anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszone konto bez jawnego powodu.

PitchRE
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj rano dostałem maila od allegro  "Twoje konto w Allegro zostało zawieszone."

 

Po kontakcie z allegro dowiedziałem się że mam multikonto (allegro wie wiecej odemnie, nieźle), na które została nałożona blokada (zostało zawieszone). Allegro nie chce udzielić żadnych informacji na ten temat. 

Dodatkowo twierdzi że konto zostanie odblokowane tylko i wyłącznie w przypadku gdy tamte konto dostanie "unbana".

"Decyzja w sprawie dalszej współpracy z Allegro zostanie podjęta po wyjaśnieniu sankcji na powyższym koncie xxxxx. Konieczny jest kontakt z Allegro z poziomu tego konta"

To jest jakaś herezja. Co to ma znaczyć? Allegro bez jasnego powodu blokuje mi konto z ponad 100 pozytywnymi komentarzami (100%) i oznajmia mi że nie mam po co do nich pisać z poziomu tego konta.

A z jakiego innego konta mam do nich pisać jak nie z tego? Nie mam pojęcia kim jest xxxxx. 

Nie chcą dostarczyć żadnych dowodów na których się opierają.

"Art. 6 Kodeksu cywilnego: ciężar udowodnienia faktu spoczywa na tym, kto wywodzi z niego skutki prawne. "

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pinkpink11
#12 Orędownik#

Czy korzystając z tego samego WiFi ktoś inny logował się na swoje konto allegro? Ponoć to może być powodem (jeśli ta osoba ma bana to automatycznie Ty też dostaniesz).

oznacz moderatorów

PitchRE
#7 Wielbiciel#

Być może. Przecież nie patrze kazdemu w telefon. Również loguje się na swoje konto allegro w różnych miejscach. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PitchRE Przykro mi, ale nie ma innego sposóbu na odblokowanie konta niż wskazany przez dział bezpieczeństwa w powyższej wiadomości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PitchRE
#7 Wielbiciel#

Więc prosze mi podać hasło i login do tego konta skoro mam z tamtego do was pisać 🙂

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Loginem będzie ten xxxxxx który podałeś zamaskowany we wcześniejszej wiadomości. 

A hasło, wyślij przypomnienie na adres e-mail.

 

A nawet jeśli, to na Allegro świat się nie kończy, teraz można w takich marketplace przebierać jak w ulęgałkach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Naprawdę czytając wpisy o nałożonej blokadzie to nie rozumiem Allegro, przecież są teraz ogólnodostępne Wi-Fi i jeżeli rzeczywiście kilka osób się logowało z tego samego i był ktoś wśród nich co ma długi albo coś przeskrobał, to jak udowodnić że się nie ma z nim nic wspólnego?🤔

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@LEW433 sprawa niekoniecznie jest czarna lub biała.

Jakiś miesiąc temu ja dostałem blokadę wszystkich kont (firmowych i prywatnych) bo wewnętrzny system allegro znalazł powiązanie z kontem które dawniej było moje i jest na nim dług.

Tłumaczenie było mniej więcej podobne, oni nic nie mogą zrobić bo jak system stwierdził ban to jest ban, dopóki nie opłacę tamtego konta.

Musiałem wygrzebać z archiwum poczty oświadczenie o zbyciu konta SPRZED 7 LAT wraz z potwierdzeniem jakie dostałem od allegro, i wysłać je jeszcze raz żeby zdjęli blokadę. Całe szczęście że przechowuję całą firmową dokumentację.

Nigdy się nie zna dnia ani godziny kiedy allegro znajdzie jakiegoś haka na kogoś.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mix-mce Oczywiście że nie musi być, ale założy że jest to co wówczas można zrobić?

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@LEW433 takie bany nakłada w większości automat, jednorazowe logowanie na cudze konto z tego samego IP to nie jest powód do blokady, ale gdy to się będzie powtarzać to system to wyłapie.

To może być również kwestia że dany user podbijał ceny sobie lub komuś innemu z tego samego IP albo kupił coś kilka razy żeby zostawić komentarz. Być może było to nawet 5 lat temu i użytkownik już nawet nie pamięta tego konta.

Możliwości jest naprawdę dużo. Nie twierdzę że jest winny, ale nie twierdzę też że allegro rozdaje bany bez powodu, bo jakiś powód muszą mieć.

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Jak już mają ten powód to chyba miło by było gdyby się nim podzielili z banowaną osobą?

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Już dostałeś informację że w związku z kontem xxxxx które zostało zablokowane, być może zostało zarejestrowane na maila którego już nie używasz albo założyłeś jakieś konto znajomemu dawno temu, albo ktoś założył na twoje dane które gdzieś wyciekły... nie pracuję w allegro, skąd mam wiedzieć?

Zapytaj może Ci powiedzą na jakie dane jest konto zarejestrowane albo jakie jest powiązanie między tym kontem a twoim (wspólny mail, dane, konto itp) bo wątpię żeby za samo IP zbanowali.

U mnie na wsi na jednym zewn. IP (lokalny światłowód) siedzi setki ludzi i na pewno spora część loguje się na allegro, musieli by nas wszystkich zbanować za to.

oznacz moderatorów

PitchRE
#7 Wielbiciel#

@mix-mce  napisał(a):

Już dostałeś informację że w związku z kontem xxxxx które zostało zablokowane, być może zostało zarejestrowane na maila którego już nie używasz albo założyłeś jakieś konto znajomemu dawno temu, albo ktoś założył na twoje dane które gdzieś wyciekły... nie pracuję w allegro, skąd mam wiedzieć?

Zapytaj może Ci powiedzą na jakie dane jest konto zarejestrowane albo jakie jest powiązanie między tym kontem a twoim (wspólny mail, dane, konto itp) bo wątpię żeby za samo IP zbanowali.

U mnie na wsi na jednym zewn. IP (lokalny światłowód) siedzi setki ludzi i na pewno spora część loguje się na allegro, musieli by nas wszystkich zbanować za to.




Allegro nie udostępnia żadnych informacji na ten temat.

"Możemy przekazać wyniki analizy tylko na wniosek odpowiednich służb."

"Na wniosek policji lub sądu udostępnimy wszystkie dane. "

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@PitchRE no to idź na policję złóż zawiadomienie że ktoś się pod Ciebie podszył na allegro i teraz ty jesteś pociągnięty do odpowiedzialności.

Jak sam nie możesz to użyj praw które Ci przysługują.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@PitchRE no cóż zostaje Ci szukać sprawiedliwości. Artykuł już masz 

oznacz moderatorów