anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty Allegro - Zróbcie aby był wymagany opis dlaczego produkt jest zwracany

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

System zwrotów Allegro beznadziejny - nadużywanie przez Kupujących pierwszej opcji wyboru podczas zwrotu "Nie pasuje mi" - czyste lenistwo, brak czasu, itp

 

Jestem za tym aby wprowadzić opis przyczyny zwrotu na jakąś minimalną ilość znaków żeby to nie była "." KROPKA

 

Za każdym razem muszę wydzwaniać po Kupujących jaka jest realna przyczyna zwrotu 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci a na jakiej podstawie chcesz to wiedzieć ??? znasz ustawę ???

Art. 27. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem
przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny
i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i
art. 35.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 ustawa ustawą... życie życiem 

Handluję używanymi częściami samochodowymi 

 

Robi się na Allegro taka mała wypożyczalnia, a już miałem z jednym Kupującym ostrą zwadę o element elektroniczny, wrócił do mnie spalony / wyjarany... smród spalonej elektroniki na całą firmę, Kupujący nic nie czuł 😅 od tego momentu zakładam plomby na gniazda w takich przypadkach, gdzie mam zaznaczone że element montowany nie podlega zwrotowi 

 

Czemu? Jedź do sklepu, hurtowni tam powiedzą Ci to samo

Zawsze na aukcjach rzetelnie opisuje produkt wraz jego numerami producenta, gdzie przed zakupem Kupujący może sobie porównać ze zdjęciami oraz z numerami

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci taka jest ustawa i nic z tym nie zrobisz, a jak przychodzi uszkodzony produkt to stosujesz:

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące
wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do
stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie
poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami
art. 12 ust. 1 pkt 9.

Element spalony, zamontowany, zniszczony, połamany też podlega zwrotowi taki zapis jest niezgodny z prawem, nie od dziś sprzedajesz i wiesz że nic z tym nie zrobisz 😞

Nie porównuj zakupów stacjonarnych z internetowymi bo to inne przepisy !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 mogę to śmiało porównać, dlaczego...

 

Samochód stoi na warsztacie, powiedzmy 10km od punktu sprzedaży. mechanik montuje dany element bez sprawdzania czy będzie pasować, oczywiście nie pasuje, element posiada ślady montażu, żaden sklep czy hurtownia nie przyjmie zwrotu..

 

Czyżby nie sprzedaż na odległość 🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci co ma tu odległość warsztatu ?

Powtórzę są to inne przepisy i żaden sklep czy hurtownia, nie ma obowiązku przyjąć zwrotu nawet nowego jak był zakupiony na miejscu, więc nie porównuj !

________
Κώστας
oznacz moderatorów