anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany opłat od 29 lutego - sprawdź na co się przygotować

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Za miesiąc - 29 lutego 2024 r. - wprowadzimy szereg zmian w opłatach. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje, które pozwolą Wam się na nie przygotować.

Prowizja od sprzedaży i cennik

Zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży i uprościmy cennik (Załącznik nr 4 do Regulaminu Allegro). Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą (nie masz konta firmowego), nie zmienimy opłat i prowizji w Twoich trwających ofertach, chyba że poinformowaliśmy Cię o nadchodzącej zmianie przed wystawieniem oferty.

Tutaj znajdziecie informacje na temat nowych stawek.

Wyróżnienie i promowanie na stronie działu

Opłaty za Wyróżnienie oferty i Promowanie na stronie działu nadal będziemy naliczać co 10 dni aż do momentu wyłączenia tej opcji w ofercie. Nowe ceny:

  • Wyróżnienie – zmienimy cenę z 19 zł na 19,90 zł
  • Promowanie na stronie działu – zmienimy cenę z 29 zł na 29,90 zł.

Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą (nie masz konta firmowego) wyłączymy obie powyższe opcje promowania w Twoich ofertach po upływie opłaconego okresu rozliczeniowego. W każdej chwili będzie można je znów włączyć – wtedy będziemy naliczać nową cenę.

Kwoty, które płacicie za przesyłki Allegro Smart!

Zmiana będzie dotyczyć ofert, które wystawiacie na allegro.pl i na allegro.cz.

Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka jest wartość zamówienia od kupującego. Od 29 lutego dla większości metod dostawy będziemy brać pod uwagę 6 przedziałów wartości zamówienia.

Sprzedaż na allegro.pl
Sprzedaż na allegro.cz
od 40 do 49,99 zł
od 200 do 298,99 CZK
od 50 do 59,99 zł
od 299 do 398,99 CZK
od 60 do 79,99 zł
od 399 do 498,99 CZK
od 80 do 119,99 zł
od 499 do 698,99 CZK
od 120 do 199,99 zł
od 699 do 998,99 CZK
od 200 zł
od 999 CZK

 

Sprawdźcie tutaj ile zapłacicie za dostawę do automatów paczkowych, punktów i przesyłki kurierskie.

Opłaty za dostawę metodami DPD, DHL, UPS, ORLEN i Poczta Polska – poza Allegro Smart!

Zmienimy opłaty za przesyłki wybranymi metodami. Zmiany dotyczą metod, które rozliczacie sposobem Allegro Standard, czyli bezpośrednio z nami.

Kliknijcie tu, żeby sprawdzić nowe stawki od 29 lutego i maksymalne ceny, jakie możecie ustawić w cenniku dostawy już od 6 lutego.

Cennik usług dodatkowych dla przewoźników DHL, DPD, UPS, InPost, Poczta Polska i ORLEN – w Smart! i poza usługą

Tabele ze szczegółami zamieściliśmy w Aktualnościach. Możecie się z nimi zapoznać klikając tutaj.

Opłaty za wystawienie i promowanie ogłoszeń w Motoryzacji i Nieruchomościach na Allegro Lokalnie 

Szczegóły planowanych zmian przedstawiliśmy tutaj.

Jednocześnie zmienimy stawki za dwie opłaty dodatkowe dla metody Allegro Paczkomaty InPost na Allegro Lokalnie:

Opłata
Stawka do 28 lutego
Stawka od 29 lutego
Kara za pierwsze zdarzenie związane z wystąpieniem niezgodnej z regulaminem Przesyłki Uciążliwej spowodowane zabronioną zawartością przesyłki lub jej wadliwym opakowaniem
110,16 zł
125,60 zł
Kara za kolejne zdarzenia związane z wystąpieniem niezgodnej z regulaminem Przesyłki Uciążliwej spowodowane zabronioną zawartością przesyłki lub jej wadliwym opakowaniem
1111,59 zł
1267,43 zł

 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Czyli cyk + 1.5% do cen xd A w sklepie internetowym mamy ceny bez prowizji czyli o 23% taniej xd

Magia, klienci sami wyszukują towar i kupują taniej nawet płacąc za przesyłkę.

