anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty bez podania przyczyny, a ekologia

mdrogeria
#21 Demiurg#

Czy ten client oraz allegro zdają sobie sprawę ,że my wycinamy lasy , czy zdają sobie sprawę z tego jaki po swoich decyzjach pozostawiają  ślad węglowy ...... dramat !!! 

Wątek kierowany wyłącznie do sprzedawców zaawansowanych , osoby postronne proszone są o powstrzymanie się od wypowiedzi , jeśli takie wystąpią zostaną zignorowane .

 

Zrzut ekranu_29-6-2024_194445_mail.google.com.jpeg

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Ja raz rozmawiałem z kurierem Inpostu, narzekał że właśnie wyjmuje 70-tą nieodebraną paczkę w dniu dzisiejszym, a wiele to było ciężkich po 20kg+....

Co do zmywaków... zwrot wystarczy na piwo, a reszta została zużyta na fryzurę dnia 🙂

Leff.jpg

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria czym różnie się taki zwrot towaru za 2.5zł od zwrotu towaru za 1000zł by kupić od kogoś innego towar za 996zł ?

Darmowe zwroty, rabaty typu smart bez zwrotu uzyskanych korzyści po odstąpieniu od umowy to rak, który niszczy serwis.

 

Powtórzę co pisałem w innym podobnym poście - allegro jest maksymalnie nieekologiczne bo promuje nieekologiczne zachowania jak bezpłatne zwroty, bezsensowne dyskusje z krótkim czasem odpowiedzi czy beznadziejne przewidywanie czasu wysyłki i itp.

Do tego zachwala kartony pseudoeko, których taśma klejąca się nie trzyma więc są trudności z wykorzystaniem ich powtórnie, oraz ciągłe bezsensowne zmiany w portalu, które wymagają od użytkowników aktywności co wiąże się z większym zużyciem prądu.

@drekenzes inpost to osobna historia, nam lubią wsadzać firmowe przesyłki do paczkomatu w piątek o 21 godzinie, mimo, że kurier wozi je od rana, termin na odbiór na 2 to za mało.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Kurier ma rozpisaną trasę i gdzieś zaczyna o gdzieś kończy. Ktoś musi być pierwszy i ktoś inny ostatni. Ja miałam zawsze trasę tak rozłożona że dla dpd byłam druga na trasie i paczki przywoził i odbierał już o 10. Więc pakowanie zaczynaliśmy od dpd i jak wyjechał to wsyztsko co kupione po 10 jechało dopiero następnego dnia. Dla InPostu byłam ostatnia i musiałam czekać do 17, dla wysyłek fajnie ale przyjeżdżały Zwroty i siedziałam do wieczora aby je obrobić tego samego dnia jescze bo klient dostaaal info ze twój zwrot został dostarczony i większość żądała kasy od razu. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@RED @mdrogeria Dokładnie, jednak prym wśród tych koszmarnych bzdur wiedzie Smart!. I nie chodzi tylko o darmowe zawroty towaru za 2,50, ale o to, że ludzie kupują 3-4 w tygodniu towar za 40-45 zł, zamiast kupić raz za 200,- No, ale potem mają radochę, że "zaoszczędzili" kilkanaście tysi rocznie na dostawach...

Ja u siebie w sklepie ustawiłem darmową dostawę na 300,- I wiecie co? Cud nad Odrą, większość kupuje za 310-320 zł (lub więcej, bo średnia zamówienia to ponad 500 zł, 10 x tyle co na Allegro). I nieraz są to ci sami, który niedawno kupowali na Allegro po 45-50 zł na jeden raz.

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Te ekoabsurdy to tylko pretekst do zarabiania i ladne hasla 🙂 Korpo i instytucje  robia to tylko dla zysku. A prokonsumenckie przepisy i prawa maja tylko wyciagnac kase z obu stron i wlasnie ten druciak jest takim symbolem.Tak Client nie zdaje sobie sprawy zwrot tego druciaka stworzy niewspolmiernej koszty, zanieczysczenie i pochlonie czasu roznym osobom. Tylko kto jest problemem prawodawca czy czlowiek ktory bezmyslnie korzysta z takich praw.

