anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot otwartego produktu

MAMY ROZWIĄZANIE!
DawkaZdrowia
#7 Wielbiciel#

Klient kupił odemnie 3 paczki kawy. Otworzył dwie spróbował i stwierdził że produkt jest nie dobry. Odeslal 3 paczki ( dwie otworzone i 1 cała). Chce zwrot całej kwoty chociaż dwie kawy wróciły otwarte i już ich nie sprzedam. Allegro napisało mi w wiadomości ze musze mu zwrócić całość. Czy to jest legalne ? Można zamówić produkt spozywczy spróbować i jak nie smakuje odesłać oco chodzi ?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
pinsplash
#21 Demiurg#

@DawkaZdrowia Jaki podał powód zwrotu? To ważne. Jak podał "nie pasuje mi" lub "nie smakuje" - to musisz zwrot przyjąć ale pomniejszasz kwotę zwrotu do kupującego o utraconą wartość - otwartej kawy raczej nikt nie kupi. Jeżeli złożył reklamację na jakość - musisz ją rozpatrzyć. Jeżeli jesteś w stanie wykazać że kawa jest dobra - spełnia parametry. Możesz reklamację odrzucić. Allegro nic do tego. Pamiętaj jednak o terminach !

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
DawkaZdrowia
#7 Wielbiciel#

Ok rozumek dzięki. A jak racjonalnie pomniejszyć kwotę o utracona wartość? 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@DawkaZdrowia To już ty musisz obliczyć. Tutaj będzie ciężko bo wg allegro chociaż nikt rozpakowanej kawy nie sprzedaje to jest coś warta..... więc jakiś pieniądz musisz oddać... niestety wycena po Twojej stronie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@DawkaZdrowia fakt, jesli miałeś wyłączenia to zwrot bez podania przyczyny nie przysługuje. Możesz mu powiedzieć ze te dwie paczki moze odebrac na swój koszt. Ale jeśli to reklamacja to tak jak wyżej. Zależy co napisał.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DawkaZdrowia w jakiej dokładnie wiadomości dostałeś od nas informacje, że masz obowiązek zwrócić całość kwoty? Sprawdziłam Twoją korespondencją mailową z naszym zespołem i w ostatniej wiadomości nasz pracownik jasno napisał: "Nie ma możliwości, aby ograniczyć klientowi w tym przypadku odstąpienie. Może Pan jednak podjąć decyzję o pomniejszeniu wartości zwrotu tak, aby przybliżyć wartość towaru do obecnej wartości rynkowej. Prawo przewiduje w takich sytuacjach możliwość obniżenia wartości zwrotu nawet do 99%. Decyzję o wartości zwrotu podejmuje sprzedający, dlatego nie podważymy tej wyceny."

@mdrogeria co znaczy[edycja] ? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Ola jeśli miał wyłączone prawo do zwrotu ( a przy otwarciu kawy ze względów higienicznych i smakowych to jak najbardziej wskazane) - wtedy za te otwarte nic mu nie przysługuje. A jak wygooglałem to to jest hipek: Hipek.jpg

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash nie mamy tutaj szczegółów o jakie zamówienie i ofertę chodzi, więc zakładamy, że takiego wyłączenia nie ma. 

@pinsplash @drekenzes bardzo pięknie dziękuję za wyjaśnienie, a nawet zobrazowanie. Teraz już będę świadoma co to jest hipek 😀

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Hipek to synonim człowieka. Jak mu coś nie odpowiada to rozdepcze, takie zachowanie podobne do hipopotama.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ale w tym wypadku prawo do zwrotu było ograniczone ze względu na hermetyczne pakowanie produktu.
Może to oczywiście wynikać z niepełnych informacji jakie @DawkaZdrowia przekazał konsultantowi lub też co moim zdaniem bardziej prawdopodobne z ignorancji tegoż konsultanta.

oznacz moderatorów
DawkaZdrowia
#7 Wielbiciel#

Już wszystko wiem dzięki za pomoc

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Olu ... nie będę wracał do początku lat 80tych , to młodzieżowe słownictwo z tamtej epoki i powstrzymam się od przetłumaczenia na język obecny . Jeśli natomiast autor wątku otrzymał odpowiedź jaką tu zamieściaś to jak masz możliwość wymoderuj to słowo  z mojego wpisu .

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria zrobione, edytowałam już Twój wpis 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ dzięki , a to słowo nawiązuje do Ruchu Młodzieżowego  ,u nas była wówczas zatwardziała komuna  ,a na Zachodzie królował rock-n-roll i Dzieci Kwiaty .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Zwrot w sensie odstąpienia od umowy czy reklamacja?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Gdzie Ci to allegro napisało ?

oznacz moderatorów
DawkaZdrowia
#7 Wielbiciel#

W wiadomości prywatnej bo od razu to znimi skonsultowałem 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  co za [edycja] siedzi znowu u Was ?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@DawkaZdrowia Allegro napisze wszystko byle było po myśli kupującego 🙂
Jeśli miałeś ograniczenie prawa do zwrotu (a widzę, że masz) to nie musisz takiego zwrotu przyjmować ze względu na to, że paczki z kawą były hermetycznie zapakowane a teraz już nie są - zakładając, że było to odstąpienie od umowy.

W przypadku reklamacji - musisz ją rozpatrzyć czyli uznać lub odrzucić.
Zaparz sobie kawę i jak będzie Ci smakować to reklamację odrzuć, jak nie to ją uznaj 😁

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@DawkaZdrowia Co podlega wylączeniu zwrotu według uokik

w których towar szybko ulega zepsuciu lub ma krótki termin przydatności do użycia – np. artykuły spożywcze: owoce, warzywa, nabiał,

w których przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę, jeżeli opakowanie to zostało otwarte po dostarczeniu, np. soczewki kontaktowe

Otwarta kawusia niestety szybko ulega zepsuciu np wietrzeje oraz ze wzgledow zdrowotnych po otwarciu nie podlega odsprzedaży

oznacz moderatorów