anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 942
inne
inne 184
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
165
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

185 Komentarze
Kapela-rules
#9 Pomysłodawca#

Oni w dupie mają to co użytkownicy chcą, ważne że "mnóstwo firm wystawia na allegro swoje produkty" i tym się mogą pochwalić na spotkaniu zarządu. A to że jakiś nic nie znaczący odsetek osób głośno gdzies tam na forum narzeka to mają gdzieś.

Nihilant
#8 Zapaleniec#

To nie programiści ani administracja Allegro, tylko ich zarząd, handlowcy i dyrektorzy finansowi. Jest ruch na platformie - jest kasa. A to skąd jest ruch to nieważne...niestety. A Chińczycy są ekspansywni, mogą się tu wcisnąć, zarejestrować i sprzedawać, to sprzedają. A skoro to przynosi Allegro kase, to wszystko jest OK.

Kapela-rules
#9 Pomysłodawca#

Z resztą to bez znaczenia bo widać że Allegro powoli realizuje swój długoletni plan przebranżowienia się w klona tego dużego amerykańskiego serwisu na A. Coraz więcej zmian w tym kierunku. 

AgentX
#7 Wielbiciel#

Coś w tym jest , jak wszędzie w dzisiejszym świecie - kasą rządzi światem. Ważne , że rachunek ekonomiczny się zgadza, a to że tam jakieś rzeczy są bez sensu i kupujący się irytują to co tam. Ogólnie to ja osobiście coraz mniej kupuję na allegro a nie sprzedaję już nic, bo to tylko z opłatami się rozhulali a jakość obsługi za tym nie idzie

kasienka7n7
#8 Zapaleniec#

Już tyle osób prosi o dodanie tego filtra wszędzie i nic, zero odezwu od Allegro. Widocznie biznes is biznes i na użytkowników ma się wyrąbane. Grunt, że się kasa zgadza. Tylko czy na pewno? W końcu szlag nas trafi i pójdziemy sobie gdzieś indziej. Kto chce kupować u chińczyka, to kupi sobie na innym, zdecydowanie tańszym portalu. A kto wtedy zostanie na Allesrogo? No więc właśnie.

BABYandTRAVEL
#7 Wielbiciel#

W związku z ostatnimi wysypami chińskich podrób w działach dziecięcych z artykułami m.in. do spożywania pokarmów. Po wątpliwościach oraz pytaniach klientów chciałbym zawnioskować o możliwość wyszukiwania kraju dostawy/wysyłki z Polski w tej kategorii po filtrze od strony klienta. Jedyna opcja jaką tam widzę to możliwość wyboru miasta oraz województwa co uniemożliwia klientom szybką weryfikację kraju pochodzenia. Po przejrzeniu paru chińskich aukcji często produkty „markowe” są podawane jako inny producent lub podpinane pod zupełnie innego producenta aby ominąć proces weryfikacji/łatwego znalezienia certyfikowanych jakościowo produktów. Dla klientów nie zaznajomionych z daną marką jest to dość problematyczne. Priorytetowym jest dla nas bezpieczeństwo dzieci nie tylko naszych klientów, ale zarówno klientów innych sprzedawców. Problem występuje od dawna i skutecznie utrudnia podjęcie dobrej decyzji przez konsumenta.

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie wnioski już były składane i dlatego że wszyscy by tak chcieli nie zostanie to zapewne nigdy wprowadzone.

crash342
#8 Zapaleniec#

Popieram. Nie chce mi się za każdym razem sprawdzać czy jest "kraj wysyłki: Chiny" albo "termin dostawy 21 dni" (co również świadczy o wysyłce z zagranicy) w ogłoszeniu.

jsvideo
#10 Popularyzator#

Kilka razy sparzyłem się wysyłką z Chin i więcej tego błędu nie popełnię. Przydał by się w wyszukiwaniu odpowiedni filtr. Ja sobie radzę stosując filtr "np. dostawa do środy" z małym opóźnieniem.

az1rael
#21 Demiurg#

nie przejdzie bo 90% polaków od razu odfiltrowywałoby Chiny czyli nie ma wyświetleń poleceń prowizji z jakiś 70% ofert bo chińczyki rosną jak grzyby po deszczu

oznacz moderatorów