anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamaskowany adres e-mail

MAMY ROZWIĄZANIE!
NewForMe
#8 Zapaleniec#

Witam,

Czy ktoś wie gdzie mam umieszczać zamaskowany adres e-mail, żeby allegro naliczało mi punkty za wysyłkę w terminie?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@NewForMe Ten adres mejlowy przekazujesz przewoźnikowi podczas nadawania paczki (kiedy wpisujesz adres mejlowy kupującego). 

oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

A przewoźnik umieszcza go na etykiecie czy po prostu w bazie danych?

 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@NewForMe To zależy, w jaki sposób wysyłasz. Do Elektronicznego Nadawcy Poczty Polskiej oraz do Menedżera Paczek InPost zaciągają się automatycznie, nic nie musisz robić. Tak samo, jeśli używasz Wysyłam z Allegro (czyli np. przesyłki Allegro Delivery)

oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

Wysyłam za pośrednictwem Inpost paczkomat i nie zaliczyło mi wysyłki w terminie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo wysyłasz poza system, nie jesteś podpięty do Allegro.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@NewForMe Jeśli wysyłasz z Menedżera Paczek na stronie InPostu, to musisz tam połączyć swoje konto z Allegro. Wtedy będzie zaciągać przesyłki wraz z adresami.

oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

A jeśli działam na zasadach dropshipping i połączyłem konto InPostu z Allegro, to będzie mi zaciągać dane? Pomimo tego, że fizycznie nie jestem nadawcą paczki?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@NewForMe tak tylko musisz mieć prawidłowo połączone oba konta

oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

Na stronie InPostu połączyłem konto z Allegro, to chyba powinno być poprawnie. Czy na stronie allegro trzeba jeszcze połączyć?

oznacz moderatorów
MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @NewForMeW pierwszej kolejności sprawdź, czy masz włączoną w przeglądarce możliwość pojawia się wyskakujących okien. 

W ustawieniach przeglądarki należy wyłączyć blokadę wyskakujących okienek pop-up i przekierowań. Poniżej przesyłam linki do pomocy popularnych przeglądarek, jak odblokować pop-up i przekierowania.
FirefoxChromeEdgeOpera.

  1. Załóż konto na stronie https://manager.paczkomaty.pl/auth/register i zaloguj się do niego.
  2. Przejdź do zakładki “Allegro”, a następnie “Import Allegro InPost”. Jeśli pojawi się okno z info, że trwa łączenie trzeba je zamknąć i kliknąć w “Zarządzanie kontami”.
  3. Następnie pod napisem ''Akcje'' kliknij w strzałkę i przy nazwie konta ''Usuń''.
  4. Przejdź do Allegro, zakładka ''Powiązane aplikacje'': https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/powiazane-aplikacje i usuń ''Allegro InPost Integration'' oraz jeśli jest ''Brak nazwy'' z ID zaczynającym się na b7.
  5. Ponownie przejdź do Managera Paczek, zakładka Allegro > Import Allegro InPost. Pojawi się okno. Wpisz w nim swój login z Allegro i kliknij “powiąż”.
  6. Nastąpi przekierowanie na stronę Allegro. Wybierz ''Dalej'' -> ''Kontynuuj'' -> ''Powiąż konto''. 

Po powiązaniu kont będzie możliwość dodania umowy z przewoźnikiem. Możesz to zrobić, wykonując poniższe kroki: 

  1. Przejdź do zakładki: https://manager.paczkomaty.pl/account do sekcji ''dane podstawowe'' oraz w ''typ konta i faktura'' uzupełnij niezbędne dane. 
  2. W zakładce: https://manager.paczkomaty.pl/account/api przejdź do sekcji ''API ShipX'' -> ''Generuj'' 
  3. Skopiowany klucz API ShipX wprowadź w polu ''Klucz autoryzacyjny'' w zakładce: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia -> ''umowy własne - wysyłam z Allegro'' -> ''Dodaj nową umowę'' -> ''InPost''. 
   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

Z sekcji "powiązane aplikacje" usunąłem przypadkowo "allegro gadane" (chyba taka nazwa), czy jest to jakiś błąd? Za co odpowiada allegro gadane? 

Dziękuję za poprzednią odpowiedź, konto zostało poprawnie powiązane.

oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@NewForMe, nadal tutaj z nami jesteś, więc usunięcie tego powiązania najpewniej nie będzie problemem 🙂  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

W dalszym ciągu allegro nie zaciąga poprawnie informacji z numerów paczek. Postąpiłem zgodnie z krokami zasugerowanymi w poprzedniej wiadomości, nadałem numery przesyłek, a w raporcie "wysyłka w terminie" nie mam zaciągniętej ani daty wysyłki ani daty dostawy. Nie mam pojęcia co robię nie tak. Jakieś podpowiedzi jeszcze? @MiMary 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@NewForMe Czy możesz wskazać przykładowe numery zamówień, których to dotyczy? 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

15873759045  16165414392  16165414392 

Przykładowe numery zamówień które nie zostały zaciągnięte.

oznacz moderatorów
q3qPL
#13 Ambasador#

Jeśli działasz na zasadzie dropshippingu, sprzedawca, u którego pierwotnie kupujesz w polu adres email przy generowaniu etykiety musi wprowadzić adres email z allegro (@allegromail.pl) twojego kupującego, w przeciwnym wypadku allegro zasłania się brakiem możliwości weryfikacji kiedy i czy paczka została nadana (mimo iż obliczają średni czas dostaw do kupujących).

oznacz moderatorów
NewForMe
#8 Zapaleniec#

Z tego co czytałem musiałbym tak zrobić gdyby InPost nie był zintegrowany z allegro, a jest zintegrowany, więc powinien system zaciągać normalnie informacje.

Nie mam możliwości przekazania e-mailu allegro kupującego do wprowadzenia na etykietę.

oznacz moderatorów
q3qPL
#13 Ambasador#

Jeśli nie podasz do zamówienia adresu email @allegromail.pl, allegro nie otrzyma z tego faktu profitu w postaci tanich przesyłek co za tym idzie, będą udawali, że nie da się zweryfikować statusu paczki.

oznacz moderatorów