Chetnie zadalbym pytanie kupujacemu dlaczego to robi.,

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @ZakupyMaawSport @Monika__L @az1rael @drekenzes Rozumiecie mniemam , że wątek został utworzony nie z powodu zwrotu samego w sobie do czego allegro już nas przyzwyczaiło , nie wiem komu dać wpunkta , nie wiem komy dać rozwiązanie bo widzę ,że wszyscy rozmawiamy tym samym językiem , szkoda tylko ,że w dalszym ciągu jest sporo  klientów hołdujących znane od wieków powiedzenie ,, po nas choćby potop ,,

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria Co Ci napisać? Było wielokrotnie wałkowane... wielokrotnie Allegro podkreślało że nie chec mieć nic wspólnego z ekologią itp... nic nie zmienisz.... Oczywiście można by było zrobić płatne zwroty w Smart ale to było by logiczne, a wiesz ze w Allegro logika to sowo zakazane...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash dlatego powinniśmy my sprzedawcy wskazywać i piętnować takie przypadki , na Gadane zaglądają również klienci , niech tylko 1 na 100 nasze wątki dadzą do myślenia będzie to wspólny  maleńki sukcesik  ,a allegro niech dalej ma to wywalone z całą rzeszą w d........mających pseudo kupujących 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria @pinsplash pozostaje tylko allegro życzyć jak najwięcej takich zwrotów i to w ich usłudze delivery jak im się słupki ekonomiczne rozjadą to może, podkreślam może coś tam klepki przeskoczą na właściwe miejsca... ja natomiast dogadałbym się z inpostem by w ramach cen allegro smart jakie dopłacane są do paczek obsługiwali tylko darmową dostawę im by przybyło miliony zamówień a klienci by nie robili durnych zwrotów za 2,5pln bo zapłaciłby 10 zł za paczkomat - specjalna usługa inpost allegro tylko dla sprzedawców allegro masz w tej samej kwocie co allegro darmową dostawę a możesz wyłączyć wszelkie inne ustrojstwa - idea smarta i 500 metod dostawy allegro idzie się w zadek cmoknąć

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@az1rael Już nie pamietam dokładnie cyfr, ale mówił mi gościu który zrezygnował ze smarta (art. sanitarne) że miał na Allegro miesiące z ponad 20% zwrotów, a u siebie w sklepie kilka procent....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash @az1rael @TomBanknoter @drekenzes @RED druciak wrócił , nie używany , nawet paragon jest w paczce 

BRAWO CLIENT !!!!

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Przeczytałem ten wątek i oddrukowałem na papier. Tak, wiem. Lasy. ALe to był papier z odzysku. Już zadrukowany z drugiej strony. 

Zawiozę byłej żonie, która to kiedyś była kierowniczką w Stokrotce.

Tam druciaki są po 1,99 zł i dostępne od ręki.

 

...i teraz sens ...jaki jest sens kupowania przedmiotów dostępnych w sklepach osiedlowych, marketach i innych galeriach, jeśli tak podstawowy asortyment jak choćby papier do tylnego otworu królewskiego wysłany ONE BOXem przyjdzie już po wizycie kolonoskopii ?

 

druciak za 2,50 !! RYNCY OPADAJO

 

p.s. Polecam Media Expert sklepy stacjonarne. Kupują obroże antykleszczowe Foresto taniej niż na Allegro. Kupuję karmę dla kotów FELIX taniej niż na Allegro. Odbiór po zakupie w sklepie internetowym na następny dzień.

Uwaga. Sprawdzam druciaka.

 

Kurna BLASZKA !! JEST !!

https://www.mediaexpert.pl/search?query[menu_item]=&query[querystring]=druciak%20kuchenny

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów