anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

Obecne koszty przesyłek Allegro Smart! wiążą się z metodą dostawy, którą wybierze kupujący. Od 1 lutego 2022 r. to, ile zapłacisz za dostawę Allegro Smart! będzie zależało od wartości zamówienia kupującego. Będą istniały 4 progi:

  • od 40 do 79,99 zł
  • od 80 do 199,99 zł
  • od 200 do 299,99 zł
  • od 300 zł.

Do 31 stycznia 2022 nie zapłacisz za przesyłki kurierskie Allegro Smart!, jeżeli zamówienie jest w przedziale 40-79,99 zł.

Ile zapłacę za przesyłki Allegro Smart?

Wysokość dopłat do przesyłek Allegro Smart! zależeć będzie od tego, w jaki sposób rozliczasz się z Allegro. Podsumowanie dopłat do zamówień realizowanych metodami Allegro Standard oraz Allegro Mix znajdziesz w tym artykule.

Dopłaty Allegro Standard:

mr_oma_0-1641388185083.png

 

mr_oma_1-1641388204634.png

mr_oma_2-1641388239781.png

Dopłaty Allegro Mix:

mr_oma_3-1641389781620.png

Nowe stawki dopłat za realizację zamówień Allegro Smart! naliczymy w większości od
1 lutego. Jednak w niektórych przypadkach zmiana ta zacznie obowiązywać już w ostatnich dniach stycznia. Moment naliczenia opłaty zależy bowiem od danego przewoźnika (może być to moment wygenerowania etykiety, wysyłki, odbioru przesyłki przez kuriera czy jej dostarczenia).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

marpit
#9 Pomysłodawca#

Oby wszyscy sprzedawcy zastosowali sprzeciw i wywalili smarta powyżej 40 zł.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Smart jest tak przydatny sprzedawcą (w obecnym i tym narzuconym w najbliższym czasie stanie) tak jak świniakowi siodełko.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@marpit 

Jak czytam takie cos, to się cieszę, że nie mamy smarta, że nie wolno nam miec smarta. Minusem tego jest częste obcinanie gwiazdek przed kupujacych za brak smarta, do większości piszę uprzejmy list, że to nie nasza wina i jakis % zgadza sie usunąć komentarz . Mało elegancko mówiąc "mam to już w nosie"  - szkoda fatygi ale za to spokój z rozliczeniami i zawilymi formułkami gmatwanymi przez allekonto.  Zamiast jaśniej jest w rozliczeniach coraz ciemniej. A to opłaty za to, a to utrzymaniowe (milion ofert  x 5 groszy  daje dla allegro 5000 zł co 10 dni), a to za monety itd itd. 

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

ja juz tego msmarta mam po dziurki w nosie... cały czas koszty przerzucane sa na nas, wymyślili sobie darmowe dostawy, a treaz nas obarczają kosztami 

oznacz moderatorów

Sklep_Premesco
#8 Zapaleniec#

Żałosne co wyprawia allegro !! 

 

My sprzedawcy nie mamy już żadnych dochodów od sprzedaży nic !! 

 

-Prowizję za wszelakie prowizję, są OGROMNE !!

-Dodatkowo naliczacie prowizje w sprzedaży poprzez promowanie ofert. Nie dość za płacimy codziennie za promowanie ofert, to jeszcze doliczacie kolejne prowizję za sprzedaż.

-Prowadzicie polityke prowizji za nawet regularną ustawioną z góry przez przewożnika koszty przesyłki. Jak można pobierać prowizję za koszt dostawy, która jest ustalona z góry przez InPost jak i allegro? Kiedy sprzedający nie ma żadnych zarobków z kosztu dostawy automatycznej.

 

-Wprowadzacie jeszcze do tego wszystkiego koszty za paczkomat i za samą etykietę dla sprzedajacego, kiedy ona już została opłacona, przez allegro smart klienta? COOOO TOOO MAAA BYĆ ?????

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Może lepiej doliczyć do kosztu towaru 15-20 zł i wystawić produkt z wysyłką za darmo? Ten system dopłat robi się tak skomplikowany że nawet tego czytać się nie chce. Można jeszcze zacząć pomagać konkurencji allegro, nikt tam nie chce sprzedawać ale jednak zamówień na tej platformie jest coraz więcej a konkurencja sprzedawców jeszcze nie tak duża 

Należy jeszcze wspomnieć że DPD kroi sprzedawców za przesyłki gabarytowe i niewymiarowe gdzie sprzedawany przedmiot waży 0,5kg wpisują wagę 35kg i liczą jako paletę. Za dużo tych dopłat tego nawet koń nie pociągnie.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Sklep_Premesco żałośni to są sprzedający na Allegro, że się na to godzą. 

oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

 jestem na allegro od miesiąca i jak patrze na prowizeje jakie naliczają teraz to nie opłaca sie w ogóle sprzedawać bo cały zysk zjada allegro.przyciągają ludzi pakietem startowym i prowizją 0% przez miesiąc a później szok!

