anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w Wysyłam z Allegro od 28 czerwca

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

28 czerwca zmienimy sposób nadawania przesyłek z płatnością przy odbiorze. Zmiany dotyczą tylko przesyłek z odbiorem i dostawą na terenie Polski, w których nadajesz zamówienia złożone na allegro.pl. Wprowadzimy je zarówno w narzędziu Wysyłam z Allegro, jak i API WzA.

Co zmienimy

W formularzu Wysyłam z Allegro dodamy sekcję Płatność przy odbiorze. Od 28 czerwca ustawicie w niej szczegóły przesyłek, które nadajesz metodami dostawy za pobraniem. Wygląd tej sekcji będzie się różnić w zależności od tego, na jakiej umowie nadajecie przesyłki.

Jeśli nadajecie na umowie Allegro lub umowie własnej z Pocztą Polską – automatycznie uzupełnimy sekcję Płatność przy odbiorze. Numer konta, na który przekażemy wpłatę od kupującego, wybierzecie tylko z listy rachunków zweryfikowanych w zakładce Ustawienia wypłat. Jeśli dodaliście i zweryfikowaliście kilka rachunków do wypłat, będziecie mogli wybrać je z rozwijanej listy. Aby otrzymać pieniądze na inny rachunek, musicie go najpierw dodać i zweryfikować w zakładce Ustawienia wypłat.

Jeśli nadajecie na umowie własnej (oprócz umów z Pocztą Polską) – w sekcji Płatność przy odbiorze zobaczycie tylko kwotę i walutę pobrania. Uzupełnimy je automatycznie. Pozostałe szczegóły ustalicie już bezpośrednio z przewoźnikiem.

Co możecie teraz zrobić

Jeśli chcecie dostawać wpłaty za przesyłki za pobraniem na inny rachunek, dodajcie go w zakładce Ustawienia wypłat. Weryfikacja może trwać nawet kilka dni. Jeśli zgłosicie dodatkowy numer konta już teraz, zdążymy go potwierdzić przed 28 czerwca. Sprawdźcie, jak dodać numer rachunku do wypłat.

Więcej szczegółów znajdziecie w Aktualnościach.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ALCkow
#13 Ambasador#

Super, czyli zostało naprawione coś co miało być gotowe 1 marca 2022 roku. Czyli 1 rok i 3 miesiące. Jeszcze może następny rok i pojawią się szablony wymiarów do paczek DPD i poczty. 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

To nie jest naprawa błędu, tylko całkiem nowa funkcjonalność. 

Odnośnie szablonów wymiarów paczek, tu muszę dopytać: masz na myśli gabaryty na wzór tych, które podpowiadamy dla przesyłek do One Box, One PUDO, Paczkomatów InPost i automatów paczkowych ORLEN?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Tylko, że obecne jest problem Błąd w nadaniu paczek DPD pobranie  

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Ta funkcjonalność była obiecana przez moderatorów do końca lutego 2022, kiedy zostało wyłączone stare wysyłam z allegro. 

 

Szablony wymiarów paczek, czyli to co działało w starym wysyłam z allegro. W przesyłkach kurierskich DPD lub poczty możemy dodawać własne szablony paczek np. 20x50x40cm waga 10kg. Od 1 roku i 3 miesięcy przy każdej przesyłce musimy zmieniać wartości z 1x1x1 waga 1kg. 

widzę, że Pani jest tu nowa. Proszę poczytać na forum o błędach w nowym wysyłam z allegro, które opisują sprzedawcy od 1,5 roku.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

OK, chciałam się upewnić, czy dobrze rozumiem. Owszem, były takie plany, ale pracujemy nad innym rozwiązaniem, które ułatwi i przyspieszy proces nadawania paczek w WzA.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

mgd_tomczyk po prostu wróćcie do starego wysyłam z allegro dostępnego dla sprzedawców przed 1 marca 2022.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Nie ma takiej możliwości. Stale rozwijamy obecną wersję narzędzia i będziemy kontynuować usprawnienia - jak to, które ogłosiliśmy dzisiaj 🙂

oznacz moderatorów