anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiony zwrot Inpost

Puzonix
#12 Orędownik#

@InPost 

Sprawa w skrócie wygląda następująco:

  • Klient odstąpił od umowy poprzez zwroty allegro.
  • Otrzymaliśmy powiadomienie email od allegro.
  • Po dwóch tygodniach klient otworzył dyskusję i zadał pytanie czy otrzymaliśmy jego zwrot.
  • Sprawdziliśmy zakładkę zwroty - zwrot odnotowany, ale nie ma przypisanego numeru przesyłki.
  • Odpowiedzieliśmy klientowi, że fizycznie zwrot do nas nie dotarł i zadaliśmy kilka pytań.
  • Otrzymaliśmy taką odpowiedź od klienta:

Dzień dobry, paczka została wysłana paczkomatem. Mój kod zwrotu xxxxxxxxx. Niestety nie potrafię sobie przypomnieć dokładnej daty wysłania. Prawdopodobnie 16-18 luty. Wpisałem kod, otworzyła się pusta mała skrytka, później kazało wpisać ponownie kod i to zrobiłem, wtedy otworzyła się inna pusta skrytka. Być może to jakiś błąd po stronie inpost. Pozdrawiam

  • Skontaktowaliśmy się z firmą Inpost w celu sprawdzenia czy kod zwrotu został użyty.
  • Otrzymaliśmy odpowiedź, że wg informacji z ich systemu przesyłka nigdy nie została nadana. Mogą jednak sprawdzić zapis wideo, ale w tym celu nadawca musi się z nimi skontaktować osobiście.

 

Miał ktoś podobny przypadek? Ktoś nadawał zwrot i system Inpost tego nie odnotował?

Sprawę z Inpost możemy wyjaśniać, a klientowi zwrócić pieniądze tylko na jakiej podstawie? Mamy tylko jego słowo.

W jaki sposób klient może przenieść swoje prawo do reklamowania przesyłki na nas?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

Puzonix
#12 Orędownik#

@gierland  Piękne dzięki za wszystkie informacje. Jestem z klientem w kontakcie. Niestety nie posiada żadnego potwierdzenia zwrotu dlatego ustaliliśmy, że złoży reklamację we własnym zakresie. Ja ze swojej strony również przedstawiłem problem firmie InPost. Telefonicznie potwierdzili, że przesyłka nie została nadana w paczkomacie. Teraz czekam na potwierdzenie mailowe. Dziwna sytuacja. Mam nadzieję, że znajdzie jakiś normalny finał. Jeszcze raz dziękuję.

oznacz moderatorów