anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanego uszkodzonego narzędzia

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, kupujący zakupił u mnie elektronarzędzie o wartości ponad 1300 zł (samo urządzenie bez akumulatora i ładowarki)

Po jednym dniu do mnie zadzwonil że wyjął z pudełka i on nie działa, ustaliliśmy że ma odesłać na gwarancje, on za godzinę zgłasza zwrot (firma naprawiająca ciężarkówki) urządzenie wzięte na paragon. Zwrócił używany klucz usmarowany cały smarem z uszkodzoną obudową ( spadł z dużej wysokości) i klucz nie włącza się tylko buczy

Wycena serwisu 1100 zł z hakiem (naprawy)

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

Gdy dostanę negatywa stracę smarta

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Panowie kupujący ( juz 3 osoba dzwoniła i każdy ma inną wersje zdarzeń) że przesłane zdjęcia są  nie prawdziwe  że oni go nie używali ponieważ przyszedł uszkodzony a jak pisałem ma uszkodzoną obudowę. Gość zaczął mnie obrażać przez telefon powiedziałem tylko tyle żeby kontaktował się poprzez allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To dokonaj zwrotu zgodnie wartością towaru, zrób zdjęcia, FV od serwisu i wystarczy na obronę.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Narazie chcę się wstrzymać z odsyłaniem do serwisu, czekam na oficjalnego mejla z wyceną częsci zamiennych

 

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, przedwczoraj założyłem temat:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zwrot-u%C5%BCywanego-uszkodzonego-narz%C4%...

Część osób na pewno kojarzy temat

Kupujący założył dyskusję napisał wiadomość i wypiera się że ma nie miał uszkodzeń mechanicznych..

przesłałem dokładne zdjęcia do dyskusji i zaproponowałem zwrot 321,3 zł brutto ( po odliczeniu orientacyjnych kosztów naprawy) z kwoty 1327 zł 

Kupujący nie poprosił pomocy allegro ani nie odpowiada w dyskusji 

Nie wiem co teraz zrobić zwrócić te pieniądze (321,3zł) czy  czekać na odpowiedz ?

Jeżeli się nie zgodzą chce zaproponować rozwiązanie że oddaje na ich koszt do serwisu na sprawdzenie i pokrywają cały koszt naprawy i diagnozy + koszt obniżenia wartości do przedmiotu używanego( np naprawa wyniesie 700 zł) i odbijam 700 zł naprawy + jeszcze 35% z kwoty 627 zł że muszę go sprzedać jako używany i po naprawie

Czy zwrócić tą pierwszą kwotę i tyle ?

Proszę o pomoc  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dyskusje, więc poczekaj na rozwiązanie. Musisz merytorycznie się wypowiadać, możliwe że kupujący zareaguje, odpowie. Masz także 14 dni na zwrot środków.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Allegro samo dołączy do dyskusji jeżeli kupujący nic nie odpowie ?

Ja zaraz w pierwszym dniu odmówiłem zwrotu środków za przedmiot, ale w dyskusji napisałem że zwrot przyjmuje lecz obniżam jego wartość .. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ElektroTechExtra jeśli pracownik Allegro nie zostanie przywołany to nie wypowie się w dyskusji. Przekazałeś wszystkie informacje, być może kupująca potrzebuje jeszcze czasu, aby podjąć decyzję. Poczekajmy jeszcze na jej odpowiedź, jeśli nie pojawi się w dyskusji będę mogła poprosić o wypowiedź pracownika. Jeśli kupująca nie odpowie to po 30 dniach dyskusja zostanie zamknięta jako rozwiązana. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

A czy do 14 dni nie muszę zwrócić pieniędzy ponieważ po 14 dniach mija prawo do rozszczeń ?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Decyzję o zwrocie środków musisz podjąć w 14 dniach. Podejrzewam że jak nawet teraz zwrócisz całość to i tak nie minie cię "negatyw". 😖

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

To nie chodzi o negatyw z tym już trudno, po prostu nie chcę aby wynikło że musze oddać całą kwote 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, oddajesz tyle na ile wyceniłeś towar po zwrocie.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Nawet jak minie 14 dni od zgłoszenia zwrotu ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, musisz oddać w 14 dniach.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

ok, to zaczekam czy się coś wypowiedzą jeżeli nie to zwracam te 3 stówki z hakiem i tyle

14 dni jest od zgłoszenia przez nich zwrotu czy od otrzymania towaru przezemnie 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

14 dni od chwili zgłoszenia zwrotu.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

ok, dzięki

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, dostałem odpowiedz " Moje stanowisko jest takie aby sprawę załatwić polubownie. Czyli żądam zwrot gotówki" i że się nie zgadza z zwrotem 321,3 zł.

 

Na koniec zdanie :

W przeciwnym razie kieruje sprawę do organów powołanych do rozstrzygania takich spraw oraz wyeliminowania nieuczciwych sprzedawców.

 

Jakieś sugestie ?

poprosiłem żeby allegro wzięło udział w dyskusji 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz pewność i dowody, że po zwrocie towaru jego wartość został obniżona, to masz prawo pomniejszyć zwrot i nikt Ci nic nie zrobi.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Ok, dzięki

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Sprawa się rozwiązała dzięki za pomoc

oznacz moderatorów