anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z allegro nie działa

badams71
#10 Popularyzator#

Znów nie działa formularz nadawczy, ale niespodzianka, problem jest inny niż wczoraj. Dodatkowo, czy ja dobrze widzę, że wyłączono już możliwość powrotu do starego formularza, mimo że nowy jest kompletnie do niczego? Ja wiem, że w tej firmie absurd goni absurd i nie powinnam już się niczemu dziwić, ale, mówiąc delikatnie, trochę się zdenerwowałam.

Zniknęły opcje wyboru godziny przyjazdu kuriera, zamawiam przesyłki, ale pewnie bez podjazdu kuriera, bo wcześniej ta opcja była domyślnie zaznaczona.

 

Gdzie w nowym formularzu opcja dodawania szablonu wysyłki? Gdzie mogę wydrukować etykiety, które zostały już stworzone? Dlaczego ktoś nad tym pracuje od kilku miesięcy i nic nadal nie działa?

 

problem z wysyłam z allegro.jpg

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

badams71
#10 Popularyzator#

Do DPD już działa, jeszcze do UPSa

oznacz moderatorów

cd-music
#9 Pomysłodawca#

Z tego co wiem szablonów do przesyłek jeszcze nie ma, natomiast sam jestem ciekawy gdzie drukuje się masowo listy przewozowe dla utworzonych etykiet?

oznacz moderatorów

badams71
#10 Popularyzator#

W ogóle gdzie jest lista zamówień, dodanych przesyłek, zamówionych przesyłek, gdzie można zamówić kuriera? Teraz tworzenie etykiet i zamawianie kuriera to jeden długi proces, a jak się w jego trakcie wyjdzie ze strony (internet wywali albo nie wiem co), to trzeba wszystko zaznaczyć od nowa. Wiele gadania o tworzeniu nowego ulepszonego formularzu, a po prostu wywalili połowę opcji i cieszcie się...

oznacz moderatorów

bispol_pl
#8 Zapaleniec#

U nas na wielu paczkach przy próbie nadania (DPD) zawiesza się proces generowania i tak kreci w kółko. W poprzedniej wersji generowanie etykiety zajmowało do minuty obecnie jest to 8 i w górę - efektywność wysiłek spada. Jeśli tak dalej pójdzie trzeba będzie zrezygnować z wyszkach form dostawy nadawanych przez Allegro. 

oznacz moderatorów

badams71
#10 Popularyzator#

Tak, ten proces generowania się bardzo wydłużył. Może to jest ich plan na ulepszony formularz nadawczy? Ludzie przestaną nadawać przez WzA i nie będzie zawracania głowy...

oznacz moderatorów

czesci-mystkow
#8 Zapaleniec#

Masakra jest, od tak długiego czasu było to dostępne a nic nie poprawili, korzystałem ze starej wersji mysląc, że coś za ten czas się zmieni, dzisiaj wyłączyli starą wersje i jest dramat , drugie tyle czasu spędzam na drukowaniu listów...

oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

to jakaś porażka nie można wybrać paczkomatu dla przesłyki impost w starej wersji bez problemu działało...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tech-metsklep  Po zaznaczeniu opcji "Dostarczę przesyłkę do Paczkomatu" mapka z w wyborem Paczkomatu nadawczego się nie pokazuje, ponieważ możesz nadać przesyłkę w dowolnym Paczkomacie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

nie ma żadnej takiej opcji (Dostarczę przesyłkę do Paczkomatu) wyboru wiec proszę nie wprowadzać w błąd

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tech-metsklep To jakie opcje widzisz? Wyczyść pliki cookies i prześlij zrzut ekranu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

allegro.jpg

oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

 gdzie jest ta opcja?

oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

allegro.jpg

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tech-metsklep Na tym etapie dopiero możesz zdecydować, czy nadajesz przesyłkę bez umowy, czy korzystasz z umowy własnej. 

W dolnej części formularza nadawczego kliknij [zapisz przesyłki]. Dopiero wtedy zostaniesz przeniesiony do strony podsumowania zamówienia. 

Po kliknięciu w [podsumowanie] przejdziesz na kolejną stronę i będziesz mógł wybrać opcję "Dostarczę przesyłkę do Paczkomatu". Nie trzeba wskazywać do którego, nie ma takiego pola.

Opcja "Bez podjazdu kuriera" oznacza, że można zamówić podjazd później (ale nie trzeba), lub można nadać w oddziale InPost.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

PerfectService
#8 Zapaleniec#

wybranie paczkomatu nadawczego łączyło się z ewentualnym zwrotem przesyłki w to samo miejsce, teraz paczka zwrotna po prostu może zaginąć, usunięcie paczkomatu nadawczego było błędem

oznacz moderatorów

badams71
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@badams71Usprawnienie podobne do szablonów wysyłki, przyspieszające nadawanie przesyłek bez konieczności wpisywania za każdym razem ich wymiarów, pojawi się w ciągu kilku dni. 

Ścieżka do pobrania etykiety to Zamówienia od kupujących - Szczegóły - sekcja Przesyłki - Drukuj etykietę.
W tym momencie możesz pobrać plik .zip z etykietą i protokołem. Wkrótce udostępniona zostanie możliwość wyboru, czy chcesz pobrać tylko etykiety, tylko protokoły czy wszystkie dokumenty razem.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

badams71
#10 Popularyzator#

Rozumiem, że to pojedynczo do jednego zamówienia? Masowo nadal nic nie da się zrobić. I już mniejsza o to, proszę  o rozwiązanie problemu z generowaniem etykiet do UPSa, bo znowu dzisiaj nie działa zamawianie kuriera. Zrzut ekranu powyżej.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@badams71 Trwają prace nad osobną Listą nadanych przesyłek, na której będzie można wykonywać operacje zbiorcze: drukowanie wielu etykiet, zamawianie podjazdów i anulowanie przesyłek. 

Jeśli chodzi o zrzut ekranu - dane nie załadowały się poprawnie. Zgłosiłam to do działu technicznego, podaj mi proszę numer tego zamówienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów