anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kilka kwestii odnośnie allegro lokalnie

Kategorie
kupujący
kupujący 946
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
173
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Kilka kwestii odnośnie allegro lokalnie

Knowhere
#21 Demiurg#

1. Już chyba łapię dlaczego część sprzedających nie ma pojęcia, że coś sprzedało (szczególnie w drodze licytacji) - bo w momencie, gdy ktoś złoży ofertę w takiej licytacji na AL, to allegro nie wysyła o tym kompletnie żadnej informacji, nigdzie. Ani na samym AL, ani na allegro, ani na mejla. A niestety mamy takie dziwne czasy, gdy spora część ludzi używających smartfona rzadko zagląda nawet na mejla, bo ma (błędne) przeświadczenie, że apka poinformuje ich o wszystkim. Więc jeśli nie zaglądasz na AL, to o sprzedaży czegokolwiek w drodze licytacji dowiesz się dopiero w momencie jej zakończenia. Powinien być znany przynajmniej nick licytującego i możliwość napisania do niego na czacie AL.
2. Pod okienkiem licytacji w widocznym okienku powinien być podlinkowany ten artykuł https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-kupowac-w-ofertach-n... gdyż część osób nie zdaje sobie sprawy, że licytacja na AL nie działa tak samo, jak na allegro.
3. Obserwowane, podobnie jak na allegro, powinny być podzielone na "trwające" i "zakończone", bo obecnie jest jedna, wielka sieczka.
4. Allegro powinno mejlowo informować o kończących się na AL licytacjach, które ma się w obserwowanych (no bo po co w ogóle ta funkcja, skoro i tak trzeba sobie ustawiać przypominacz, o dodaniu którego przez ten tydzień można spokojnie zapomnieć).
5. Powinna być możliwość usuwania zakończonych ogłoszeń, co najmniej tych bez ofert (no chyba że zakończone usuwają się automatycznie, to może niech ktoś z moderacji w końcu napisze po jakim czasie to następuje).

Więcej grzechów nie pamiętam, ale jeśli jeszcze jakieś sobie przypomnę, to na pewno je dopiszę.

23 Komentarze
Knowhere
#21 Demiurg#

6. Jednak zapomniałem - fotki. Nie można nieco zwiększyć ich maksymalnej możliwej rozdzielczości (do bodaj FullHD)? Bo obecnie jest to max 1024x768😑

pterinochilus109
#7 Wielbiciel#

przeciez to lokalnie jest totalny niewypal...teraz to nad swoja nazwa wymuszaj bys to zrobil a szukajac sprzedazy totalnie namieszane ...po aktualizacji dzisiejszej chyba z 30 minut szukalem moje wystawione...wybierasz z paska sprzedaz i wywala cie na lokalne totalny bezsens...dopiero wchodzac w zakupy mozesz znalezc w normalnym allegro swoje sprzedane ale totalna porazka...przeciez to nawet intuicyjne nie jest...ten serwis coraz gorszy

Knowhere
#21 Demiurg#

7. We wszelkich zakładkach z przedmiotami powinna być widoczna liczba obserwujących ofertę osób (bo obecnie można to sprawdzić tylko na allegro dodając swoją ofertę do obserwowanych), gdyż śmieć twierdzić że widoczność tej informacji dla potencjalnych kupujących nieco potrafi zmienić przebieg licytacji.
8. W zakładce https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione powinny być widoczne dane sprzedającego, bo teraz są tylko w mejlu, którego gdy się skasuje... 

Knowhere
#21 Demiurg#

9. W panelu "oferty sprzedającego" (na dole oferty) przy każdej z tych innych ofert jest tyle pustego, niewykorzystanego miejsca, że spokojnie można by umieścić info o tym ile padło ofert w aktywnych licytacjach czy też ofertach typu "kup teraz". teraz tego nie ma, co moim zdaniem wpływa na zmniejszenie zainteresowania innymi ofertami.

 

@pterinochilus109 No i właśnie dlatego, że jest to niewypał, allegro powinno porządnie wziąć się za poprawianie wszystkich niedoróbek AL, bo to już prawie rok, a portal nadal w powijakach. SHAME ON YOU, ALLEGRO!

msniezek
Administrator
Administrator
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Knowhere serwis Allegro Lokalnie jest cały czas w swojej początkowej, dziecięcej fazie. Zmiany wprowadzamy w nim praktycznie bez przerwy, a plany związane z dalszym rozwojem są dynamicznie. Stan na dzisiaj wygląda następująco:

  1. Nie planujemy wysyłać maila/pusha przy każdym zalicytowaniu, byłoby tego za dużo.
  2. oraz 4. Mamy te zmiany w planach, na razie bez konkretnego harmonogramu. Damy znać, gdy będziemy mieli więcej konkretów.
  3. oraz 5. Nie planujemy w tej chwili takich zmian, jednak zbadamy tę potrzebę w przyszłości. Dzięki za konkretne sugestie! Zostawiam ten pomysł otwarty, wrócimy do niego.

