anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z Allegro nie mogę nadać przesyłki Pocztą Polska

MAMY ROZWIĄZANIE!
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Witam. Próbuje nadać przesyłkę Pocztą Polską poprzez wysyłam z allegro. Zaznaczam przewoźnika, uzupełniam dane i jak klikam zapisz przesyłki wyskakuje komunikat "Ulica punktu nadania przesy0142ki jest wymagana".

Moje pytanie gdzie dodać ten punkt nadania bo szukam i nie mogę znaleźć ? 

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Obecnie nadaję paczki przez Elektroniczny Nadawca i stamtąd drukuję etykiety - klient płaci za kuriera 11,99 a na Poczcie muszę stać w kolejce i dodatkowo paczka kosztuje 13 zł (czyli muszę do każdej paczki dołożyć 1 zł), wczoraj Klient zamówił kuriera w pakiecie smart czyli nic nie zapłacił, chciałam  wysłać tą paczkę niestety wołają ode mnie 13 zł - pomóżcie mi proszę, bo ja nadal nic nie wiem - chcę tylko dodać ten urząd pocztowy który wskażę w WzA i chcę drukować etykiety przez Allegro żeby nie stać na Poczcie i nie dokładać swoich pieniędzy do paczek :(((((((

oznacz moderatorów
cd-music
#9 Pomysłodawca#

Wymagacie od nas wysokiej jakości sprzedaży i jednocześnie udostępniacie takiego gniota na którym nie da się normalnie pracować. Ja się pytam kogo wy tam zatrudniacie?!?! 

oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Obecnie nadaję paczki przez Elektroniczny Nadawca i stamtąd drukuję etykiety - klient płaci za kuriera 11,99 a na Poczcie muszę stać w kolejce i dodatkowo paczka kosztuje 13 zł (czyli muszę do każdej paczki dołożyć 1 zł), wczoraj Klient zamówił kuriera w pakiecie smart czyli nic nie zapłacił, chciałam  wysłać tą paczkę niestety wołają ode mnie 13 zł - pomóżcie mi proszę, bo ja nadal nic nie wiem - chcę tylko dodać ten urząd pocztowy który wskażę w WzA i chcę drukować etykiety przez Allegro żeby nie stać na Poczcie i nie dokładać swoich pieniędzy do paczek :(((((((

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83 rozumiem Twoje zdenerwowanie i bardzo przepraszam za tą sytuację. Czy masz powiązane konto Allegro z Elektronicznym nadawcą? Czy generując etykiety poprawnie przekazujesz adres e-mail odbiorcy? To na jego podstawie wiemy jak rozliczyć przesyłkę oraz czy jest to zamówienie w ramach Smart! Tutaj instrukcja na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Czy w e nadawcy musi być wybrana przesyłka biznesowa ?? Po ściągnięciu danych z allegro nie mogę wybrać przesyłki biznesowej tylko zwykłą paczkę pocztową. Jesteśmy zalogowani nie jako klient biznesowy, ponieważ dzwoniłem do PP i tam poinformowano nas, że jśli nie mamy podpisanej umowy z PP to nie zalogujemy się jako klient biznesowy.

enadawca.jpg

oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

PP odpowiedziała, że jeśli nie mamy podpisanej umowy z PP to nie nadamy takiej paczki przez enadawce tylko przez allegro. Przypomnę tylko, że do tej pory nie mieliśmy podpisanej umowy i paczki wysyłaliśmy. Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83  we wcześniejszych wiadomościach pisałaś, że "dodałam wczoraj nową umowę z pocztą", więc powinniście mieć możliwość nadać przesyłki na tej umowie. W tej sytuacji bardzo proszę o kontakt z Pocztą Polską, ponieważ nie wiem jaką umowę podpisaliście, a obsługa klienta poczty będzie mogła to wyjasnić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

umowa.jpg

 Miałem na myśli zakładkę w allegro "Dodaj umowę" i podanie danych do enadawcy.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83 aby nadawać przesyłki metodami: Pocztex Kurier 48 lub Przesyłka Firmowa eCommerce w Elektronicznym nadawcy konieczne jest podpisanie umowy z Pocztą Polską, aby to zrobić skontaktuj się proszę przez ten formularz

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Terapia83_0-1646390699248.png

Dlaczego do 28-ego lutego mogłam nadawać paczki bez podpisania umowy, a jak zmieniliście WzA teraz muszę tą umowę podpisać? Nie rozumiem tego, poza tym informujecie o tym, że żeby nadawać paczki "Wysyłam z Allegro" nie musze mieć podpisanej umowy między innymi z Allegro Pocztex Kurier 48.

