anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany i uproszczenia w cenniku Allegro - sprawdź!

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

3 lipca 2023 r. zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży i uprościmy cennik, żeby zwiększyć transparentność i przewidywalność kosztów sprzedaży, które ponosicie. 

Co się zmieni?

  • Obecnie w większości kategorii wysokość prowizji zależy od ceny końcowej produktu. Od 3 lipca stawka prowizji w większości podkategorii będzie jedna – bez względu na cenę produktu. 
  • Zaczniemy pokazywać także stawki netto dla prowizji od sprzedaży – dzięki temu łatwiej oszacujecie koszty sprzedaży na Allegro. Obecnie w cenniku pokazujemy tylko stawki brutto.
  • Wprowadzimy jedną minimalną wartość prowizji we wszystkich kategoriach – wyniesie 0,25 zł netto (0,31 zł brutto). Obecnie minimalna wartość prowizji różni się w zależności od kategorii i wynosi od 0,30 zł do 1 zł (brutto).
  • W formularzu wystawiania połączymy kategorie z tym samym asortymentem, ale Wasze oferty będą nadal widoczne dla klientów w kilku kategoriach. 


Szczegółową listę zmian prowizji we wszystkich kategoriach i podkategoriach znajdziecie w tym pliku PDF.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

hardybejs
#12 Orędownik#

nie kasujcie tak szybko naszych wypowiedzi znikło nie przychylnych dla was 12 odpowiedzi po co jest to gadane żeby was tylko chwalić? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

Ponowie pytanie do moderatorek ;)) w czym prosze o merytoryczną odpowiedz dlaczego nie nazwaliśce kolejnych zmian podwyżkami?Dlaczego wymuszacie podnoszenie cen przez nas swoich produktów?Dlaczeggo nas ciagle robicie.....? Dlaczego wymuszacie na nas ciagle zmiany naszym kosztem?Dlaczeg ułatwienie tak naprawdę jest zazwyczaj ukrytą  niekozyscią dla nas?

Nigdzie nie ma takiego chaosu jak na Allegro

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

To jest podwyżka czy obniżka prowizji ? Wszyscy piszą o podwyżkach prowizji.

  • W podkategorii Profesjonalne urządzenia czyszczące zmienimy prowizję z 6% brutto na 4,5% netto (5,54% brutto).
  • W podkategorii Słodycze, przekąski, desery zmienimy prowizję z 11,50% brutto na 5% netto (6,15% brutto).

Np tu poszła do góry

  • W podkategoriach: Materiały i akcesoria w kategorii Przemysł, Chemia budowlana zmienimy prowizję z 10,5% brutto na 9% netto (11,07% brutto).

To jest jakiś haczyk ?  Wiem, że opłaty za smarta idą z 15% do góry.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

coś tam musieli obniżyć, ale u mnie wszystko do góry. Niby tylko 0,5% prowizji, ale w skali całej sprzedaży, kilkaset złotych ucieka z kieszeni co miesiąc. dodać do tego dopłaty do smarta, jakieś allegro pay itd to uzbiera się całkiem spora sumka. Fajne te uproszczenia 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza u mnie wychodzi podwyżka tak koło 1,2 % ( licząc wszystko ze zmian ) więc to pisanie netto brutt chyba ma oszukać system, ludzie zerkną na netto i radocha że obniżyli prowizję 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Uproszczenia, dobre . 675 stron haha. No właśnie tak to jest jak ludzie, którzy nie mają pojęcia o sprzedaży zaczynają coś zmieniać. O kilku lat jest coraz gorzej, ale od lipca to już kompletnie odjechaliście. Myśle, że to wasz punkt zwrotny i zacznie się pikowanie. Wy sobie nie zdajecie sprawy, że istnieją sklepy internetowe. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@polcia56 Jedyne z czego sobie Alle zdaje sprawę to to, że sprzedaż poleciała na łeb na szyję. Była próba patchworkowania Czechami, ale słabo to wyszło, więc teraz pora ubić kury znoszące byle jakie, ale zawsze jaja...

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Zmiany zmianami....

Poproszę o informacje ws:

1 Czy obecne zasady dotyczące jednostkowej opłaty transakcyjnej - po zmianach 3.07 pozostaną  niezmienione - tj nadal naliczane (poza Kolekcje i Sztuka)? I w jakiej wysokości (brutto)?

2 Czy obecne zasady naliczania prowizji podczas wystawiania w Kolekcje i Sztuka - po zmianach 3.07 - nadal będą naliczane? i w jakiej wysokości (brutto)?

