anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uzupełnienie Allegro SMART o dopłatę na cele społeczne czyli jakąś fundację

Kategorie
kupujący
kupujący 650
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
30
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
187
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
644
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Uzupełnienie Allegro SMART o dopłatę na cele społeczne czyli jakąś fundację

khadzik
#7 Wielbiciel#

Chyba każdy na sile dokupował zupełnie niepotrzebne rzeczy aby dobić do 40zl i uzyskać darmowa dostawę. Albo irytował się na sprzedającego wystawiającego przedmiot za 39.99. Dodanie możliwości uzupełnienia brakujących funduszy do darmowej dostawy wpłatą na rzecz fundacji poprawiłoby i samopoczucie kupującego i zrobiło coś dobrego dla świata. Usunęło by tez to potrzebę manipulacji cenami aby dopasować je do allegro Smart.

Brakującą kwotę system rozdziela na 'opłatę za przesyłkę' która sprawia że sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów i czysta wpłatę na konto fundacji. Kupujący przy zakupie otrzymuje ile z dopłaty faktycznie trafia na konto wybranej fundacji. 

13 Komentarze
maxr01
#17 Koryfeusz#

Zagwarantuję Ci,  że z tego nic nie będzie. Taki kupujący nie zrobi takiej wpłaty. Jeśli kupuje przedmiot za 35 zł i dopłaca 6 zł, żeby mieć darmową wysyłkę, potem zwraca ten przedmiot za 6 zł - ten nie wpłaci na żadną fundację. Tym bardziej taki, co zwróci produkty za 38 zł , a zostawi sobie jeden za 2zł. 

Pomysł dobry, lecz moim zdaniem chyba nie będzie realny. Uwierz mi, że jest niesamowita ilość osób, które za 20gr gnaliby pchłę przez 20km.

Ale oczywiście mogę się mylić. Może być problem z zakupami na FV , ale prywatnie, gdyby mi brakowało te kilka zł do SMARTA, to z chęcią wpłaciłbym to na jakąś fundację. Zawsze wtedy pozostaje jakaś wewnętrzna satysfakcja, że chociaż taki "kawałek cegiełki" dołożyło się do szlachetnego celu. Nieraz przeglądam różne akcje, zapisuję sobie, żeby coś wpłacić i potem o tym zapominam.

Dlatego tez jestem w 100% za takim pomysłem , chociaż nie wierzę w możliwość jego zrealizowania (byłbym jednak mile zaskoczony, gdyby to wypaliło). To mogą być grosze, złotówki - lecz ich ilość może być na prawdę spora.

Trzymam kciuki.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@khadzik bardzo Ci dziękuję za tę propozycję. Na ten moment nie mamy takich planów, ale dowiem się, czy możemy zaproponować tego typu rozwiązanie i jak tylko otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj ze szczegółami. 

rozynka_alle
#9 Pomysłodawca#

Czy jest możliwość wprowadzenia płatności na cele charytatywne, gdy do darmowej przesyłki brakuje np. 1-2 zł? Tak, żeby dobić sobie do 40zł? 

My byśmy mieli możliwość zakupu ze smartem, a organizacja charytatywna zapewne wiele wpłat. Tym samym sprzedawcy nie musieliby przyjmować bezsensownych zwrotów 

oznacz moderatorów