anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Filtrowanie - rodzaj faktury

Kategorie
kupujący
kupujący 840
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
1
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
196
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
102
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
949
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
487

Filtrowanie - rodzaj faktury

grazyna_mali
#8 Zapaleniec#

Allegro w każdej aukcji wymusza ustawienie jaki dokument zostanie wydany do sprzedaży (FV, FV marża, F bez VAT, paragon etc.). Ma te dane, więc system prawie gotowy, ale nie pozwala kupującym z nich skorzystać.

Uważam, że podczas wyszukiwania przedmiotów powinna być możliwość zaznaczenia jaki typ faktury jest wystawiany do zamówienia a nie tylko, że jest wystawiana faktura.

Kupujący będący przedsiębiorcą - czynnym płatnikiem VAT irytuje się wchodząc w dwudziestą ofertę z "vat marża" a sprzedający działający w pełni legalnie dostają po nosie bo ich oferty nie odróżniają się od ofert chińskich sklepów czy podmiotów wystawiających faktury bez vat - nie ma szans z kimś takim konkurować.

14 Komentarze
pinsplash
#21 Demiurg#

@grazyna_mali  Zdecydowanie tak, aby mieć wybór Faktura VAT u faktura VAT marża.

msniezek
Administrator
Administrator
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@grazyna_mali na początku przyszłego roku tego rodzaju filtry pojawią się w Allegro. Nie ma jeszcze decyzji, kiedy dokładnie je zobaczycie i czy będą mogli z nich korzystać wszyscy kupujący, czy tylko ci na kontach firmowych - będziemy Was informować.

Dziękuję!

conax
#7 Wielbiciel#

Bardzo przydatną funkcją byłoby rozdzielenie pola faktura VAT - na faktura VAT i faktura VAT marża. Ponad połowa wyszukiwanych przedmiotów po zaznaczeniu pola faktura VAT, jest bezużyteczna, gdyż sprzedaż odbywa się na podstawie VAT marży, a nie pełnej faktury VAT. Jest to bardzo uciążliwe dla kogoś, kto potrzebuje dokonać zakupu z pełną fakturą. 

pinsplash
#21 Demiurg#
conax
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Nie znalazłem wcześniej.

grazyna_mali
#8 Zapaleniec#

@msniezek czy coś już wiadomo? Wczoraj chciałem kupić telefon i po 20 minutach przeglądania aukcji z "vat marża" zrezygnowałem i kupiłem przez ceneo.

luki_1090
#7 Wielbiciel#

@msniezek  wiadomo coś? Chyba kupię telefon poza allegro - ilość ogłoszeń VAT Marża przy telefonach komórkowych przeraża.

 

 

A no i wydaje mi się, że filtr powinien być dostępny dla wszystkich. Nie każdy ma konto firmowe (nie wystawiam nic na allegro) ale coraz częściej robię zakupy na firmę.

matspe0952
#1 Nowicjusz#

Witam. Strasznie mnie wkurza to że jak szukam Iphona to zawsze jest ten sam problem że interesują mnie oferty tylko z normalną fakturą zaznaczam opcje faktura a tam:

Wystawiam fakturę VAT-marża

Wystawiam fakturę bez VAT

Wystawiam fakturę VAT

Nie można tego jakoś ogarnąć? Bo jeżeli mnie interesuje faktura vat a wchodzę w aukcje a tam vat-marża albo bez vat. Strasznie to denerwujące jest.

asparanoixxx
#7 Wielbiciel#

Bardzo tego brakuje

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Ech ja mam odwrotnie. Nie zaznaczam faktury wcale i dostaję je praktycznie przy każdym zamówienie gdzie sprzedający deklaruje możliwość jej wystawienia. I po co to? Jak chce fakturę 2x do roku to ją zaznaczam i jeszcze ładnie piszę w wiadomości do sprzedającego ze wszystkimi danymi żeby czegoś nie pomylił. A jak nie potrzebuję to szkoda jego i mojego czasu na tę papierologię.

oznacz moderatorów