anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie januszy biznesu

Kategorie
kupujący
kupujący 941
inne
inne 184
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
164
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Blokowanie januszy biznesu

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszałem już kiedyś taką sugestię, ale przepadła bez odezwu - już tłumaczę o co chodzi.

Allegro nie pobiera opłaty za wystawienia zwykłej aukcji, kiedyś było to chyba 2zł, teraz jest tylko prowizja + opłaty za promowanie, wyróżnienie etc. Niby fajnie, bo nie trzeba płacić jak się nie sprzeda, ale jaki to ma skutek dla kupujących i jak to wykorzystują kupujący? Opiszę na przykładzie z mojego własnego doświadczenia. Jakiś czas temu szukałem dla siebie torby na lustrzankę i ze dwa obiektywy - ofert na allegro jest mnóstwo, przebierać i wybierać można godzinami... no właśnie, niestety trzeba godzinami, bo skoro nie ma opłaty za wystawienie to niektórzy tzw. janusze biznesu wymyślili sobie "genialny" sposób na wyróżnienie się za darmo - za pomocą generatorów/serwisów do wystawiania masowego aukcji (bo nie wierzę, że ktoś to robi ręcznie) wystawiają po kilkaset aukcji tego samego przedmiotu zmieniając tylko nieznacznie tytuł - w moim przypadku było to dodawanie w tytle za każdym razem innego modelu aparatu czyli np. "Torba na aparat Nikon D7000", potem następny tytuł "Torba na aparat Nikon D7100" itd. - oczywiście nie ma możliwości zgrupowania takich ofert w tej kategorii, chociaż przy różnych tytułach nie wiem czy to by działało, bo nie wiem czy kody produktów też są takie same. W każdym razie poza tytułem wszystkie oferty są identyczne i zamiast jednej aukcji z setką sztuk jest setka aukcji po jednej sztuce, a ja przewijam kolejne kilkadziesiąt stron tego samego produktu. Przy okazji tego przewijania dowiedziałem się, że allegro wyświetla maksymalnie 100 stron wyników, więc przeglądając całą kategorię posortowaną po cenie musiałem co 100 stron podnosić zakres cen o kilka złotych, żeby zobaczyć kolejne oferty - masakra.

W związku z powyższym chciałbym wprowadzenia takiej opcji, aby zalogowani użytkownicy mogli dodać takiego sprzedawcę kombinatora do swojej osobistej czarnej listy by wszystkie jego oferty były pomijane w wynikach wyszukiwania i na listach produktów - byłbym przeszczęśliwy, a ile mniej czasu marnowałbym na szukanie odpowiednich przedmiotów.

117 Komentarze
aplauz
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere, dzięki, jednak nie o to mi chodziło.

Knowhere
#21 Demiurg#

@aplauz Ja wiem o co Ci chodziło, ale nie licz na to, że allegro da możliwość ukrywania czyichś ofert na listingach (w przeciwieństwie do ww. rozszerzenia).

tomczak_zz
#10 Popularyzator#
aplauz
#9 Pomysłodawca#

@tomczak_zz- o, to mi się podoba.

Aga--Aga
#7 Wielbiciel#

Nie raz zdarzyło sie Nam kupić coś z czego nie jestesmy zadowoleni, czy to sposób pakowania, czy jak sie potem okazuje zbyt wysoka cena. Moze warto wprowadzic opcję blokowania/wylaczania wyświetlania ofert konkretnych sprzedawców? Allegro ma setki tysiecy ogłoszeń pozwoliłoby to zawęzić nasze poszukiwania. Jest opcja polubienia sprzedawcy to może i "nie wyświetlaj ofert tego sprzedawcy"? 🙂 

 

 

tomczak_zz
#10 Popularyzator#
exoryna
#14 Krzewiciel#

To znaczy kiedy się okazuje, że zbyt wysoka cena?

 

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kupienie czego po zbyt wysokiej cenie to nie jest wina sprzedawcy tylko tego co kupuje a potem się skarży że został "oszukany" ,wystawia niepochlebną opinie i sam ląduje u sprzedawcy na CL. 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@lukasjed Cześć, dzięki za Twoją wiadomość, ale nie ma i w najbliższym czasie nie będzie możliwości zablokowania Sprzedającego. W Allegro dbamy o to, aby każdy Sprzedający był rzetelny i uczciwy. Kupujący ma możliwość podzielenia się opinią na temat Sprzedającego dzięki komentarzom.

aplauz
#9 Pomysłodawca#

"W Allegro dbamy o to, aby każdy Sprzedający był rzetelny i uczciwy."

@ko_alka- tia, w zasadzie codziennie mi to "udowadniacie" w odpowiedziach na moje zgłoszenia nieuczciwych sprzedających, które (te odpowiedzi) dostaję tylko dlatego, że wykorzystuję do tego formularz, który NIE JEST dedykowany do tych zgłoszeń. Zaś same zgłoszenia naruszeń... od kilku miesięcy maks 10 (a z powodu błędu technicznego z winy Allegro nawet maks 5) na jednym formularzu, brak autopowiadomienia o przyjęciu zgłoszenia i w zasadzie zerowa możliwość weryfikowania tego, czy Allegro się zabrało za to, co... powinno robić (bo również ja za to im płacę), a robię to ja, za darmo i na dodatek maksymalnie mi się to utrudnia.

Super podejście, gratuluję dobrego humoru.

oznacz moderatorów