 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@g_rajnert konsultuję dla Ciebie wskazane kwestie. Wrócę z odpowiedzią, jak tylko otrzymam więcej informacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@g_rajnert wracam do Ciebie z informacjami: 

1) W kwestii jednostkowej opłaty transakcyjnej nic się nie zmienia od 3.07, czyli zostaje dokładnie jak było - opłatę pobierana jest w kategoriach objętych prowizją od sprzedaży – z wyjątkiem kategorii "Kolekcje" i wynosi 1 zł – dla sprzedaży na allegro.pl (5 Kč – dla sprzedaży na allegro.cz).

Tutaj znajdziesz informacje na temat tej opłaty.

2) W podkategorii "Sztuka" w ramach kategorii "Kolekcje i Sztuka" zmieni się wysokość prowizji z 10% brutto, na nie więcej niż 200 zł na 9% netto(11,07% brutto, nie więcej niż 246 zł). Chodzi tutaj oczywiście o prowizję od sprzedaży.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule

Nie posiadamy informacji, aby miały zostać wprowadzone zmiany w opłatach za wystawienie oferty. Zgodnie z informacjami w regulaminie.


Jest to 0,1% ceny początkowej. Nie mniej niż 0,05 zł. Maksymalnie 2,5 zł/10 dni.

Zmienia się próg tej dodatkowej opłaty za wystawienie produktu - wcześniej o wartości co najmniej 10 000 zł, od 3.07 pobierana będzie dopiero powyżej 15 000 zł.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

axelbis
#10 Popularyzator#

Allegro nagle się obudziło i stwierdziło, że serwis jest chyba trochę za skomplikowany. Ojej, naprawdę? Jak to się mogło stać? Kto wam zrobił takiego psikusa? 😲

Przypomniał mi się staaary dowcip o góralu, który siedział na drzewie i piłował gałąź, na której siedział. Przechodzący turysta powiedział - Nie piłujcie tej gałęzi baco bo spadniecie. Nie spadnę, nie spadnę - odparł baca. A po paru minutach spadł razem z odpiłowaną gałęzią. Wstał, roztarł sobie potłuczone pośladki i mruknął pod nosem - Prorok jaki czy co...

A w sprawie upraszczania - czy wiecie ile rodzajów różnych opłat pobiera Allegro?

Ja naliczyłem ponad 200. To tyle w temacie upraszczania.

oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

W podkategorii Zabawki (z wyłączeniem podkategorii Klocki) aktualnie prowizja zależy od ceny końcowej produktu i wynosi (brutto): do 60 zł: 14.5%, powyżej 60 zł: 8,7 zł + 8.5% od nadwyżki ponad 60 zł. Prowizja będzie wynosić: 10% netto (12,3% brutto). Jeżeli sprzedawane zabawki są przeważnie droższe, to zmiana z 8,50% na 12,30% daje 44,7% wzostu prowizji.

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Kategoria "Elektronika - RTV i AGD - TV i Video - Części i Podzespoły" - prowizja 6%.

Po 3 lipca - prowizja 13,56%, czyli wzrost o 126% 🤣

xxx.jpg

oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Allegro chce wykończyć sprzedawców ogromnymi prowizjami, myśli jedynie o swoim jak największym zysku. Allegro jest bezduszne w swojej polityce prowizyjnej i nie przestanie podnosić prowizji, dopóki sprzedawcy będą. Liczę, że konkurencja dla Allegro pojawi się.

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

konkurencja pojawi się już 29 czerwca 🙂

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Uwierz, czekam na ten dzień niecierpliwie 😃

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

u tej konkurencji uruchomienie konta i weryfikacja to normalnie 3 minuty i działa. Pomimo soboty po 30 minutach zadzwonił opiekun i zaoferował wszelką pomoc w integracjach. Ciekawe co z tego będzie. Myślę że to kwestia cen, jak naprawdę tam będzie taniej to klienci również się pojawią bo aktualnie jak mam coś kupić np. do ogrodu to wolę na lokalnym bazarku, najlepsze ceny. 

oznacz moderatorów

TIK-TAK_MLAWA
#8 Zapaleniec#

... co to będzie ?

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@ja_Nitka Ona się "pojawia" od kilku lat już pod różnymi postaciami, to żadna konkurencja tylko kaprys zbyt bogatego prezesa.

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Hahaha kasujecie niewygodne dla was wypowidzi. Skasowaliście kiladziesiąt wypowiedzi.  Powtarzam jeszcze raz. To jest pazerność. Od lipca nie będę miał Smart i nie będe z tego korzystał bo jest to jawne ograbianie sprzedających. Wszystkie wprowadzane zmiany nie są uproszczeniami. Wasza zmiana = podwyżka cen, prowizji, opłat

oznacz moderatorów