anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka w terminie a urlop - wpływ na jakość sprzedaży

MAMY ROZWIĄZANIE!
IBDPolandMarkos
#8 Zapaleniec#

Witam,

interesuje mnie to, czy w przypadku gdy mam ustawiony urlop 31.12-8.01.21, a standardowy czas wysyłki ustawiony jest na 1 dzień to czy brak wysyłek zamówień z weekendu nie przełoży się negatywnie na jakość sprzedaży?

Czy warto wstawić masowo, wydłużony do 7 dni termin dostawy by potencjalnie nie stracić na jakości? 

Czy Allegro zajęło się już tą kwestią albo też czy nadal stanowi to problem i trzeba te terminy ręcznie zmienić?

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
pinsplash
#21 Demiurg#

@IBDPolandMarkos Przełoży się ! Urlop wg Allegro to żadne usprawiedliwienie. Natychmiast wydłuż czas wysyłki.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@IBDPolandMarkos Pamiętaj że w czasie urlopu musisz odpowiadać na wszystkie pytania klientów nawet na te które nie są pytaniami oraz odpowiadać w dyskusjach bo ci mogą konto zablokować.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@IBDPolandMarkos aby urlop nie wpłynął negatywnie na jakość Twojej sprzedaży powinieneś zgodnie z radą @pinsplash  wydłużyć czas wysyłki. Innym rozwiązaniem, aby zachować poziom jakości sprzedaży, popularność ofert, ich numery i adresy www jest grupowe zakończenie wszystkich ofert, a po urlopie wznowienie ich. Możesz to zrobić w zakładce moje oferty. Tutaj znajdziesz instrukcję. Dzięki temu nie będziesz miał nowych zakupów, więc nowych dyskusji i pytań od Kupujących, gdyby jednak w tym czasie ktoś założył Ci dyskusję dotyczącą wcześniejszych transakcji, powinieneś się w niej wypowiedzieć.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Rok czasu czekam na kilka dni wolnego. Nadchodzi Boże Ciało - jak co roku skorzystam i wyjadę na kilka dni.

Wpisuje urlop od środy do poniedziałku (w środę trzeba się przygotować do wyjazdu, a poniedziałek poświęcić na pakowanie paczek).

To raptem 3 dni wypoczynku.

Ale okazuje się, że z tego wypoczynku nic nie będzie - sprzedawcy na Allegro niby należy się urlop, lecz nie należy go mylić z jakakolwiek formą wypoczynku.

"Aktywny urlop nie zwalnia Cię z obowiązków Sprzedawcy, dlatego wydłuż czas wysyłki lub zakończ grupowo wszystkie oferty, a po powrocie je wznów!

Możesz to zrobić w zakładce Moje oferty, sprawdź szczegóły i dowiedz się więcej o korzyściach, które zyskasz.

Jeśli włączysz funkcję urlop to Twoi klienci zobaczą informację, że przesyłki mogą otrzymać z opóźnieniem, ale funkcja ta nie zwalnia Cię m.in z:.

- wysyłki towaru w deklarowanym przez Ciebie czasie,
- odpowiedzi w terminie w dyskusjach oraz na wiadomości klientów,
- rozpatrywania reklamacji oraz realizacji na czas odstąpienia od umowy (zgodnie z przepisami prawa).

Jeśli w trakcie urlopu nie wypełnisz obowiązków sprzedawcy, może pogorszyć się Twój wynik w panelu Jakość mojej sprzedaży."

Czyli jak jest z tym urlopem? - bo z tego co pisze, to sprzedając na Allegro nie mam prawa do odpoczynku. Jadę w Bieszczady na te kilka dni, tam jest problem z zasięgiem tel. , a o internecie nawet nie wspominam.

Czyli w/g Allegro urlop mój urlop powinien wyglądać tak:

Jadę w "dzicz" odpocząć przez 3 dni. Wcześniej muszę sobie włączyć ten "niby urlop" na Allegro. Niestety, nie mogę się "zakotwiczyć" tam, gdzie chcę. Muszę najpierw sprawdzić, czy mam zasięg internetu. Musze ze sobą wziąć laptopa i muszę się zaopatrzyć w agregat prądotwórczy. A odpoczynek będzie wyglądał tak: siedzę na rybach, przed sobą mam wędki, a jeszcze bliżej stolik z laptopem i odpowiadam na otrzymane wiadomości  i dyskusje.