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Tak wiemy, wiemy, że będziemy się dokładać do pomysłów Allegro i płacić zamiast kupujących. Myślę, że to nie koniec i w przyszłości będziemy płacić 50% kosztów przesyłki, a później 100%. Podpowiadam też kolejny krok: idźmy na całość i niech sprzedawcy sponsorują kupującym smarta na miesiąc gratis po każdym zakupie. Allegro jak PIS wie co dla nas najlepsze.

oznacz moderatorów

EasyUse
#7 Wielbiciel#

W sumie to już płacimy za wysyłki od 1 stycznia tylko nie wiem czemu mamy płacić im więcej ktoś droższy przedmiot to więcej płacimy miał być nowy program odnośnie wysyłek  to prwnie nie będzie trzeba podnieść cenę a jak podniesiemy ceny to większa prowizja czyli kolejny koszt dla nas i tak wkoło macieju 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

No cóż, zawsze jest jakieś wyjście.Wywalić Smarta, wliczyć koszt przesyłki powiększony o prowizję Allegro w wartość przedmiotu i zrobić przesyłki darmowe (dla wszystkich nie tylko Smartowiczów).Kupujących oczy i serce nie będą bolały jak będą widzieć darmową wysyłkę:).

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@mr_oma  czy paczka do ktorej doplacamy 7zl bedzie jakos lepiej traktowana ? Szybciej dostarczana ? Bedą z tego jakies profity czy chodzi tylko o pieniądze ?

 

osobiscie zostawie pierwszy i moze drugi próg, reszte jak radzi @ART_FOTO i przy okazji usune DPD z wielu aukcji

 

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

A ja Was nie rozumiem. Czytam pomysły- popodnoscić cene o 20 zł i dac wysyłke gratis- bez sensu.

Lepiej podneśc marże o 2-3 % i zachowac smarta.

Allegro ma mnóswto mechanizmów porównujących ceny. W mmencie kiedy ceny na allegro będa zbyt wysokie i klienci zaczną odpływac z pewnością portal to zauważy i wówczas prowizje zjadą.

Cene zawsze kształtuje rynek. jeśłi koszty rosną należy podnieśc marże ot i wszystko.

Natomiast dopóki są klienci to ja juz widze ten ogromny bunt sprzedających  😉

Umówmy sie : ze smarta nikt nie zrezygnuje ponieważ jest to jeden z magnesów dla kupujacych. A jesli koszty rosną należy podnościć cene i tyle.

Ja póki co widzę że ceny na allegro rosną szybciej niż gdzie indziej - do kiedy tak będzie zobaczymy.

Myslę że bedzie tek dopóki konkurencyjen portale nie zaczna bardziej agresuwnej reklamy na razie to zdaje sie trwa tam bardziej badanie rynku niż sprzedaz

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

 

@_Likos_ 

Allegro ma mnóswto mechanizmów porównujących ceny. W mmencie kiedy ceny na allegro będa zbyt wysokie i klienci zaczną odpływac z pewnością portal to zauważy i wówczas prowizje zjadą.

Nie, portal nie obniży prowizji, raczej wprowadzi kolejne szykany dla sprzedających, żeby zmusić ich do obniżek cen. Wszystkie programy typu super cena czy allegro cena to właśnie naciskanie na obniżanie cen. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Agent051  dlaczego kupujacy są na allegro?

1) przyzwyczajenie

2) przez wiele lat ceny na allegro rzeczywiście były niskie

3) nie było realnej konkurencji

Natomiast sprzedający są ponieważ są kupujący.

Od dwóch lat zaczyna wchodzic konkurencja wiec ta przewaga przestaje wystarczać wiec allegro postawiło na jakośc obsługi.

Niemniej jakośc obsługi - smart/POK/wysyłka w 24h rosnące wymagania od sprzedających - to wszystko ma swoją cene.

Wczesniej czy później kupujacy to zauważą.

W tym momencie sprzedający zaciskają zeby i płaca - ponieważ jest klient. Jeśli ilośc klientów sie zmniejszy- sprzedajacym przestanie zależeć na dużym obrocie bo i tak go nie będzie.

"Nie, portal nie obniży prowizji, raczej wprowadzi kolejne szykany dla sprzedających, żeby zmusić ich do obniżek cen" - Mysle że nie. Po wprowadzeniu cudu zwanego produktyzacją ceny już niżej nie spadną.

Jeżeli wzrosna prowizje/wymagania/ i inne koszty - ceny muszą wzrosnąć. Przez miesiąc dwa może sprzedajacy sie nie połapią ale kiedy ludzie sie zaczną orientować że dokładają do interesu to albo podniosą ceny albo zrezygnuja z handlu na allegro - ergo pozostaną Ci którzy mają wyższe ceny.

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Allegro co jeżeli Klient kupi za 300zł, wybiera Pocztę, ja dopłacam 7zł,  a on zwraca?
Jestem 7zł w plecy tak? Co jeżeli nie odbierze przesyłki? Płacę 7zł i za zwrot paczki od Poczty czyli razem pewnie ~20zł.

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

100% racji. Dajmy na to przykład

Towar w cenie 120-150zł.
Allegro dokłada sprzedawcy 15zł i robi towar po 105zł, reszta sprzedawców schodzi w region 105zł.

oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

dokładnie allegro robi wszystko żeby sprzedawca za darmo pakował i wysyłał towar z minimalnym zarobkiem.

oznacz moderatorów

tech-metsklep
#9 Pomysłodawca#

już widzę jak konkurencyjna będzie wtedy cena produktu...

oznacz moderatorów