Bajka, dajcie jeszcze większe prowizje, dajcie 35% a co tam, klienci sami przeniosą się poza Allegro 🙂 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@WeebAll_pl może warto już zrezygnować z konta na allegro skoro wszyscy kupują w Twoim sklepie 😉 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

No ja mam odwrotne doświadczenia.. na sklepie dużo taniej a klienci widzą i wracają tu bo..mają smart a na sklepie wysyłka....żenada

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@petinek_pl  podnieś ceny i dawaj darmową wysyłke

oznacz moderatorów

sklepNMcom
#8 Zapaleniec#

A wielkie sklepu ugotują cię dumpingiem i niskimi cenami. 

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

u nas tak samo! 🙂

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

...kotka za pomocą młotka....
za każdym razem tłumaczycie podwyżki w ten sam sposób:
- ROZWIJAMY SIĘ I POTRZEBUJEMY NA TO WIĘCEJ SIANA... - tylko, że rozwijacie się ciągle i to co już rozwinięte nie potrzebuje już tego siana

- OGÓLNY WZROST CEN I INFLACJA - tylko, że prowizje pobieracie procentowe, a więc wraz ze wzrostem inflacji rosną proporcjonalnie pobierane prowizje

zwykłe mydlenie oczu - naprawdę sądzicie, że ludzie będą wiecznie łykać te wasze bajki?

może jak szukacie oszczędności, to zlikwidujcie to co nie działa (bądź zatrudnijcie kogoś kto sprawi, że będzie coś działać poprawnie) i zróbcie redukcję etatów o 20-30% - oszczędności murowane!!!

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Dokładnie, odchudzenie działów takich jak dział techniczny, lub tutaj moderatorek, od razu by się pieniądze znalazły, dodatkowo zwolnienie wszystkich "działów do spraw rozwoju", może by allegro wtedy przestało wprowadzać zmiany, które nikt ze sprzedawców NIE CHCE (jak choćby zlikwidowanie "urlopu")

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not Czy są przewidziane jakieś zmiany korzystne tak dla sprzedających jak i ich klientów? Póki co to te które wprowadzacie nic dobrego moim zdaniem nie wnoszą i tylko dobijają handel na portalu . Przestaje się tu już opłacać cokolwiek wystawiać a przez wysokie koszty obsługi ceny oferowanych towarów szybko rosną i nawet darmowe wysyłki w tym nie pomogą gdyż już zaczynacie przebijać ceny w sklepach stacjonarnych . 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Oj tam czepiacie sie. Wszystkim koszty pójda w góre - wszyscy podniosą ceny. Jeśłi kupujjący będą chcieli zapłacic wiecej - to nic sie nie zmieni. Jeśłi kupujący nie zechcą wiecej płacić - samo allegro to odczuje i  obnizy prowizje. Nie rozumiem co tu przeżywać

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

Już widzę jak podnoszą ceny ^^ słyszę to co podwyżkę opłat na allegro. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ Allegro na pewno obniży prowizje 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@biosorcerer  o wszystkim zdecydują kupujący. Jak sie bedzie sprzedawać to mi wysokie prowizje nie przeszkadzają. Zauwazyłem ostatnio tylko jedną prawidłowość a mianowicie że non stop są organizowane eventy: black miesiąc, świąteczny szał i mamy styczen a zaraz bedą drugie allegro days w tym roku. Nalezy pamietac że w eventach opłaty i prowizje są dużo wyższe i teraz ciekawi mnie kiedy akurat to zauważą sprzedający bo póki co płaczą na drobiazgi a nie widzą jaki im kasa z drugiej kieszeni strumieniem wycieka 🙂  No i oczywiście kiedy kupujący zauważą że te "okazje" wcale nie są takie okazyjne.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ wiesz dlaczego nie zauważają? Bo są albo grubymi rybami, które mają wyjechane na wysokość %, albo to są nowi sprzedawcy, którzy nie analizują kosztów, tylko ślepo klikają na 'super eventy' - potem jest płacz, dlaczego prowizja jest liczona kilkukrotnie...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@biosorcerer  co do nowych sprzedawców to sie zgodze natomiast co do tego że grube ryby maja wyjechane na % to juz nie do konca . Jesienią padł neonet , od jednego z moich dostawców wiem że kolejny dośc duży sprzedawca internetowy ( zatrudniający ok 50 osób tylko do obsługi sprzedaży internetowej) także ma ogromne problemy i dostawcy nie mogą odebrac dużych pieniedzy. Wiec jesli chodzi o tych "dużych" tutaj sytuacja sie zmienia. Sa firmy które mają pieniadze ale coraz częsciej nawet ktoś pozornie duży traci płynnośc. Myśle wiec ze duzi takze licza % .Lecz myśle że duzi jeszcze mają indywidualnie negocjowalne umowy i prawdopodobnie mają niższe opłaty ale to ciiiii.... tajemnica handlowa. 😉

