anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpieczeństwo maili

Kategorie
kupujący
kupujący 628
inne
inne 135
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
5
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
62
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
180
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
78
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
634
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
362

Bezpieczeństwo maili

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Już10 lat temu pisałam, żeby każdy mail od Allegro był z hasłem, które użytkownik poda w ustawieniach. Wiadomość od Allegro powinna się zaczynać: Witaj WREDZIA-W1 (dupabiskupa), a nie z imieniem i nazwiskiem. Dane osobowe firm są podane na aukcji i każdy je widzi. Oszust może maila podrobić, co też ostatnio jest nagminne. Mało kto zwraca uwagę na adres nadawcy, za to każdy zwróci uwagę na swoje hasło i oszukać się nie da.

5 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

@WREDZIA-W1 bardzo dziękujemy za tę propozycję. To ciekawa idea, ale wyobraź sobie sytuację, gdy ktoś włamuje się na Twoją skrzynkę mailową (na co my nie mamy wpływu i żadnej kontroli), a potem taki mail  z hasłem wpada w niepowołane ręce. To trochę tak jakbyś przy otwieraniu maila z banku, widziała w nim za każdym razem swoje hasło do konta. 

kytorr
#13 Ambasador#

Więc może rozwiązanie (haj level) Voltage Secure email. Proste, a jednocześnie bardzo bezpieczne rozwiązanie. Które bardzo mocno zabezpiecza komunikację emailową. Dodatkowo można tak skonfigurować, że raz zaakceptowane ustawienia są np ważne 3 mc i potem aby odczytać email trzeba ponowić procedurę weryfikacji dostępu. Więc nie uciążliwe a jedno z najbardziej bezpiecznych i popularnych rozwiązań na świecie.

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  To hasło ma być tylko do korespondencji. Inne niż hasło do konta. Wpisane gdzieś w ustawienia.

agrip1
#7 Wielbiciel#

Niektóre banki wysyłają wyciągi bankowe zahasłowane.  Hasło do korespondencji ustala się na własnym koncie. Może trudniej włamać się na konto bankowe ?

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Dziękuję serdecznie za wasze odpowiedzi, ale na ten moment nie planujemy dodawania kolejnego hasła i zabezpieczeń wyłacznie do prowadzenia korespondencji. Przeanalizowaliśmy dokładnie ten temat, ale według nas, nie ma tutaj potrzeby do większych zmian.  

oznacz moderatorów