moderatorów odpowie dlaczego wprowadzacie w błąd. I z jednej strony wymagacie podpisanej umowy z przewoźnikiem, a z drugiej strony wystarczy podać maila żeby zawrzeć umowę. No chyba coś jest nie tak.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@it24_pl nikt nie wprowadza w błąd, chcesz nadawać na własnej umowie masz w cenniku przewoźników i ich wybierz 

Umowa własna z przewoźnikiem
Podpisz umowę i rozlicz się we własnym zakresie z przewoźnikiem. Sprawdź szczegóły

Chcesz mieć smart i ceny allegro 

Rozliczasz się z Allegro (sposób rozliczeń Allegro Standard)
Metody dostaw, dzięki którym Twoje oferty mogą otrzymać oznaczenie Smart!
Skorzystaj z atrakcyjnych cen bez dodatkowych formalności. Nadawaj przez Wysyłam z Allegro i rozliczaj przesyłki na koncie Allegro. Poznaj sposoby rozliczeń

Tu jest możliwość nadawania przez brokera ale musisz sprawdzić czy będzie poprawnie to rozliczał !!!

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

Widzę że nie wiesz o co chodzi, a pieszesz tylko żeby napisać.

Przesyłka nazywa się Allegro Pocztex Punkty pobranie i nie ma możliwości nadania jej bez umowy własnej z przewoźnikiem. Bez umowy nie da się jej nadać bezpośrednio z Allegro. Przy czym zamawiasz u brokera, podajesz maila, broker pobiera opłatę, a Allegro też  pobiera sobie opłatę bo podałeś maila, pomimo tego że za przesyłkę zapłaciłeś brokerowi.

To nie wprowadzanie w błąd? Z jednej strony wymagana jest umowa własna z przewoźnikiem, a z drugiej wystarczy podać maila żeby zawrzeć umowę z allegro, które i tak nie wykonało usługi ale opłatę sobie nalicza.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@it24_pl wiem bo nadaję te paczki ale mam własną umowę i przez EN i nigdy mnie podwójnie nie skasowali !!!

Jak napisałem wcześniej, chcesz rozliczać się z brokerem dodaj do cennika przesyłkę bez Allegro na początku, chcesz nadawać paczki allegro sprawdź u brokera jak to rozlicza co byś podwójnie nie płacić !!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

A Ty widzę dalej swoje. Jeśli muszę spełnić jakieś dodatkowe warunki, to nie powinienem mieć możliwości dodać takiej formy wysyłki, przed ich spełnieniem. Skoro mogę to albo mam możliwość nadania przez WzA, a jeśli nie mogę bo nie mam umowy, to nie spełnione zostały warunki umowy na taką wysyłkę i allegro nie ma prawa pobrać należności. Rozumiesz?

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

5 moderatorów i cisza..

Czy któryś z moderatorów potrafi odpowiedzieć, czy zamiatacie sprawę pod dywan, i udajecie że nic się nie stało.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl Na Twoje wątpliwości odpowiedział @kostas11. Społeczność istnieje przede wszystkim po to, żebyście mogli się dzielić wiedzą między sobą jako praktycy. Zachęcam do większego zaufania wobec wiedzy innych sprzedających popartej doświadczeniem.

Jeśli problemem jest podwójna płatność za którąś przesyłkę, podaj nam numer zamówienia, którego dotyczy ten problem. Sprawdzimy to.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

W tym rzecz że Kostas11 nie odpowiedział na moje pytania, bo te są natury prawnej.

W związku z tym ponawiam pytanie - na jakiej podstawie Allegro twierdzi że doszło do zawarcia umowy skoro:

1. wymagana jest umowa własna z przewoźnikiem

2. podanie adresu allegromail przy zamówieniu

Czyli aby doszło do zawarcia z Wami umowy trzeba spełnić oba warunki, w moim przypadku 1 punkt nie został spełniony, a więc jak można twierdzić że zawarłem z Wami jakąś umowę?

Sprawa dotyczy zamówienia:

042d5a60-0d2b-11ee-82ad-1558d5e6cb8d

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czekam na odpowiedź

oznacz moderatorów