anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wznowienie oferty: licytacja i kup teraz

MAMY ROZWIĄZANIE!
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Miałem wystawiona ofertę jednoprzedmiotową nr 12802852924 w opcji "kup teraz".Przedmiot został sprzedany, kupujący wypełnił formularz dostawy i dokonał wpłaty (godz.19.34).W tym samym momencie oferta została automatycznie wznowiona ponownie (godz.19.34).Oczywiście otrzymała inny numer jak to po każdym wznowieniu.Czy może mi ktoś z moderatorów wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi? Jak można wznowić automatycznie ofertę zakończoną sprzedażą przedmiotu?

Wznowioną ofertę musiałem zakończyć ręcznie i dobrze że w tej sytuacji byłem przy komputerze (godz.19.40).Gdybym jednak tego nie zauważył i nie daj Boże oferta zostałaby sprzedana ponownie, powstał by niezły kwas.Dlaczego dochodzi do takich sytuacji?

Zrzut ekranu (15).png

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ART_FOTO a nie miałeś zaznaczone wznowienie

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:44052296 Wznowienie owszem ale po niesprzedaniu oferty.Oferta zakończona sprzedażą nie powinna wznowić się automatycznie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
 

@ART_FOTO Cześć. 🙂 Sprawdziłam tę sytuację i wygląda na to, że podczas wystawiania oferty oznaczyłeś opcję wznowienia oferty. Tak zaznaczona opcja w formularzu wystawiania dotyczy wznowienia oferty z nowym numerem.

 

Zrzut ekranu 2022-10-31 o 08.49.27.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka Cześć.Oferta była wystawiana na 5 dni z opcją automatycznego wznowienia.Czy nie powinno być jednak tak, że po sprzedaży przedmiotu nie powinna się wznowić?

Tak mam wystawione wszystkie oferty.Praktycznie wszystkie wystawione są z opcją licytacji i "kup teraz" i w przypadku zakupu w ten czy inny sposób są kończone bez ponownego wznawiania.Ta oferta była wystawiona tylko na "kup teraz".Czy to robi jakąś różnicę?

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka Już widzę w czym jest problem.Jest różnica w formularzu wystawiania pomiędzy licytacją i opcją "kup teraz", a samą opcją "kup teraz".Czy nie można tego ujednolicić aby nie dochodziło do takich sytuacji?

Zrzut ekranu (16).png

 

Zrzut ekranu (17).png

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO W sekcji Wznowienie oferty (w przypadku Kup teraz) poniżej jest informacja, że oferta zostanie wznowiona ze stałą liczbą sztuk niezależnie od tego, ile przedmiotów sprzedasz. 

Czy masz jakiś konkretny pomysł na ujednolicenie? Mechanizm działa poprawnie i to sprzedający decyduje, czy chce wznawiać ofertę, czy nie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka Przy aukcji jednoprzedmiotowej powinna być możliwość automatycznego wznowienia tylko w przypadku braku sprzedaży, niezależnie od tego czy oferta jest w opcji licytacja, licytacja + kup teraz czy tylko kup teraz.Tak jak na pierwszym zrzucie powyżej.Przy aukcji wieloprzedmiotowej jest już przecież dostępny wybór "Oferta będzie dostępna dopóki nie sprzedasz wszystkich przedmiotów"

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Ok, już rozumiem, dziękuję za to wyjaśnienie. Przekażę Twoją sugestię do odpowiedniego zespołu 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów