anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup w przedsprzedaży - brak wysyłki

franek-23
#8 Zapaleniec#

Kupiłem monetę w przedsprzedaży (2 tygodnie przed oficjalną emisją NBP) na Allegro Lokalnie.

Wysyłka miała być od trzeciego dnia po emisji (minęło prawie 14 dni a przesyłki nie ma)

Wartość monety od daty emisji wzrosła prawie 3x.

Teraz sprzedający oferuje mi zwrot kosztów zakupu (za takie pieniądze nie kupię już tej monety)

Podejrzewam, że sprzedający zwietrzył interes i chce moją monetę sprzedać drożej a mi oddać tylko wpłacone pieniądze. 

Oczekuję produktu a nie zwrotu pieniędzy.

Czy teraz pozostaje mi droga sądowa czy są może jeszcze jakieś inne dostępne narzędzia aby nakłonić sprzedającego do dotrzymania umowy? 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zawarł umowę i nie wywiązał się niej, możesz otworzyć dyskusję i w niej żądać wysyłki towaru:https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE  oferuje zwrot środków to Allegro nic nie zrobi, pozostaje sąd.

oznacz moderatorów

franek-23
#8 Zapaleniec#

Dyskusja rozpoczęta.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@franek-23 Droga sądowa jak najbardziej. Allegro to nie zabawa.

Najpierw otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poproś o interwencję pracownika Allegro. 

oznacz moderatorów

franek-23
#8 Zapaleniec#

Sąsu wolałbym uniknąć ale jestem zdeterminowany dopiąć swego więc i tę drogę rozważam. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Monety w przedsprzedaży najpewniej kupować u renomowanych dystrybutorów a nie na AL gdzie sprzedają głównie zwykli sprzedawcy a wielu z nich robi to tak jak ten.

oznacz moderatorów

franek-23
#8 Zapaleniec#

Jestem początkującym kolekcjonerem i wiele nauki przede mną. Teraz będę bardziej selektywnie podchodził do podobnych ofert. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@franek-23 a kupiłeś od firmy czy osoby prywatnej ?  może być też tak że jako osoba prywatna wystawił w przedsprzedaży z myślą że uda się do banku jak będzie emisja i zakupi a tu zonk nie załapał się 😞 i teraz ma problem, albo stwierdził że wystawi drożej tak tez może być, chodź nie znamy powodu jego decyzji 😞

Kupuj w legalnych firmach numizmatycznych to będzie gwarancja otrzymania monety !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

franek-23
#8 Zapaleniec#

Niestety osoba prywatna:/

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@franek-23 zapewne tak, ale myślę że bez sądu się nie obejdzie 😞 Może też być tak że nie dostał tej monety w banku, lub jak miał umowę z nbp to miał redukcję 😞 

Mimo że jest to wiążąca umowa to zdarzają się kombinatorzy w śród kupujących jak i sprzedających 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Tu mi to wygląda na typową sytuację jak wychodzi nowa moneta kolekcjonerska która szybko zyskuje na wartości .Jak cena jej wzrosła znacząco w czasie okresu przed sprzedażowego a sprzedawca wiedział ile sztuk będzie miał to wybrał tych którzy najwięcej oferowali a pozostałych zostawił na lodzie. Nie jest to profesjonalne działanie ani profesjonalny sprzedawca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 no poszła w górę za 160 na ponad 500 więc łakomy kąsek tak samo Sobieski skoczył, ale nie znamy powodu ani wyjaśnień drugiej strony 😞 Może to pazerność a może sprawa losowa że nie może się wywiązać z umowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Jestem numizmatykiem i coś na ten temat wiem ,choć przyznam że współczesne monety mnie mało interesują to obracając się w takim środowisku i zawodowo i prywatnie poznałem już różne schematy windowania cen ,które w przyszłości raczej zysków takim nabywcą nie przyniosą.

oznacz moderatorów

franek-23
#8 Zapaleniec#

Była to przedsprzedaż około 6 takich monet i wszystkie "się kupiły " ciekaw jestem czy pozostali nabywcy mają podobną sytuację..

oznacz moderatorów

franek-23
#8 Zapaleniec#

Ciągle liczę na pozytywne zakończenie sprawy- bez sądu.Kontakt ze sprzedającym "drgnął". 

oznacz moderatorów