anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaproszenie kilku osób ze społeczności, specjalistów danej branży, do współtworzenia bazy produktów

Kategorie
Kupujący
Kupujący 224
Inne
Inne 40
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
222
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
42
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
26
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
31
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
77
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
86

Zaproszenie kilku osób ze społeczności, specjalistów danej branży, do współtworzenia bazy produktów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

@msniezek i reszta supportu od Allegro.

Tworzycie już od jakiegoś czasu bazę produktów, do której mogą podczepiać się Sprzedawcy ze swoimi ofertami. W sumie już nie mogą, tylko muszą. Jest to na pewno fajne rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści dla Allegro, Sprzedających, jak i dla samych Kupujących.

Jest tylko jeden problem. Jeden problem o wielu czynnikach. Baza zawiera strasznie dużo błędów, znajdują się w niej produkty nie raz a kilkukrotnie, przez co z zażenowaniem muszę stwierdzić, że zbliżacie się do jakości bazy produktów tej znanej z dwóch innych platform sprzedażowych. Już pomijam błędy wykonywane przez automat, który psuje listing produktów dla wielu Sprzedawców.

 

Może warto byłoby, żebyście opracowali trochę inną strategię na tworzenie takiej bazy? Umówmy się, żaden z waszych pracowników nie jest i być może nie będzie specjalistą z wielu branż, które sprzedają na portalu. Może warto stworzyć dodatkowe role uprawnień w tej bazie produktów i zaprosić do współtworzenia jej kilku / kilkunastu / kilkudziesięciu osób z naszej społeczności Sprzedawców, de facto specjalistów w swoich branżach? Nie wiem, czy znaleźliby się wolontariusze, ale może za dodatkowymi profitami udałoby się zebrać społeczność, która prężnie działałaby z bazą nie tylko dla was, ale i dla siebie i swojej branży?

 

Cieszyłbym się z porządku na listingu ofert. Ale o ile bez produktyzacji był syf, tak z produktyzacją jest to syf jeszcze większy. Niestety.

 

Pozdrowienia

4 Komentarze
TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@fonex_pl genialny pomysł masz W PUNKT! z tej okazji zapraszam do zapoznania się z moim pomysłem i wsparcia https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/grupa-doradcza-dla-allegro/i...

XgimiPolska
#7 Wielbiciel#

Popieram!

Specjalizujemy się w projektorach, widzimy dużo błędów w naszej Kategorii

np. projektor 540p oznaczony jako 1080p (a jest to 4-krotna różnica w rozdzielczości obrazu).

Chętnie dołączymy do tej incjatywy, aby ograniczyć wprowadzanie w błąd Klientów Allegro.

DarkStoorM
#16 Inspirator#

Nie jestem pewien, czy w ogóle jest to teraz możliwe, żeby uporządkować istniejącą bazę. Allegro musiałoby usunąć wszystkie produkty i w jakiś sposób weryfikować poprawność wprowadzanych danych w nowych produktach.

 

Jest naprawdę sporo sprzedających, którzy wpisują dane, o których nie mają pojęcia, dodają produkt do złej kategorii i powielają produkty. W wyniku tego mamy tyle powieleń pod jednym EANem:

 

p.png

 

I po kiego przechodzi to aż tyle razy? Masa produktów pod jednym EANem (bez wariantów) jest tak powielana, że jest po kilka stron tego samego produktu do wyboru. Nawet nie chcę wiedzieć ile jest łącznie błędnych i powielonych produktów.

 

Wiecie co jest najgorsze? Sprzedający, który jako pierwszy wystawi produkt, tworzy tytuł w bazie, który wyświetlany jest na samej górze ofert w kategoriach, gdzie te oferty są grupowane dla jednego produktu.

 

p2.png

 

I przez takie coś u wszystkich sprzedających, którzy wystawiają te produkty widnieje właśnie ten tytuł...

Już pomijam wyświetlanie ofert konkurencji u wszystkich sprzedających.

p1234.png

 

Poniższe, to już zostawię bez komentarza...

 

p4.png

domkar04
#12 Orędownik#

znieść konieczność podpięcia oferty pod produkt w bazie - jak wystawiam zwykły drewniany ołówek, który oryginalnie nawet nie był w jakimś zestawie czy opakowaniu, to niby jak mam go podpiąć pod coś? czy mam dodać do bazy produkt "drewniany ołówek hb"?

i stop narzucaniu tytułów aukcji - może potrzebuję dopisać więcej słów kluczowych do tytułu albo będzie problem opisany wyżej - wyświetlający się GRATIS?