anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyszukiwanie po cenie się popsuło

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Konkretnie w Zakończonych.

Jest tak: wpisuję czego szukam, wybieram zakończone - i albo działa, albo wyświetla się "Problem ze stroną". Jeśli działa, bez problemu mogę wpisać kolejne zapytania i wyniki dalej będą posortowane po cenie.

Jeśli jest "Problem ze stroną", muszę przejść do wyszukiwania w trwających ofertach i potem wrócić do zakończonych. Wtedy działa - ale ni diabła nie posortuje mi po cenie ani po cenie z dostawą. Mieli, mieli... i nic. Po czasie dodania sortuje bez problemu.

Ktoś tak miał? Bo u mnie to już trwa co najmniej tydzień.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pomożecie? Tylko mi nie piszcie że tak ma być, błagam...

[edit] Zauważyłam, że można to naprawić tylko wtedy, jeśli szukam tego samego przedmiotu w trwających z zakończonych w tym samym oknie. Wpisuję kolejne wyszukiwanie, wybieram trwające oferty, przechodzę do zakończonych - i wtedy albo zaskoczy albo nie. Jak nie zaskoczy, trzeba próbować dalej. Jak zaskoczy - na kilka kolejnych wyszukiwań jest spokój, dopóki znów nie pojawi się "Problem ze stroną".

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

Tak ma być ;]

Faktycznie, jest tak jak piszesz:

 

Nie możemy wyświetlić strony

To nie Twoja wina

 

Po dzisiejszej dyskusji utwierdziłem się w przekonaniu, że wyszukiwarka to jest temat tabu. Coś nie działa ? Nie, działa, tylko wpisz inaczej. Ostatnimi czasy tylko tego typu odpowiedzi można dostać. Nic to, że są dwie skrajności: śmietnik albo ogryzek.

Zobacz to:

https://allegro.pl/kategoria/nozyki-i-ostrza-ostrza-319057?bmatch=e2101-d3681-c3682-hou-1-5-0218&str...

i patrz co odjąłem aby zmniejszyć liczbę wyników:

https://allegro.pl/kategoria/nozyki-i-ostrza-ostrza-319057?bmatch=e2101-d3681-c3682-hou-1-5-0218&str...

Więcej ująć się nie da, bo nikt nie przewidział, że taki śmietnik może powstać.

Normalnie wolna amerykanka, a to przecież wybrana jest konkretna podkategoria.

Edit: a poradą na to pewnie było by: prosimy o zgłoszenie konkretnych ofert ;D To śmiech przez  łzy.

Chyba to zmierza do tego, że masz kupować , mając coraz mniej świadomy wybór (prawdopodobnie drożej). Ewentualnie aby dłużej siedzieć na allegro i przeglądać oferty poza aktualnym zainteresowaniem.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  

U mnie to samo. Mieli, mieli i jeszcze raz mieli. Nie ma szans na posortowanie zakończonych po cenie 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Kama, jeśli do jutra nie odezwie się żaden moderator, kliknę Ci "To jest rozwiązanie!"😁

Nie z sympatii bynajmniej, chociaż bardzo Cię lubię. Po prostu dojdę do wniosku, że jedyna prawidłowa odpowiedź brzmi "nie ma szans".

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 @Kaliope_Brzeg @cookie000 dziękuję za Wasze zgłoszenia! Przesłałam je do działu technicznego, wrócę z informacją, gdy tylko otrzymam od nich odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

No to (sz)czekam

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg 

U mnie to samo. Mieli, mieli i jeszcze raz mieli. Nie ma szans na posortowanie zakończonych po cenie

Wiem dlaczego.

https://allegro.pl/zakonczone?string=reczny%20mlynek%20do%20kawy

🤣

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

Taka duża firma i elektryczności nie używają? Żenada...

😂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Doba mija a żadnej odpowiedzi nie ma ,jakby tak każdy normalny sprzedawca prowadził dialog z klientem to szybko by mu konto zblokowano.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 @Kasiulki2 @cookie000 @Kaliope_Brzeg wybaczcie ten czasowy poślizg. Poprawka została wprowadzona, ale jeszcze nie mamy potwierdzenia, że problem nie występuje. Sprawdziłam i u mnie już nie mieliło, dajcie proszę znać czy u Was też już działa? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

U mnie też działa🤗

Dzięki! To było naprawdę upierdliwe...

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

Potwierdzam, że tytułowy problem został rozwiązany.