 

oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

I jeszcze takie pytanie czy jest szansa, że nadamy w końcu te paczki przez allegro?? Ktoś sprawdza co się dzieje i dlaczego ??

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83 już wyjaśniam. Rozumiem, że to może być niejasne. 
Aby nadawać przesyłki metodami Poczty Polskiej w Wysyłam z Allegro nie jest potrzebna umowa z Pocztą Polską. Jednak nie dotyczy to Elektronicznego nadawcy - narzędzia Poczty Polskiej, w tym przypadku, aby nadawać przesyłki tymi dwoma metodami (Pocztex Kurier 48 lub Przesyłka Firmowa eCommerce) koniecznie jest jej podpisanie. 
Wysyłam z Allegro i Elektroniczny nadawca to dwa różne narzędzia, dlatego warunki korzystania z nich są inne. 
Oczywiście nasi technicy sprawdzają co się dzieje, że nie możesz nadawać przesyłek Poczty Polskiej w Wysyłam z Allegro i gdy tylko otrzymam odpowiedź w tej sprawie, wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Rozumiemy dzięki wielkie za pomoc i za zainteresowanie naszym tematem. Czyli pozostaje nam czekać. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83 dziękuję za zrozumienie. Dam znać, gdy tylko otrzymam informację, że problem został rozwiązany i możecie nadawać przesyłki Poczty Polskiej w Wysyłam z Allegro.
Pozdrawiam serdecznie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83 wracam z informacjami. Macie i mieliście już umowę własną z Pocztą Polską, dlatego mieliście login i hasło do Elektronicznego nadawcy. 
W tej zakładce w części Umowy własne - Wysyłam z Allegro możecie wpisać urząd nadania, po rozwinięciu menu powinien pojawić się urząd: "UP Nowa Dęba", wybierzcie go proszę, a następnie kliknijcie "zapisz". 
Błąd mógł wynikać z tego, że urząd nadania nie został zapisany. Spróbujcie proszę zastosować się do powyższej rady i dajcie proszę znać czy to pomogło. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Terapia83_0-1646405810057.png

Nie mamy podpisanej umowy z PP. Jest to login i hasło do logowania się do enadawcy bez podpisanej umowy. Urząd jest wybrany poprawnie niestety dalej nie możemy wysłać paczki (wciąż ten sam błąd). Nie jest to wina przeglądarki bo próbowaliśmy z 3 różnych komputerów. Mam takie pytanie, a gdzie powinna być zakładka, że sam dostarczę przesyłkę do wybranego punktu ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83 dziękuję za odpowiedź, przekazałam ją zespołowi technicznemu. Dam znać, gdy tylko dostanę kolejne informacje w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Nadal nie mam rozwiązania problemu, Klienci kupują z Opcją Allegro Pocztex Kurier 48, ja nadal nie mogę drukować etykiet... Jak długo to jeszcze potrwa :(?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Terapia83 naprawdę bardzo przepraszam, że to tyle trwa. Przypomniałam się już z tym zadaniem zespołowi technicznemu, gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj z wszystkimi informacjami. W tej chwili mogę poprosić Cię jedynie o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Terapia83
#9 Pomysłodawca#

Proszę mnie zrozumieć, ja już tydzień czekam na jakieś działania...skoro technicy nie mogą tego w tydzień rozwiązać, to znakiem tego, że ten nowy system nie jest dopracowany 😞 Nie mam pretensji do Pani, dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc, ale to nie zmniejsza stresu, bo ludzie czekają na paczki...Nowy WzA miał ułatwić pracę, niestety dla mnie jest to tylko stres i nerwy :(((

oznacz moderatorów