Natomiast już widze co sie dzieje wśród producentów. Zaczynają doceniać średnie i mniejsze firmy bo duży odbiorca to duży zysk ale też duże ryzyko. Mysle że allegro jeszcze tego nie widzi lecz moim zdaniem ten czas nadejdzie wczesniej czy później bo albo w konkurecji cenowej duzi zaczną tracic płynność albo także bedą musieli podnieśc ceny na allegro w porównaniu z własnymi sklepami . Wówczas allegro zacznie tracić klientów a środki przyciągania klientów ( eventy) są wykorzystywane teraz zupełnie niepotrzebnie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 są obniżyli kwotę max w produktach inwestycyjnych ze 100 zł na 30 zł 😄 wpadli na to że taniej jest kupić w mennicy czy sklepach niż na allegro, dam przykład sprzedawca wystawia 1oz srebra na allegro za 140 zł a w swoim sklepie za 124 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Was do reszty po....doliło za nowe opłaty SMART. Za przesyłkę do paczkomatu za zamówienie wartości 200zł mam płacić 24zł prowizji + 8,69zł za przesyłkę ? W sumie 32,69zł !!!!

Dla przesyłki kurierskiej DPD przy zamówieniu za 200zł będziecie zabierać 11,49zł za smarta.

 

Teraz coś wam pokarze korposzczurki.

Znany serwis wysyłkowy A.P.A.C.Z.K.A. Wystarczy się tam tylko zarejestrować.

Bez tytułu.png

Wysyłka za paczkę 20kg przez pocztex kosztuje 11,94zł brutto. Jest tylko o 0,45zł drożej niż na waszej wysyłce w smart, w które ściemnicie o pokrywaniu przez was większości kosztów.

Na waszym serwisie jest wiele nieuczciwych sprzedawców, traktujących allegro jako darmową reklamę. Jest też jeszcze większa liczba klientów, którzy z tego korzystają.

 

Np.: Klient dzwoni przed zakupem przedmiotu za 200zł do sprzedawcy. Chce kupić taniej poza allegro. Jeśli sprzedaż przedmiotu doszłaby do skutku, sprzedawca zapłaci 24zł prowizji + 11,49zł przesyłkę smart, w sumie 35,49zł. Lepiej sprzedawcy zejść z ceny 15zł i zapłacić za wysyłkę 11,94zł na apaczce, w sumie sprzedawca "straci" na obniżce ceny i wysyłce na swój koszt 26,94zł. Klient zapłaci za przedmiot 185zł. Sprzedawca "zarobi" więcej o 8,55zł. Allegro nic nie zarabia. Oczywiście są to stawki brutto, im większy zysk tym większy podatek. 

A teraz zastanówcie się co przy zamówieniach za 400zł, 600zł, 1000zł, 2000zł, 5000zł.

Przez te wasze podwyżki wyrośnie wam szara strefa, która i tak się powiększyła po ostatnich i przed ostatnich podwyżkach opłat na allegro.

oznacz moderatorów

Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

oni się tam nie rejestrowali 🙂

oznacz moderatorów

www_dopalenia_pl
#2 Obserwator#

Dzień dobry gdzie znajdę taki arkusz podwyżek jak ten https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-ac8812f6-7854-4242-a15e-4307356eea99  w aktualnościach był i znikł.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jest drogo a będzie jeszcze drożej. Póki klient ma pieniążki jest ok.

oznacz moderatorów