Dzięki!

Abranet
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

proszę jednak uwzględnić potrzebę "5", czyli możliwość usunięcia zakończonych ogłoszeń. Rzecz się sprzedała, jak byk wyświetla się "sprzedaż zakończona", a ludzie ciągle pytają czy aktualne.

Pzdrw

v_estrella
#1 Nowicjusz#

Dokładnie tak! Podbijam prośbę @Abranet o wprowadzenie możliwości usuwania zakończonych ogłoszeń. To uciążliwe, że ktoś wciąż pyta o przedmiot, którego sprzedaż zakończyła się rok temu. Ta opcja jest niezbędna.

cookie000
#15 Entuzjasta#

@msniezek @Knowhere 

Skoro już temat o usprawnieniu allegro lokalnie założony, więc może i ja dodam swoje spostrzeżenia.

Ktoś zakończył moją ofertę poprzez kliknięcie, więc ta ląduje w "sprzedane". Czasami ktoś nie płaci, więc chciałbym ją wystawić ponownie. Sam, z ewentualnymi zmianami w ofercie. Ja wiem, że jest opcja automatycznego wznowienia oferty po regulaminowym czasie 5 dni (i dla licytacji 7), ale to nie jest najlepsze rozwiązanie. Ktoś może zapłacić inaczej niż poprzez płatności allegrowe, więc system ją widzi jako "do wznowienia". I trzeba wtedy pilnować aby wyłączyć przycisk autowznowienia. Jakie to rodzi konsekwencje w przypadku pojawienia się drugiego kupującego we wznowionej ofercie, to łatwo się domyślić.

A więc:

- dodać opcję "wyłącz wznawianie" _w ogóle_

- dodać opcję "wystaw taki sam" (a nie "wystaw podobne") z tymi samymi zdjęciami. Klikając "wystaw podobne" (w sensie dosłownym ma to sens skoro coś się sprzedało 😉 ) trzeba szukać zdjęć ponownie, chociaż chce się wystawić _taką samą ofertę_

Poza tym: na allegro lokalnie nie ma szablonów ofert. Gdy po jakimś czasie chcę wystawić podobny lub taki sam przedmiot, to muszę go szukać w zakładce "Zakończone ogłoszenia", która sortuje oferty według czasu ich _wystawienia_, nie zakończenia. Przykładowo jeśli przedmiot A wystawiłem miesiąc temu, a przedmiot Z wczoraj, to w przypadku odwrotnej kolejności sprzedaży (od Z do A) przedmiot A nadal jest na końcu listy (na ostatniej stronie) w zakończonych. I nie ma możliwości posortowania tego. A że na stronie mieści się tylko po 10 ofert, brak też okienka "szukaj w zakończonych", więc mozolnie trzeba się przekopywać do konkretnej oferty (bo skąd mam wiedzieć na której stronie jest oferta K ?).

A więc:

- dodać przycisk "wystaw ponownie taki sam" w zakładce "zamówienia od kupujących" otwierający opcję gotowej oferty z możliwością edycji

- dodać opcję sortowania po nazwie (a najlepiej okienko do wpisania nazwy oferty) w zakładce "zakończone ogłoszenia"

No i wspomniane strony po 10 ofert. Każda z nich ma tyle wolnego miejsca, że można by je przemodelować albo zwiększyć ilość ofert na stronie. Zwłaszcza jest to uciążliwe w ofertach aktywnych, jeśli mnie interesuje ilość wyświetleń.

A więc:

- przemeblować strony ofert i/lub zwiększyć ich ilość na stronie

- dodać sortowanie po nazwie/ilości wyświetleń/czasie wystawienia

 

Ja wiem, że lokalnie jest dla małej ilości ofert, ale nie znaczy to, że trzeba się z nimi męczyć 😉

To chyba tyle spostrzeżeń w tej chwili.

 

scr3m
#7 Wielbiciel#

Bardzo proszę o usunięcie:
OFERTA: A85B3909-39D9-4C26-A884-DF1D9A4854E7

Nie wiem dlaczego nie ma w panelu właściciela oferty, ptaszka: "oznacz jako nieaktualną, usuń z wyszukiwania"

Przecież nawet jak 0.1% userów to kretyni, to dalej daje dziesiątki wiadomości z tysięcy użytkowników allegro.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@scr3m Cześć! Oferta będzie będzie usunięta w ciągu 24 godzin. 

oznacz moderatorów