anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znowu bzdury w terminach dostawy wyświetlanych klientom

DavidPL
#10 Popularyzator#

Znowu Allegro wyświetla bzdury w terminach dostawy wyświetlanych klientom.
Po wprowadzeniu opcji "Nie wyświetlaj dostaw szybszych niż moja deklaracja" przez jakiś czas był spokój i działało to tak jak powinno - teraz przestało.


Przykład:
Zamówienie 96ba25d0-809c-11ef-b0da-3bb067138459
Wyłączona opcja "Wyświetlaj dostawy szybsze niż moja deklaracja"
Godzina graniczna dla tej formy wysyłki w środę ustawiona na 10:00
Zamówienie zeszło o godzinie 10:59 i ma ustawioną wysyłkę tego samego dnia.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Halfrunt
#19 Nestor#

bo to się na kilka dni tylko wyłącza, później system sam włącza i musisz ponownie wyłączyć. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zapoznałeś się z funkcjonowaniem opcji  "Nie wyświetlaj dostaw szybszych niż moja deklaracja" jeśli nie , to zrób to , wskazań algorytmu nie da się wyłączyć na stałe .

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

@DavidPL  Musisz to klikać co 10 dni

oznacz moderatorów

DavidPL
#10 Popularyzator#

Wiem o tym doskonale, że co 10 dni trzeba klikać - nie używam tego pierwszy raz.
Jak już napisałem, opcja wyświetlania szybszych dostaw niż deklarowane jest wyłączona.

oznacz moderatorów

DavidPL
#10 Popularyzator#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Mogę liczyć na jakąś pomoc, sprawdzenie i informację, od kiedy ta opcja przestała działać jak jak działała do tej pory?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DavidPL opcja "Nie wyświetlaj dostaw szybszych niż moja deklaracja" jest dostępna w przypadku ofert z deklarowanym czasem wysyłki 3 i 4 dni, a w ofertach we wskazanym zamówieniu deklarujesz wysyłkę w ciągu 24h. 
Przewidywany czas dostawy został obliczony m.in. na podstawie historycznych danych. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

DavidPL
#10 Popularyzator#

Ok. Czy coś się w tej materii pozmieniało, bo nigdy nie mieliśmy czasów wysyłki 3 i 4 dni (zawsze mieliśmy tylko wysyłki w przeciągu 24 godzin albo 2 dni i wiecznie mieliśmy problem z tym, że klienci widzieli nierealne czasy dostawy).
Czy jeśli klient złożył zamówienie dzisiaj ale już po godzinie granicznej, czy w tym przypadku nie powinno mu się wyświetlić, że planowany termin dostawy to piątek, a nie czwartek?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DavidPL nie, zawsze ta opcja dotyczyła ofert z czasem dostawy 3 i 4 dni. 
Najprawdopodobniej nadawaliście przesyłki później po godzinach granicznych i to wpłynęło na przewidywany czas dostawy. Algorytm bierze pod uwagę róźne czynniki w tym dane hisortyczne o nadawaniu przesyłek. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

DavidPL
#10 Popularyzator#

Dziwne to trochę bo od momentu wprowadzeniu tej opcji z wyłączeniem szybszych czasów dostawy niż deklarowane, skończyły nam się problemy z klientami którzy twierdzili, że Allegro wyświetliło im, że paczkę będą mieć jutro, a według nas jutro to ona dopiero miała wyjść. Dopiero od jakiegoś tygodnia czy dwóch znowu są jakieś dziwne akcje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DavidPL to rzeczywiście dziwne, bo od początku ta opcja dotyczyła wysyłek z czasem dostawy 2 i 3 dni, może wcześniej nie nadawaliście przesyłek po wyznaczonej przez Was godzinie granicznej, a później się Wam to zdarzało i to wpłynęło na czas dostawy?
Gdy to sprawdzałam przy pierwszej weryfikacji, czyli ok. 13:25, to już przewidywany czas dostawy dla One Box wskazywał na piątek, nie na jutro. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

DavidPL
#10 Popularyzator#

Być może, ale nie mamy wpływu na to o której godzinie kurier przyjedzie po przesyłki. Czasami przyjedzie wcześniej, czasami przyjedzie później - dlatego też ustaliliśmy taką godzinę graniczną aby mieć pewność że zamówienia złożone do tej godziny, tego dnia, zostaną spakowane i kurier zdąży je zabrać. Owszem, prawdopodobnie od czasu do czasu uda nam się spakować jakąś przesyłkę i wysłać ją po ustalonej godzinie ale nie jest to regułą. Dziś zamówienie zeszło 59 minut po ustalonej godzinie granicznej, klientowi wyświetliła się informacja, że przesyłkę otrzyma jutro, no ale jej nie otrzyma bo kurier odjechał z paczkami 2 minuty wcześniej.
Nie powinno tak być - po coś te godziny się ustala. Potem klienci mają pretensje do nas, bo "im się na Allegro wyświetliło, że paczka będzie dzisiaj".

oznacz moderatorów