Mojego zapewne nikt nie będzie poprawiał 🙄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 pozwól mi dobrze zrozumieć Twój problem. Chodzi Ci o to, że uważasz że jest bałagan w kategorii i musiałeś wykluczyć w wyszukiwaniu przedmioty, które nie powinny się tam znaleźć jak np. kamizelka, ogrodniczki i szorty, żeby otrzymać ostrza, które Cię interesowały? W tej kategorii akurat problem stanowiło słowo "ostrzegawcza"  w przypadku kamizelek, dlatego też ważne jest żeby odpowiednio kierować wyszukiwaniem, aby pokazywało tylko produkty, na których zależy kupującemu.
Jeżeli chodzi o nieprawidłowe kategorie to walczymy z tym i na bieżąco usuwamy oferty, które są nie tam gdzie być powinny. Rzeczywiście bardzo doceniamy Waszą pomoc i zgłoszenia poszczególnych ofert. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

To, że na allegro panuje nieprawdopodobna wolna amerykanka, to już chyba zdążyli się wszyscy zorientować. Wystarczy wspomnieć choćby niedawny wątek  z zegarami antycznymi. Tam się niewiele zmieniło, ale na ten temat (kategorii) wypowiem się kiedyś szerzej.

Kierując się zasadą, że słowo wpisane w cudzysłów powinno dać oferty, które mają w tytule słowo wpisane dokładnie w ten sposób, wyniki powinny być dosyć jednoznaczne. Podałem dwa linki: jeden i drugi sposób wpisania słowa poległ na placu boju.

Allegro powinno zrobić każdemu użytkownikowi taki test pt. jakie wyniki pokaże wyszukiwarka ?

Przykład na pierwsze pytanie: w polu wyszukiwania wpisujemy słowa: pies i kot. Z jakimi wynikami wróci wyszukiwarka:

A. Tylko oferty zawierające w tytule słowa pies i kot (i żadne inne słowa)

B. Oferty zawierające w tytule dowolne z tych słów, czyli pies lub kot (i żadne inne słowa)

C. Oferty zawierające w tytule słowa pies i kot (w dowolnej kolejności), a także dowolne inne słowa

D. Oferty zawierające w tytule słowa pies lub kot (albo jedno i drugie), a także dowolne inne słowa

E. Oferty zawierające w tytule również takie słowa jak psa, pieskie, kot, kota itp

F. Oferty, które w ogóle nie mają w tytule słów pies i kot, ani im podobnych. Wystarczy, że produkt przypisany będzie mieć jedno z tych słów w nazwie

Daję głowę, że zdecydowana większość (bez sprawdzenia co zrobi wyszukiwarka) poległaby z kretesem. A to tylko jedno proste (w założeniu z prostą odpowiedzią) pytanie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 dziękuję, że zwróciłeś na to uwagę! Przesłałam te wyniki wyszukiwania na konsultację i będziemy to weryfikować. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

W pomocy tą istotną kwestię allegro zamyka jednym zdaniem:

Wyszukiwarka bierze pod uwagę różne odmiany szukanego wyrazu a także parametry opisujące ofertę oraz kategorie, do których jest przypisana oferta.

Co to oznacza ? Ano wydaje mi się, że jeśli ktoś kota wystawi w kategorii pies, to według allegro kot staje się psem. Wpisując w cudzysłów nazwę zbieżną z nazwą kategorii w polu wyszukiwania znajdzie się absolutnie wszystko, co ktoś wystawił w tej kategorii. Cudzysłów niczego nie poprawi.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@cookie000  Poległem!

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@serwis-texas 

Nie przejmuj się, zapewne większość by na takim teście poległa ;] A na pytanie o takie wyniki z sortowaniem po trafności dobiłbym całą resztę ;D

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

Kiedyś się mówiło "trefność". I to było dobre, że zacytuję Księgę Rodzaju, rozdział pierwszy🤣

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

A co powiesz na to?

2021_10_12_Świat_roślin.png

 

Sortowanie po cenie, od najniższej. Niby😂

Wpisana w wyszukiwarkę fraza to "świat roślin skał i minerałów" - dokładnie tak, bez przecinków, bez wersalików.

A ja biedna nijak nie mogę zrozumieć, dlaczego "Świat roślin, skał i minerałów - praca zbiorowa" jest "najlepiej dopasowaną ofertą do mojego wyszukiwania", a "Świat roślin skał i minerałów" ani "ŚWIAT ROŚLIN SKAŁ I MINERAŁÓW" już nie są dobrze dopasowane.

oznacz moderatorów