anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 713
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
41
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
206
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
719
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
399

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

101 Komentarze
SzymonL8
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego nie można odfiltrować syfu z Chin? Szukam zestawu LEGO 10281 i w wynikach dostaję pełno podrobionego **piiip**a z Chin za pół ceny.
Jest opcja szukania po lokalizacji ale z wyborem województwa, bez opcji "Cała Polska"
10 lat i nadal debile tego nie zmienili...

LEW433
#21 Demiurg#
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Spróbuj wyfiltrować za pomocą filtru: Czas dostawy.

Może nie jest on idealny, ale ustawiając na wtorek na pewno dostaniesz samych polskich sprzedawców. Z Chin idzie 10-19 dni jednak.

SzymonL8
#9 Pomysłodawca#

Niby tak, ale przez takie filtrowanie wypada mi np oferta od Top Toys. Sami sprzedawcy powinni to zgłaszać bo to oni na tym tracą.
1122

czupet
#1 Nowicjusz#

właśnie szukam tzw L-mount (szybkozłączki, L-bracket) do statywu fotograficznego. Wszystkie oferty są z Chin lub UK. Nie mam możliwości odfiltrowania tylko polskich ofert. Zdecydowanie taki filtr jest potrzebny globalnie. 

ziomus725766391
#7 Wielbiciel#

Ze względu na ogrom ofert z wysyłką z chin, serwis przestaje być przejrzysty i przystępny. Proponuję w ustawieniach konta>lokalizacja dodać opcję typu "wysyłam z polski" oraz "pokazuj oferty z UE" lub "nie pokazuj ofert z dodatkowymi płatnościami typu cło". Usprawniło by to wyszukiwanie ofert  szczególnie w dziale elektronika, gdyż obecnie poza żmudnym scrollowaniem "spamu" jedynym wyjściem są sklepy internetowe poza allegro.

Dodam że zawężenie wyników wyszukiwania do konkretnego województwa w mojej ocenie jest niewystarczające i dobrym pomysłem byłoby dodanie do listy "cała Polska" z racji tego że aktualnie nie brak filtrów które by skutecznie ukryły oferty z innych krajów. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

mwmonety
#21 Demiurg#

Pomysł dobry i to już jest powód by go odrzucić. Większość by tego chciała oprócz portalu.

br.
#19 Nestor#

Ja bym postulował jeszcze uzupełnienie wymagań o opcję zwrotu zgodną z zasadami Allegro, to znaczy bezpłatny zwrot i adres zwrotu tylko na terenie Polski.

A tak na  przyszłość to Allegro potrafiło stworzyć portal Allegro Lokalne więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby Allegro uruchomiło portal  Allegro Chiny  albo może Allegro International.

Tam mogły by być oferty chińskie i inne z poza  Unii

Client:38457751
#1 Nowicjusz#

Też jestem za tym, żeby się opcja filtrowania przydała, pełno podróbek z CHIN nawet jeśli zaznaczę, że marka ma być LEGO, w opisie info: "takie same jak LEGO". Na razie filtruję przy pomocy opcji "nowe: i "Faktura vat", aukcje z Chin wtedy odpadają.

Client:86788135
#7 Wielbiciel#

Szukam siłownika do bramy. Przykład w linku https://allegro.pl/kategoria/budownictwo-i-akcesoria-ogrodzenia-i-bramy-15957?string=si%C5%82ownik%2...

Dlaczego nie ma na samej górze ani nigdzie dostępnego filtru - opcji : Dostawa z Polski?  Przez jakiś czas ta opcja była. Szukam materiałów do budowy domu. Ale w taki sposób jak teraz nie da się korzystać z Allegro. Dlatego kolejne 20 zakupów zrobiłem nie na Allegro ale w innym sklepie online.

Obecnie jak widać w linku jest pełno śmieci z Chin. Nikogo nie obchodzi czas oczekiwania 60 dni. Ani brak możliwości ustawienia filtra tylko na Polskę. tracicie klientów.

 

oznacz moderatorów