anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 946
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
173
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

185 Komentarze
nemesis997
#7 Wielbiciel#

Te oferty z chin są strasznie irytujące - błagam dodajcie ten filtr jak najszybciej.

Już istnieje podobny filtr 'Lokalizacja' - wystarczyłoby np. w polu 'województwo' dodać opcję 'cała Polska' - lub osobny checkbox 'tylko ofery z Polski' / 'wyklucz oferty zagraniczne'

nemesis997_0-1680247510402.png

 

Nihilant
#8 Zapaleniec#

Czy Allegro  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ dorośnie w końcu do opcji filtrowania po kraju, z którego nadawana jest przesyłka? Mówię o globalnym filtrze, nie tym, który czasem dla niewielkiej liczby kategorii jest dostępny na końcu listy...

Nihilant
#8 Zapaleniec#

Allegro ma głęboko w odbycie wszelkie prośby o filtr kraju wysyłki. Twierdzą, że nie wprowadzą opcji, z której mało ludzi korzysta. Widać po takich wątkach jak bardzo "zbędna" to opcja.

piochem
#7 Wielbiciel#

Widzę że nie można już nawet w wątku wstawiać odznak (polubień). W tej chwili jest koło dziewięćdziesięciu paru wpisów. Większość z łapką w górę ma ponad setkę polubień, ale nie ma chętnych na używanie opcji filtru - kogo allegro robi w wała. Naprawdę taką kasę doicie za wystawienie z chin, że kupujący was nie obchodzą... Obyście się kiedyś na tym nie przejechali...

 

preshop
#10 Popularyzator#

popieram pomysł! Na kilkanaście stron ofert tylko dwie były od polskich sprzedawców, reszta to Chiny, a możliwości ich odfiltrowania nie ma 😠

AgentX
#7 Wielbiciel#

Podobno w aplikacji istnieje funkcja wyszukiwania ofert tylko z całej polski , w wersji na komputer w przeglądarce tego BRAK! Dla mnie bezsensownym jest , że wprowadziliście Państwo wyszukiwanie po konkretnych województwach czy miastach a brak jednej prostej funkcji "cała polska" , która mogła by być w menu rozwijalnym tam gdzie można wybrać województwo z którego ma być oferta. 

Allegro powoli staje się takim polskojęzycznym **piiip**em tylko z wyższymi cenami , takimi jak za towary , które są dostępne od ręki w polskich firmach. A tutaj trzeba godzinami klikać wchodzić w każdą aukcję (danego towaru) żeby zobaczyć , że wysyłka jest z Chin i potrwa nie wiadomo ile czasu , będzie droga a dodatkowo z gwarancją od Chińskich sprzedawców bywa różnie. Szukanie towaru wybierając po kolei każde województwo trwa wieki!!! Kto to w ogóle wymyślił żeby na allegro rejestrowały się chińskie firmy bez przedstawicielstw w polsce i nie wystawiały polskich faktur czy paragonów ???

REASUMUJĄC , to nie jest lot w kosmos aby dodać funkcjonalność w wyszukiwarce towarów aby odznaczenie funkcji/przycisku  " szukaj w ofertach z całej Polski" zaznaczało automatycznie wszystkie województwa i tym sposobem ignorowało towary z za granicy (także z wspomnianych CHin)

Kapela-rules
#9 Pomysłodawca#

Widać że Allegro ma gdzieś prośby użytkowników. Powtórzę, MY czyli kupujący, chcemy w KAŻDEJ kategorii mieć możliwość filtrowania po kraju wysyłki!

Czasami odechciewa się przeglądać oferty jak co chwila trafia się jakaś z Chin. Wydaje mi się że programiści Allegro i ich przełożeni w ogóle nie kupują na Allegro albo kupują na tyle okazyjnie że "nie widzą problemu".

SzymonL8
#9 Pomysłodawca#

Mają to w dupie, tak samo jak syfiaste "działanie" opcji "połącz te same oferty". Po **piiip**u połączone...11.jpg
Niedługo będzie syf jak na **piiip**s (w sumie to już jest).
Nawet Aiiexpr3ss nie można normalnie napisać, bo cenzurują. Nic więc dziwnego że pełno chińszczyzny i nic z tym nie chcą robić.

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

No mają w dupie, bo mają z tego hajssss. Z tego żyje allegro, więc Wasze pitolenie i wiara (hahaha), że forum jest po to by zgłaszać uwagi nad którymi ktoś się pochyli jest żenująca z Waszej strony. Chcecie zabrać pieniądze, zarobek, molochowi i myślicie, że coś z tym zrobi.

 

Kupuj i płać. Obojętne gdzie. Allegro ma hajs. Kółko się zamyka. A Janusze jak Wy piszą co chcą myśląc, że ktoś to w ogóle czyta. Brawo Wy..:D

kocurbury
#8 Zapaleniec#

A wiecie że AllegroGadane to taki HydePark, służący wylewaniu żali i frustracji przez użytkowników, aby mieli złudzenie że kogoś to obchodzi? Liczy się tylko kasa.

oznacz moderatorów