anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 917
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
117
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

185 Komentarze
domkar04
#14 Krzewiciel#

mnie też krew już zalewa, pierwsze co widzisz wyszukując cokolwiek to 8392829 ofert z chin, ja się tutaj czuję jak na aliexpr3ss dosłownie

coraz rzadziej kupuję na allegro, bo w innych miejscach nie muszę się przejmować takimi bzdurami i kwestiami które da się rozwiązać w jeden wieczór, ale allegro nie robi tego CELOWO

Matheo_39
#7 Wielbiciel#

Rozumiem ,że tutaj Allegro również nie widzi potrzeby wstawienia filtra?

https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-wilgotnosci-tuya-zegar-data-11128662721

i taki śmietnik zmusza mnie do straty czasu

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, że nie widzi, ba!, jeszcze promuje ofertę monetami..:)

Przecież to dla allegro zysk jak każdy inny, liczy się byś kupił, prowizja wpadnie, a Ty mogłeś patrzyć..

Dlatego teraz lepiej coś kupować po sklepach internetowych i mieć pewność, że dostawa będzie szybko, a towar na reklamację odeślesz szybko i sprawnie, a nie, że będziesz musiał kupić nowy, bo odsyłka do Chin (allegro i sprzedawca umywają rączki, swoje wzięli) wychodzi jak za nowe.

Cały ten wątek dawno pracownik allegro powinien skasować, bo oczywistym jest, że allegro nie pozwoli sobie na brak wpływów z dropshipping'u, więc po co mydlić oczy, że ktoś coś może zmienić.

magieramat
#8 Zapaleniec#

Pomysł zgłosiłem we wrześniu 2020 roku i nadal podtrzymuję wszystko, co w nim zawarłem. Zwłaszcza petycję, aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE i w KAŻDEJ MOŻLIWEJ KATEGORII była dostępna opcja do zaznaczenia "wysyłka z Polski" i/lub "sprzedawca z Polski". Handlowcy z Państwa Środka tak sprytnie przygotowują swoje oferty, że mimo ustawienia wszystkich możliwych filtrów wyszukiwania, mających odrzucić ich propozycje, i tak prawie zawsze coś się przemknie. Jako kupujący CHCIAŁBYM MIEĆ MOŻLIWOŚĆ WYBORU, czy zamawiać z Polski, czy z Chin. Narastające trudności w wyszukiwaniu ofert poskutkowały w moim przypadku coraz częstszym sięganiem do innych platform sprzedażowych. Nie rozumiem dlaczego Szanowni Moderatorzy forum twierdzą, że omawiany filtr jest albo niepotrzebny, albo będzie działał na niekorzyść kupujących, albo tam gdzie powinien być działa wyśmienicie. Komentarze w tym wątku świadczą o czymś wprost przeciwnym. Sugeruję zmianę argumentacji na taką, z którą będzie można prowadzić polemikę. Wszystkie zaprezentowane do tej pory argumenty Szanownych Moderatorów zostały przez wielu forumowiczów zbite. Czy jedynym argumentem będzie teraz "nie, bo nie"?

tomash_polan
#7 Wielbiciel#

@magieramat @Matheo_39 @domkar04 @grzyweczka i inni:

Skoro przedstawiciele Allegro twierdzą, że wprowadzą filtr tam, gdzie go brakuje a nie po prostu wszędzie, zasypmy ich linkami do tych kategorii, gdzie faktycznie oferty z Chin są dla nas problemem.

ja zacznę:
https://allegro.pl/kategoria/smartfony-i-telefony-komorkowe-165 !!!!!
https://allegro.pl/kategoria/boze-narodzenie-kalendarze-adwentowe-300673
https://allegro.pl/kategoria/boze-narodzenie-oswietlenie-choinkowe-11985
https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-ozdoby-swiateczne-i-okolicznosciowe-1591 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/ozdoby-swiateczne-i-okolicznosciowe-boze-narodzenie-11670 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/ozdoby-swiateczne-i-okolicznosciowe-wielkanoc-11995 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/biuro-i-reklama-64477 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/czesci-samochodowe-620 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/sprzet-rehabilitacyjny-i-ortopedyczny-122554 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/gadzety-306453 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/zabawki-klocki-11823 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/zabawki-11818 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-4475 + podkategorie
https://allegro.pl/kategoria/pamieci-przenosne-pendrive-257960
ogólnie całe drzewko kategorii elektronika.


@msniezek @_HolaOla_

powyżej pierwsza porcja kategorii (zakładam, że kolejne się pojawią), gdzie powinna być opcja odfiltrowania ofert z Chin. Liczę, że okażecie się słowni i skoro podane zostały kategorie, to filtr kraju wysyłki się w nich pojawi.

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

Zwariowałeś - po co zasypywać, skoro allegro dawno już przestało tu zaglądać. Szkoda się silić, szkoda Twojego czasu na te linki. Całe to forum jest po to byś myślał, że Cię słuchają, byś wciąż zostawiał pieniądze na ich portalu.

Nic nie zmienią. Mają z tego takie same pieniądze jak z aukcji Polskich. Ba, jeszcze mniej problemów, bo jak Ci towar nie pasuje to odeślij chińczykowi powie sprzedawca i powie 'spec' z allegro. Umyją rączki, prowizja od sprzedaży wpadnie. Już dawno przestałem wierzyć, że liczy się jakiś patriotyzm dla allegro - liczy się hajs, hajs, HAJS. A ten z dropshipping'u pachnie im tak samo i tak samo kabze allegro nabija.

 

Dajcie już spokój tej ułudzie, że coś zmienicie, naprawdę.

mieszko_gorski
#7 Wielbiciel#

Proszę o dodanie filtra na dostawę z Polski dla kategori:

https://allegro.pl/kategoria/klocki-lego-17865 

ostatnio wysp Chińskich podróbek, a prościej to odfiltrować tak niż zgłaszać to wszystko pojedynczo, skoro za chwilę i tak ten sam sprzedawca wrzuca nowe oferty...

zoomb
#8 Zapaleniec#

Czy tego typu filtr może pojawić się we wszystkich kategoriach albo czy przynajmniej aukcje objęte cłem mogłyby być wyraźnie oznaczone? Dziś ledwie zdążyłem anulować zakup. Z punktu widzenia kupującego nie jest radosne najpierw przegrzebywanie się przez bardzo nieczytelną listę przedmiotów (czy allegro wie co to jest filtrowanie po cenie?) a potem wdepnięcie w cło (co prawie przeoczyłem w chmarze maili po kupieniu kilku przedmiotów tego dnia).

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jestem za. Już ładnych kilka razy w ostatniej chwili się zorientowałam po czasie dostawy, że towar jest wysyłany nie z Polski. Jakbym chcę czekać miesiąc na dostawę to idę kupić na ali. A jak kupuję na allegro to oczekuję dostawy max w kilka dni!!! Kupując z chin zazwyczaj zapomnę że cokolwiek kupowałam zanim to do mnie dotrze...

kaspij
#7 Wielbiciel#

Niestety wygląda że "grzyweczka" post z ‎14-02-2022 16:31 ma rację.

Liczy się kasa, a nie wygoda kupujących.

Czas dostawy to jedno, a dodatkowe opłaty celne i VAT to drugie. Kupujesz i nie wiesz za ile 🤔

Pomysł filtra pojawił się 19-09-2020 10:43 i co na to Allegro ........

oznacz moderatorów