anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Kategorie
kupujący
kupujący 787
inne
inne 159
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
8
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
84
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
205
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
853
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
453

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Witek4000
#7 Wielbiciel#

Problem istnieje już od dawna ale ostatnio osiągnął już bardzo niepokojący poziom. Opiszę go na dzisiejszym moim zakupie a raczej próbie zakupu. Chciałem zakupić słuchawkę bluetouth do swojego telefonu. W filtrach określiłem parametry jakie mnie interesowały i cenę - od 40 do 60 zł. Wyświetliło mi się sto stron i okazuje się że przy przeglądnięciu ich wszystkich nadal jestem przy kwocie 45 zł. i nie mogę obejrzeć tych powyżej 45 zł bo ich już w tych 100 stronach nie ma. Problem w tym że sprzedający żeby utrudnić wybór umieszczają zamiast jednej aukcji  np. 600 albo 1000 aukcji z tą samą słuchawką. Kupujący jest zmuszony marnować swój czas i w końcu tak jak ja poddaję się i idę do sklepu gdzie taki problem nie istnieje. Proponuję aby scalać takie aukcje automatycznie albo najprościej nałożyć dodatkową opłatę za taki manewr. Problem jest już mocno nabrzmiały. Rozmawiam z wieloma ludźmi i także mają już tego dosyć. Proszę zróbcie z tym coś bo to na prawdę zniechęca i utrudnia w sposób bardzo męczący zakup.

36 Komentarze
starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Niestety, allegro nic z tym nie zrobi, bo w ten sposób ich kierownicy FAŁSZUJĄ dane o liczbie aukcji chwaląc się w mediach rzekomym rozwojem portalu i rypiąc inwestora na premiach.

Allegro wprowadziło "łączenie podobnych ofert" co oczywiście jest karykaturalną namiastką tego fałszerstwa, jakiego dokonują w celach marketingowo-premiowych ich kierownicy.

Nie liczyłbym na to, że ci ludzie przestaną oszukiwać i zaczną walczyć z tą patologią - od lat mają w poważaniu użytkowników i jedyne o co dbają to własne premię od urojonych celów korporacyjnych.

maxr01
#17 Koryfeusz#

Zgadza się, Allegro nic z tym nie zrobi. Nie jestem w stanie przeglądać wszystkich kategorii, ale w mojej branży jest kilku sprzedających, co maja wystawione po 200 , 300 czy 400 tys. aukcji. Oczywiście nie są to różne produkty. Jak się wyświetli listing - to ileś tam stron zajmuje ten sam produkt jednego sprzedającego. 

Allegro nic z tym nie zrobi, gdyż nabijają oni statystyki. Weź sobie z 10-ciu takich sprzedawców i policz ile procentowo zajmują ich oferty. To po prostu jest nabijanie statystyk.

TaniZamek
#8 Zapaleniec#

A mnie w tym wszystkim denerwuje bardziej fakt, że wybierasz określone parametry, a allegro i tak będzie wyświetlać te które uznaje za najtrafniejsze/ promowane/ sponsorowane. Albo czasami brak bardziej trafnego parametru, co sprawia, że trzeba grzebać w treści każdej aukcji. 

domkar04
#14 Krzewiciel#

gdyby allegro usunęło powielane oferty, to wtedy byłaby większa szansa, że kupujący coś kupi (= allegro zarabia prowizję), bo nie będzie musiał się przebijać przez 50 stron tego samego produktu ale cóż ¯\_(ツ)_/¯

Client:77491825
#8 Zapaleniec#

Allegro powinno zapobiegać zasypywaniu wyników wyszukiwania tym samym przedmiotem wystawionym 100 razy, przeszkadza to w znalezieniu tego czego się naprawdę szuka

robo-tech_pl
#8 Zapaleniec#

Szkoda że nawet w tej szatańskiej zakładce 👺 "Najtaniej od" tego nie filtrują. Przecież tu można to zrobić "trzema linijkami" kodu JavaScripts aby pokazać tylko jedną ofertę jeśli jest więcej niż...jedna tego samego sprzedawcy - też cisza... Nie wymaga to nawet pracy na serwerze czy jakichś zaawansowanego sprawdzania ofert. Skoro są dwie oferty to wiadomo że to ten sam produkt - wystarczy filtr po loginie sprzedawcy pewnie w JS 🙂

 

 

Może warto przekazać do IT - nie ma za co 🙂 

 

 

W wielu ofertach w zakładce "Najtaniej od" wszystkie 5 zajmuje jeden Janusz.... często z wskaźnikiem poleceń poniżej 98% ..... byle zająć wszystkie pozycje. 

 

 

Sami też mamy nieliczne oferty x 2 jedna wyróżniona (ma wyższą cenę) druga normalną niższą (wiadomo inne prowizja). Ale różnica cen już eliminuje możliwość aby były jedna pod drugą. 

 

kulfix
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, jak widze takie oferty to omijam sprzedajacego łukiem. Irytujace jest to,ze w niektorych wynikach da sie polaczyc te same oferty a w innych sie nie da. Nie wiem czym to jest spowodowane. Aha widze,ze zrobili sobie pokoik do wylewania zali a nikt z tym nic nie robi, pomysl jest od marca, jako nowy - kiedy chca sie tym zajac w 2028?

 

maxr01
#17 Koryfeusz#

Gdyby Allegro usunęło powielające się oferty to satysfakcja kupujących bardzo by wzrosła.

Niestety, nie idzie to w parze ze strategią Allegro. Ilość aukcji spadłaby o ok. 70%, a to nie byłoby na rękę serwisowi.

Osobiście przy zakupach omijam sprzedawców wystawiających po kilkadziesiąt ofert tego samego produktu, wręcz wyszukuję mniejszych sprzedawców z mniejszą ilością wystawionych aukcji. Jak widzę sprzedawcę, który ma ponad 1000 aukcji - omijam go, gdyż tylko zaśmieca wyszukiwarkę.

LICYTACJA_PL
#8 Zapaleniec#

Owszem zgadzam się z tym. Maxymalnie tylko kilka ofert do danego produktu, wtedy wyróżnianie go ma znacznie większy sens

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@Witek4000 Bardzo dziękuję za tę propozycję i wszystkie głosy w tej dyskusji. Zdajemy sobie sprawę, że przeglądanie takiej liczby powielonych ofert podczas zakupów nie jest komfortowe, dlatego prowadzimy szereg działań, które mają tę sytuację poprawić. Nie jest to łatwe zadanie, ale aktualnie prowadzimy kilka, dużych projektów (m.in. produktyzacja i Katalog produktów), które mają na celu ten problem wyeliminować. 

oznacz moderatorów