anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy dla monet?

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Od jakiegoś czasu zdarzają się u mnie zakupy wg tego samego modus operandi: klient kupuje towar, zazwyczaj za kilkaset złotych, (raz nawet za ponad 2500zł), płaci i zaznacza odbiór osobisty - mimo, że jest z drugiego końca Polski. Po jakimś czasie anuluje zakup i prosi o zwrot pieniędzy. Ja sprzedaję suplementy diety - naprawdę trudno mi pojąć po co komu 18 opakowań jakiegoś specyfiku. Mój wniosek: robi to dla monet oferowanych w aukcjach. W jednym przypadku klient dostał monety o wartości 162zł!

Na szczęście klienci ci są na tyle przyzwoici, że nie zmuszają mnie do wysyłki towaru. Czy któryś z moderatorów mógłby skomentować to zjawisko? Czy jedyny sposób, żeby pozbyć się tych klientów to usunięcie monet z oferty?

Piotr

,Odp.: Zakupy dla monet?

Idź do rozwiązania
#19 Nestor#

@twojezdrowie_org Skomentują tak, że to mały, niezauważalny odsetek kupujących, a korzyści z programu są większe niż te straty.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: ,Odp.: Zakupy dla monet?

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Tak podejrzewam. Zastanawia mnie tylko czy to ja tracę czy serwis. Bo prowizję odzyskam. Ja nawet widzę rozwiązanie dla Allegro - przecież mógłbym zwrócić wpłatę pomniejszoną o zdobyte nielegalnie monety. Ale zaraz się dowiem, że w tej transakcji Allegro nie jest stroną ...

Piotr

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Zakupy dla monet?

Idź do rozwiązania
#20 Guru#

@twojezdrowie_org Napisz do Allegro tutaj : https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c1581428-a33f-4506-826f-720b60a920c0

Uargumentuj że według Ciebie to zakupy "fake" tylko dla wyłudzenia monet. tacy "uczciwi Kupujący". Chyba był tutaj kiedyś watek że w takim wypadku Allegro może zwrócić monety

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#19 Nestor#

@pinsplash , @twojezdrowie_org Ja bym jeszcze poprosiła Allegro, by przyjrzało się wnikliwie tym kupującym. Ile monet nazbierali w tym procederze.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#20 Guru#

@WREDZIA-W1 Ula przywołuję do porządku! Przecież wiesz że według pewnej wykładni - nie ma nieuczciwych kupujących.

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Ślepy zaułek - zakupy są z nowych kont, dane nieprawdziwe w tym nr telefonu. 

Piotr

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Z tego co widzę na rachunku to Allegro zwracając prowizję zwraca też monety - także ja nie jestem stratny ale Allegro już tak. Ciekawe jaka jest skala procederu - ja miałem takich zakupów 3 w nowym roku i kilka w starym.

Piotr

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#12 Orędownik#

Maiłem podobnego "klienta", po zgłoszeniu podejrzenia o zakup wyłącznie w celu wyłudzenia monet  allegro zablokowało jego konto.😎

"Dzień dobry.
Ponieważ  mamy pewne zastrzeżenia ze kupujący ........ dokonał zakupu tylko w celu uzyskania monet allegro  (rezygnacja po jednej minucie od zakupu)proszę o wyjaśnienie sprawy."

"Dzień dobry,

dziękuję za zgłoszenie. Obawiam się, że Państwa podejrzenia są słuszne, dlatego podjęłam już stosowne działania wobec wskazanego klienta. 

Pozdrawiam
//Magdalena

Dział Bezpieczeństwa Transakcji
Zespół Allegro"

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

@twojezdrowie_org Tak zdobytych monet Allegro chyba nie pozwala potem wykorzystać - blokuje je kupującemu.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

@xyz96 Niestety, z tego co wiem z doświadczenia zakupowego monety są przyznawane od razu po dokonaniu zakupu i od razu mogą być wydane. Potem jedynie można starać się odzyskać pieniądze, ale tak jak pisałem to Allegro jest w tym procederze stratne.

Piotr

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@twojezdrowie_org Jeśli wskażesz mi numery zamówień, których dotyczy ta sytuacja, bardzo dokładnie sprawdzimy te konta 🙂 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ Już podaję: 6fd06fc2-5057-11eb-a14d-4d8fab6b56d9; 85ef6e54-5057-11eb-a14d-4d8fab6b56d9; 4b3e7d82-4c85-11eb-b047-f10b6d6ed4c9; d2c3c903-bd6e-11ea-8bdb-45d6a1f5caae; d2c3c903-bd6e-11ea-8bdb-45d6a1f5caae; e3dbf212-1b53-11eb-846a-35e64cb2c2c3; a974e2b2-d2fd-11ea-8521-4542bc5091da; 

Pozdrawiam,

Piotr

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@twojezdrowie_org Bardzo dziękuję, sprawdzimy dokładnie te transakcje i konta Kupujących. 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@twojezdrowie_org Czy wykonywałeś może zwroty dla Kupujących w ramach dwóch, ostatnich zamówień? Chodzi mi dokładnie o te: e3dbf212-1b53-11eb-846a-35e64cb2c2c3 oraz  a974e2b2-d2fd-11ea-8521-4542bc5091da? 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ Tak, wykonałem zwroty do wszystkich zamówień. Nie do wszystkich przez Płatności Allegro, część zwykłym przelewem.  Pozdrawiam,

Piotr

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@twojezdrowie_org Bardzo dziękuję za wszystkie informacje, które mi przesłałeś. Twoje podejrzenia były trafne, dlatego zadziałaliśmy już w stosunku do Kupujących, którzy w ten sposób łamali nasz regulamin. 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam,

Piotr

Odpowiedz
Ładowanie...