Tak ma wyglądać 3-dniowy urlop sprzedawcy na Allegro?

Przepraszam, lecz opcja zamykania wszystkich aukcji na ten czas i ich wznawiania jest całkowicie bezcelowa - nadal pozostaje kwestia odpowiadania na e-maile i w dyskusjach.

Proszę pracownika Allegro, moderatora, na odpowiedzi na pytania odnośnie sytuacji, gdy przebywam na urlopie:

- "wysyłki towaru w deklarowanym przez Ciebie czasie" - jak mam to zrobić będąc 120 km od sklepu?

- "odpowiedzi w terminie w dyskusjach oraz na wiadomości klientów" - jak mam to zrobić, przebywając na urlopie w miejscu, gdzie nie ma zasięgu internetu?

- czy pracownicy Allegro, biorąc urlop także są zobowiązani do wykonywania swojej pracy? Czy tylko dotyczy to osób sprzedających na Allegro?

 

Ta sytuacja jest po prostu absurdalna.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

🍺 

 paranoja jak wszystko na Allegro.pl

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE temat wałkowany 😄  wydłuż czas dostawy bo polecą Ci statystyki i laptopa na urlop co by pilnować maili i dyskusji 😞 nawet zakończenie Ci nie pomoże bo na dyskusje musisz odpowiedzieć bo jak wrócisz możesz mieć bana na koncie ;(

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 wydłużenie to pułapka. A) Kupujący nie czytają B) Allegro na podstawie ostatnich  wysyłek i tak dopisze krótszy czas niż ustawiony.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE Wiele razy poruszane. Najczęstsze odpowiedzi : to nie jedź na urlop lub znajdź zastępstwo. Nic nie zrobisz. Najbezpieczniej zakonczyć i wznowić aukcje ale przed odpowiedziami na dyskusje nie uciekniesz. Masz 24H. 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@pinsplash niestety szczera prawda. Sam admin tego prześwietnego forum stwierdził, że on pracuje podczas weekendu i urlopu, więc inni też mogą 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza Tak się zastanawiałem czy ktoś to pamięta i się nie zawiodłem😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

model biznesowy allegro to czysty feudalizm

sprzedawcy mają zasuwać niczym chłopi pańszczyźniani lub ajenci żabki

PAństwo Polskie pozwala na jednorazowe 14 dni urlopu

bo tyle daje czasu na odbiór awiza z poczty

allegro oczywiście skróciło ten czas do 24 godzin i sprzedawcę ma gdzieś

Pewien Sprzedawca podawał przykład z hulajnogami- allegro wypłaciło kasę z pok bo jednorazowo sprzedał kilka sztuk

i nie zaglądał na allegro

 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED "i nie zaglądał na allegro"

Zgadza się - przestał zajmować się swoją sprzedażą (o wartości kilkunastu tysięcy zł), swoimi zamówieniami (cztery dyskusje, dwie z powodu braku przesyłki, dwie reklamacyjne). I nie zaglądał na Allegro przez dwa miesiące - tu więcej szczegółów.

Mam prośbę: jak podajesz przykłady z tego forum, wrzucaj linki, a przede wszystkim upewniaj się, czy są one adekwatne do prowadzonej dyskusji.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
orbitkownia_pl
#11 Animator#

ostatnio wypełniałam jakąś ankietę o urlopach na allegro, ale czy to coś zmieni nie wiem, ja aukcje kończę od kiedy przez to miałam problemy, co do dyskusji, codziennie wieczorem szukałam zasięgu by sprawdzić czy nie ma dyskusji (z zakupów przed urlopem) to chore w takich przypadkach kupujący powinien otrzymać odpowiedź że sprzedawca jak wróci to odpowie i dać np termin 14 dni

oznacz moderatorów